Skocz do zawartości

Pierwszy jednoślad dla kobiety


maq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szanowna małożnka wyraziła swoją wstępną gotowośc wykonania pierwszych kroków na sprzęcie jednośladowym.

 

Decyzję, że mógłby to byc skuter podjąłem sam i jestem z tego dumny.

 

Moja wiedza na temat skuterów skończyła się na Simsonie SR51, także można założyc iż wiedzy takiej nie posiadam. Proszę więc o radę jaki sprzęt byłby najbardziejszy.

 

Małżonka nie zaposiadowywuje kategorii A, także Burgmann Executive odpada :biggrin:

 

W radach proszę wziąc pod uwagę szybką odsprzedaż sprzęta - jak się kobiecie spodoba to zrobi A i będziemy jej chroma szukac, jak się nie spodoba to trzymac w garażu go nie mam zamiaru.

 

Podziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak dla kobiety polecam coś typu Piaggio zipp.Keeway Flash to również ładny,elegancki skuter którego można kupić za niewielką cene.Skutery tej marki cieszą się dużym zaufaniem wśród klientów. :icon_mrgreen: .(Ale decyzja należy tylko do ciebie.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piaggio zip dosyć ładny dla dziewczyn mało pali bezawaryjny i osiągi takie że masz pewnośc że sie nie zabije :)

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1. Planujesz kupic nowy czy uzywany?

2. Kupujac nowy - bedzie zablokowany, latwiej bedzie sie jej nauczyc i przyzwyczaic do predkosci - blokada pozwoli jechac max ok 50 kmh, po dotarciu bedziesz mogl ja zdjac.

i tu wazne - po zdjeciu blokady skuter staje sie motocyklem - zgodnie z przepisami musisz go przerejestrowac na motocykl. I tu potrzebujesz prawa jazdy kat A lub A1.

 

Moja propozycja to kupic zblokowany - dla malzonki.

Kolezanka kupila Malaguti F12 Phantom - jest drobna, szczupla i sredniego wzrostu - dla niej jest ok, dla mnie juz jest za maly :icon_biggrin:

Ma taki sportowy wyglad - a jak wiadomo dla kobiety wyglad ma znaczenie :clap:

 

Udanego zakupu :bigrazz:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Planujesz kupic nowy czy uzywany?

2. Kupujac nowy - bedzie zablokowany, latwiej bedzie sie jej nauczyc i przyzwyczaic do predkosci - blokada pozwoli jechac max ok 50 kmh, po dotarciu bedziesz mogl ja zdjac.

i tu wazne - po zdjeciu blokady skuter staje sie motocyklem - zgodnie z przepisami musisz go przerejestrowac na motocykl. I tu potrzebujesz prawa jazdy kat A lub A1.

 

Moja propozycja to kupic zblokowany - dla malzonki.

Kolezanka kupila Malaguti F12 Phantom - jest drobna, szczupla i sredniego wzrostu - dla niej jest ok, dla mnie juz jest za maly :biggrin:

Ma taki sportowy wyglad - a jak wiadomo dla kobiety wyglad ma znaczenie ;)

 

Udanego zakupu :biggrin:

Pozdrawiam

Chyba sobie zartujesz ze po zdjeciu blokad skuter staje sie motocyklem... :crossy:

Nie da sie go przerejestrowac na motocykl. Niewiem skad ta teoria. Totalny bez sens i mija sie to z przeznaczeniem skutera, motorowera ktorym mozne sobie jezdzic na karte lub na dowod i nie trzeba robic przeglądów.

Jesli Twoja zona lubi sie wyrozniac to polecam Italjet Dragster lub cos w tym stylu :)

Lub Piaggio Vespa ? Stylizowane na klasyki.

Podaj wiecej informacji na temat tego jaki chcesz kupic, podaj przedzial cenowy, 2T czy 4T

 

Pozdrawiam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba, która nie ma prawa jazdy dostanie mandat (czy jakieś jeszcze konsekwencje nie wiem) jeśli podczas kontroli policji okaże się, że motorower ma zdjętą blokadę. Osoba jadąca motorowerem, która nie ma prawa jazdy, za przekroczenie prędkości 45km/h podlega mandatowi ponieważ dopuszczalna prędkość z jaką można poruszać się motorowerem wynosi 45km/h W resztę szczegółów nie wnikam.

 

Jeśli to taka niepewna sprawa to osobiście kupiłbym chińczyka lub jakiegoś naturalizowanego na polaka chińczyka :crossy: - Mały pieniądz ( w porównaniu do innych) a i nabywca się łatwo znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie zartujesz ze po zdjeciu blokad skuter staje sie motocyklem... biggrin.gif

 

cytat z prawa :motorower jest to pojazd którego pojemność nie przekracza 49ccm i jego prędkośc jest konstrukcyjnie ograniczona do 45km/h...... wniosek skuter 50ccm który jedzie max 70km/h jest motocyklem jest to totalny debilizm i głupota oczywiście ale takie jest prawo i to co napisał tango choć nam wydaje sie śmieszne jest jaknajbardziej prawdą.....

 

jeśli jedziesz 70km/h i zatrzymuje ciebie policja i trafisz na cholernego służbiste który ślepo patrzy w prawo to masz 500 zł za brak A/A1 plus coś tam za niezgodnośc dokumentów z stanem faktycznym i napewno parking policyjny...

 

Nie da sie go przerejestrowac na motocykl. Niewiem skad ta teoria. Totalny bez sens i mija sie to z przeznaczeniem skutera, motorowera ktorym mozne sobie jezdzic na karte lub na dowod i nie trzeba robic przeglądów.

 

założmy sie o flaszke że sie da :crossy: nie ma minimalnej pojemności motocykla motocykl może mieć 30ccm i być motocyklem........

 

Polskie prawo jest jakie jest już ogar 200 był blokowany do 2KM żeby nie przekraczał 45km/h a ile to lat temu było i od tego czasu nic sie nie zmieniło...

 

niestety taka jest prawda...........mnie też sie to niepodoba ale tak jest :biggrin:

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niecałe 3000 można teraz w marketach namierzyć skuter- nóweczka, taniocha, gwarancja, ale.... Made in niewiadomo gdzie...

 

Wiesz do czego sie te skutery nadają ?? :D Dla Pięknej Kobiety Piękny Motor trzeba :) Ja polecał bym dla Twojej Kobiety Aprilia SR 50 Na pewno jej wystarczy :crossy:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek skuter 50ccm który jedzie max 70km/h jest motocyklem jest to totalny debilizm i głupota
Tak na marginesie, to masz rację. Skuter jadący 45km/h często na drogach o dużym natężeniu ruchu po prostu powoduje duże zagrożenie. Przy takiej prędkości (w obecnych warunkach) nie da się łatwo zmienić pasa ruchu w mieście, żeby w tyłek nie wjechali puszką. Do niedawna miałem również jawke i nią jeździłem po mieście.. to była dopiero masakra: kiedyś tak się rozbujałem, że fotoradar mi zdjęcie zrobil :banghead:

 

No ale wracając:

Polecam italjeta formule 50, ewentualnie jak koledzy wyżej podkreślali- apka sr50, czy kultowy już aerox.

Edytowane przez mm666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba, która nie ma prawa jazdy dostanie mandat (czy jakieś jeszcze konsekwencje nie wiem) jeśli podczas kontroli policji okaże się, że motorower ma zdjętą blokadę. Osoba jadąca motorowerem, która nie ma prawa jazdy, za przekroczenie prędkości 45km/h podlega mandatowi ponieważ dopuszczalna prędkość z jaką można poruszać się motorowerem wynosi 45km/h W resztę szczegółów nie wnikam.

 

Jeśli to taka niepewna sprawa to osobiście kupiłbym chińczyka lub jakiegoś naturalizowanego na polaka chińczyka :lalag: - Mały pieniądz ( w porównaniu do innych) a i nabywca się łatwo znajdzie.

 

 

cytat z prawa :motorower jest to pojazd którego pojemność nie przekracza 49ccm i jego prędkośc jest konstrukcyjnie ograniczona do 45km/h...... wniosek skuter 50ccm który jedzie max 70km/h jest motocyklem jest to totalny debilizm i głupota oczywiście ale takie jest prawo i to co napisał tango choć nam wydaje sie śmieszne jest jaknajbardziej prawdą.....

 

jeśli jedziesz 70km/h i zatrzymuje ciebie policja i trafisz na cholernego służbiste który ślepo patrzy w prawo to masz 500 zł za brak A/A1 plus coś tam za niezgodnośc dokumentów z stanem faktycznym i napewno parking policyjny...

 

 

 

założmy sie o flaszke że sie da :) nie ma minimalnej pojemności motocykla motocykl może mieć 30ccm i być motocyklem........

 

Polskie prawo jest jakie jest już ogar 200 był blokowany do 2KM żeby nie przekraczał 45km/h a ile to lat temu było i od tego czasu nic sie nie zmieniło...

 

niestety taka jest prawda...........mnie też sie to niepodoba ale tak jest ;)

Jest tak pod względem prawa. Wiekszosc skuterow zablokowanych leci ponad 45.

prawo to prawo

Zreszta sami wiemy jak wyglada to w praktyce ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...