Skocz do zawartości

diagnoza co do sprzęgła


bar27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Posiadam zzr 1100 zauważyłem , że zaczynaja mi cieżko wychodzić biegi w górę (2, 3, 4 itp).Wymieniłem płyn w sprzęgle (hydrauliczne) oraz uszczelki w pompie sprzęgła i odpowietrzyłem (nigdzie nie ma wycieku), nadal biegi źle wchodzą. Napewno będę rozbierał sprzęgło aby sprawdzić grubośc tarcz tylko czy mam szukać jeszcze gdzieś indziej przyczyny tej usterki?!Motocykl normalnie przyśpiesza nie ma objawów ślizgania się.CZY TO MOŻE BYĆ WINA TARCZ LUB SPREŻYN CZY MOŻE JESZCZE COS INNEGO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P Adamie olej wymieniałem , zrobione jet dopiero na nim jakies 4 tyś.Dziś pomierzyłem tarcze sprzegła 0,3 a spreżyny 4,4mm.Sprawdzałem w serwisówce to są wymiary w granicach normy. Dalej jest problem bo gdy wciskam klamke sprzęgła to czuję że wysprzęgla w połowie swojej drogi, tak jakby wysprzęglik nie miał siły wysprzęglić ,nie powinno tak być bo na sprzęgle hydraulicznym nie ma luzu i powinno brać od samej "góry" Co robić płyn wymieniony , nie cieknie, czy może być że przewody są już tak stare że się rozprężaja i dlatego tak się dzieje.Już niewiem co mam robić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapowietrzoną pompę sprzęgła lub cylinder wysprzęglika czyli gdziesik jest luft.

 

 

Rozumiem!Ale czy to możliwe , że zapowietrza się pompa lub wysprzeglik, a wycieków plynu nie widać-jak by się zapowietrzał to w tym miejscu powinien być chociaż malutki wyciek?niewiem czy to dobrze rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Kumpel mial podobny problem - zapowietrzyla mu sie pompa sprzegla. Przez telefon mechanik polecil nam przechylic moto na prawo - jak bardzo to bedzie mozliwe - i lekko popompowac klamka sprzegla.

Po tej operacji - sprzeglo zaczelo dzialac normalnie :].

Ale tydzien pozniej wymienialismy uszczelniacze silownika sprzegla, bo potrafil sie spocic i zapewne to byla prawdziwa przyczyna zapowietrzenia pompy.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło rozebranie i wyczyszczenie wysprzęglika który jest przykręcany do obudowy zębatki zdawczej,wcześniej jak wymieniłem płyn,wyczyściłem pompę i zbiorniczek oraz odpowietrzyłem,różnica była niewielka,teraz zwłaszcza że wymieniłem jeszcze cały napęd różnica jest kolosalna,sprzęgło pracuje mięciutko a biegi wskakują cicho i szybko (zwłaszcza pierwszy) :)

 

Gdybym wiedział że będzie taka różnica to zrobiłbym to już dawno temu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapowietrzoną pompę sprzęgła lub cylinder wysprzęglika czyli gdziesik jest luft.

 

Dzięki !to właśnie było przyczyną jednak podjechałem do mechanika który mi to odpowietrzył, dziwi mnie jednak to że sam tego nie potrafiłem zrobić bo to jedna z łatwiejszych czynności . :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja dodam od siebie, że miałem już kilka podobnych przypadków z biegami w zygzakach i niestety w 2-3 powodem był uszkodzony kosz sprzęgłowy. Nie wiem, z czego oni go tam robią, ale strasznie się eksploatuje i powstają luzy uniemożliwiające płynną zmianę biegów. Także dobrze, że skończyło się prozaicznym odpowietrzaniem pompy.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik dobrze podpowiada. To jeszcze nie koniec i wypada zajrzeć do kosza sprzęgłowego.

Sprawdzić krawędzie współpracujące z tarczami sprzęgłowymi.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...