Skocz do zawartości

Zapobieganie przebiciu dętki, opony


Rekomendowane odpowiedzi

Tak czasami mnie wkurza walka z łyżkami, przyszczypanymi dętkami itp.. więc pomyślałem o czymś takim, usczelniacz opony który zapobiega przebiciom, tzn sam łata. Wiem Wiem naprawa doraźna, ale ktoś może się wypowie kto korzystał i stosował i wie jak to się zachowuje

A więc czy to w ogóle dobre jest:

http://www.linseal.com.pl/index.php?option...id=11&Itemid=13

lub druga marka:

http://www.slime.pl/tiresealant.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypelniacze nie sa takie zle sam okolo 80 km przejechalem na tym...

moos to samo jaki z nim problem ? jedyny problem to zmiana opony na nowa bez ciecia sie nie obejdzie i to tyle, lepszy moos nizeli kapec na torze pod czas zawodow 700 km od domu... :lalag:

Edytowane przez smove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten problem.

Trzy razy guma z tyłu i raz z przodu tej wiosny.

Nie mam patentu, a chętnie jakiś poznam.

Założyłem na przód grubą dętkę i zobaczymy.

 

Zauważyłem że, większe ciśnienie na przodzie daje większą ochronę na kamienistych drogach przed przebiciem opony uderzeniem o duży kamień. Jednak gorsze prowadzenie na mokrym. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. grube detki

2. wymiana detki przy jezdzie amatorskiej raz na 2 miechy

3. kumpel wymiania przed kazdymi zawodami na nowa...

 

Nie bedzie problemow. Takie zestawy do samodzielnego latania sa do (Y). Co najwyzej mozna jakos dojechac powoli do domu np z lasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak, Tirol zabezpiecza przed dziurami. To jeden ze starych patentów enduro. Pisałem tu o nim chyba już z 5 lat temu. Środek dedykowany do opon w TIRach, świetnie sprawdza się w enduro, zabezpieczając dętkę przed przebiciem. Oczywiście słuszna jest uwaga, że dętkę trzeba zmieniać, bo szmaty nic nie zalepi. Od razu lepiej na jakąś mocniejszą. Najlepsze są czeskie - czerwone. Polecam.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro zaczeła juz sie rozmowa o Tirolu, to jak tego się używa? smaruje się dętke czy jak?

Ja jeszcze problemów z gumami nie miałem w tym roku, a jeżdze jednak troche, coprawda po sprawdzonych trasach głównie

 

btw. te środki z pierwszego postu wyglądają jak jakieś bełty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie polecam tirola, po przebiciu dętki cienkim gwoździem nie dało się już jej zalepić bo ta maź ciągle wyłaziła i się łata odklejała .

 

podstawa to dobre założenie opony bez przyszczypania dętki, nabicia 5barów w koło, mocno dokręcamy szpaner i dopiero regulujemy właściwe ciśnienie .

ja już rok jeżdże na ciśnieniu 0.7 przód, 0.6 tył i jakoś jeszcze nie dorwałem kapcia, wszystkie dziurska biorę na tylne koło . wysoki gruby bieżnik też ma znaczenie

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie polecam tirola, po przebiciu dętki cienkim gwoździem nie dało się już jej zalepić bo ta maź ciągle wyłaziła i się łata odklejała .

Ja już nigdy z życiu nie będę łatał dziur w dętce. To jest śmiech na sali z tym łataniem. Do nowego moto pewnie założę musy a póki co założyłem dętki o grubości ścianek 5mm i gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Łatanie dętek jest dobre na dojeździe, w trasie, niemniej po dziurze dętka jest do wymiany. I tak jak mówi moto33, nie ma co oszczędzać, są grube dętki, które naprawdę dają radę.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...