Skocz do zawartości

WD40 a lakier


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z racji z tego, ze w/w środka ostatnio mam mozna powiedziec ,,bez ograniczeń ;)" a psikneło mi się go przez przypadek troszkę na lakier i zauważyłem, że po przetarciu szmatką lakier w tym miejscu błyszczy sie jak psu ... ;)

 

Jaki wpływ WD40 może miec na lakier :D

Szkodzi, nie szkodzi, jest obojętny, konserwuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z racji z tego, ze w/w środka ostatnio mam mozna powiedziec ,,bez ograniczeń :)" a psikneło mi się go przez przypadek troszkę na lakier i zauważyłem, że po przetarciu szmatką lakier w tym miejscu błyszczy sie jak psu ... ;)

 

Jaki wpływ WD40 może miec na lakier :)

Szkodzi, nie szkodzi, jest obojętny, konserwuje ;)

nie szkodzi reaguje tylko ze rdzą z mojego doświatczenia tak wynika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika że preparaty takie jak wd40 bardziej szkodzą niż pomagają (no chyba że zardzewiałe gwinty). Rozpuszczają gumę, powodują korozję aluminium, wypłukują smary itp. Na dłuższą metę pewnie powstaną przebarwienia w miejscu gdzie popryskałeś lakier. Lepiej zmyj dokładnie lakier w tym miejscu szkoda ryzykować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD40 nie szkodzi na lakier - w aucie około 6 miesięcy temu spryskałem mocno kilka miejsc w bagażniku i do dnia dzisiejszego nie ma żadnych zmian w lakierze.

Mi WD40 ostatnio pomógł, jak zaczęła mi skrzypieć zawiecha w DT. Spryskanie połączeń i odstawienie sprzęta na kilka godzin załatwiło sprawę. Od 2 miesięcy jest spokój.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie myśl że WD40 smaruje bo tak nie jest. WD40 szybko się ulatnia (efekt smarowania jest krótkotrwały). Np w lotnictwie byłuzywany i został wycofany na rzecz ACF50, który konkretniej smaruje.

Widziałem na webbike world zdjęcia łożysk "smarowanych" WD40 - makabra..... wyrdzewiałe zwłoki.....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie myśl że WD40 smaruje bo tak nie jest. WD40 szybko się ulatnia (efekt smarowania jest krótkotrwały). Np w lotnictwie byłuzywany i został wycofany na rzecz ACF50, który konkretniej smaruje.

Widziałem na webbike world zdjęcia łożysk "smarowanych" WD40 - makabra..... wyrdzewiałe zwłoki.....

Bo WD sie stosuje do odrdzewiania a nie do smarowania to co pisze ze smaruje do nie prawda bo tak nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...