Skocz do zawartości

Kombinezon


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum ale nie znalazłem odp która by mnie usatysfakcjonowała :biggrin:

Zmieniam ciuchy z tekstylnego Xiona chce sie przesiąść na cos co nie będzie trzepotać jak stara wrona powyżej 140 no i będzie wygodne (trasy około 300 km) bezpieczne etc etc kwota jaka chce przeznaczyć to nie więcej niż 1500.

Myślałem o dwuczęściowym kombinezonie ze skory ale nie wiem która firma jaki model.

Co możecie mi polecić, gdzie to kupić (woj łódzkie, śląskie, małopolskie) nie jeździłem nigdy w skórze jak jest w cieple dni, w zimne dni, w deszczu.

kiedy beda lepsze ceny teraz na koniec sezonu czy wstrzymać do wiosny?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep.intercars.com.pl

na koniec sezonu - polecam utika lub adrenaline 2 częściowy kurtka i spodnie cena coś około 1300PLN, jak dobierzesz odpowiedni rozmiar (skóra z czasem się delikatnie rozciąga) to nie będzie nic trzepotać.

W ciepłe (niby jest membrana ale jak stoisz to niestety będziesz się pocić)

W zimne (może być potrzebna bielizna termoaktywna) mają bluzy około 200pln i spodnie około 170 PLN z OXforda

Po deszczu warto wyczyścić i zabezpieczyć pastą do skóry a będzie służyć wiecznie - dopóki nie będziesz chciał lepszego i droższego kombinezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóry nie mają membran. Membrany są w tekstylnych i to właśnie przez nie się pocisz (lepsze kurtki mają je wyciągane). Porządny tekstylny kombik (dobrze dopasowany rozmiar!) nie lata na wietrze, spokojnie 200 km/h możesz lecieć i jak nie masz kasku z najwyższej półki to prędzej on zacznie być problemem niż kombik.

 

Co do skór to na deszczu wiadomo - przeciekają, chyba że zaimpregnujesz to wytrzyma dłużej. Ciuch termoaktywny raczej i tak zawsze będziesz miał pod skórą, a w razie ostrego chłodu możesz pod kombik spróbować założyć podpinkę z obecnego kombineznu.

 

Ogólnie w turystyce skóra raczej nie ma żadnej przewagi nad tekstylnym kombikiem.

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kasku to kupilem sobie Shoei RF-1000/xr-1000 (testowalem go dwa dni i lezy idealnie ponad 200 i nic poza silnikiem i owadow ktore pozpieprzam nie slychac :cool: )

Jak kazdy normalny czlowiek nie staram sie jezdzic na moto w deszcz ale juz mi sie kilka razy zdarzylo ponad 100 km jechac w ulewe i powiem wam ze tekstylny tez za bardzo nie wytrzymuje (membrany wymiekaja po pol godzinie i tak czy owak jestes mokry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kombiaka ze skory. W upalne dni, owszem jest goraco ale spodziewalam sie, ze to i tak bardziej bedzie sie odczuwac. Jesli jeszcze do tego zalozysz bielizne termoaktywna jest naprawde niezle. W chlodne dni + bielizna termo to samo nie jest bardzo zimno. Jak jechalam na slowacje w deszczu to czulam, ze zaczyna po pewnym czasie coraz bardziej nasiakac to 'kondona' wlozyc i bedzie git.

No i konserwacja impregnatami. Taki w sprayu to mi na raz starczyl na caly kombiak, ale uwazam, ze te w pascie sa duzo lepsze.

Co do 1500 jest troche wyboru. Wiec juz napewno cos znajdziesz, pogrzeb po necie. Ja obecnie sprowadzam dainese i aplinestars ale to juz wyzsza polka. Tylko tak po opiniach to nie polecam Tschula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóry nie mają membran. Membrany są w tekstylnych i to właśnie przez nie się pocisz

 

 

Gadasz głupoty. Dobre membrany jak np. Gore tex itp. działają w magiczny sposób i to właśnie dzięki nim się NIE POCISZ! Jednak jeśli kupujesz jakiegoś kiblowatego ret bike'u czy cuś to membrana jaka oni dają bardziej przypomina worek foliowy i wtedy płyniesz nawet przy lekkim słońcu...

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadasz głupoty. Dobre membrany jak np. Gore tex itp. działają w magiczny sposób i to właśnie dzięki nim się NIE POCISZ! (...)

 

zwrócę tylko uwagę na fakt, że gdybyś się nie pocił, to zagotowałbyś się w worku własnej skóry... membrana ma zaś za zadanie odprowadzenie wilgoci od ciała na zewnątrz, przy zachowaniu szczelności przed wodą deszczową w drugą stronę. i nawet najlepsze mają swoje fizyczne ograniczenia. proponuję coś-niecoś poczytać, zanim się zaczniesz znów tak pięknie i kategorycznie wypowiadać...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra czyli już mnie więcej mam jasność. tschula i retbike omijać lepiej. z tego co piszecie bez bielizny termoaktywnej raczej nie ma sensu się wbijać w skore. teraz jeżdżę w nike pro, fajnie trzyma ciepło i w upale nie leje się ze mnie. ale tak jak pisałem w tekstylnym kombinezonie. Co do dopasowania to jednak w tych ubraniach z materiału przez to ze są te wszystkie śmieszne podpinki zawsze będzie trochę luzu(wystarczy jedna podpinek odpiąć) i trzepotać tez mi się wydaje ze będzie. może się mylę alfa i omega nie jestem w skórze nigdy nie jeździłem wiec nie wiem.

Jakby ktoś miał w głowie konkretną nazwę firmy i modelu kombinezonu dwuczęściowego, miejsca gdzie mogę to przymierzyć to byłoby extra.

W każdym razie dzięki za opinie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadasz głupoty. Dobre membrany jak np. Gore tex itp. działają w magiczny sposób i to właśnie dzięki nim się NIE POCISZ! Jednak jeśli kupujesz jakiegoś kiblowatego ret bike'u czy cuś to membrana jaka oni dają bardziej przypomina worek foliowy i wtedy płyniesz nawet przy lekkim słońcu...

Nie gadam glupot. Jeszua już najważniejsze napisał. Membrana nie działa w magiczny sposób (że się dzięki niej nie pocisz), tylko transportuje wilgoć na zewnątrz. Nie ma opcji, żeby kombinezon z membraną był lepszy na lato od tego samego kombinezonu bez membrany. Poza tym membrana ogranicza wentylację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przemakaniem membran to różnie jest, zależy od membrany, intensywności deszczu, tego jak stara jest (z czasem się zużywa mechanicznie, dlatego nie należy prać membran) etc.

 

Ostatnio wracałem w nocy z Krakowa do Warszawy i przez 3/4 drogi padał deszcz, trochę mi przemokła membrana na jednej nodze, ale ogólnie to dojechałem suchy wszędzie z wyjątkiem kawałka lewego uda oraz dłoni (na których miałem zwykłe, skórzane rękawice). A membrana była taka z dolnej półki, bo to raczej tani kombinezon tekstylny jest (Akito Desert).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce przeznaczyć to nie więcej niż 1500.

 

Louis ze wzgledu na swoje 70 - cio lecie ma kombi za 199,- €

 

Skóry nie mają membran.

 

Maja, maja, tylko, ze nie bedzie Cie raczej na takie kombi stac :crossy:

 

http://www.1000ps.net/produkt-33157-rukka_...rkombi_LANCELOT

 

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...