Skocz do zawartości

W korkach między samochodami - mamy wykładnię;)


simon_r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I co mi po tym że mam oklepane przepisy ruchu drogowego, jak reszta idiotów nie ma o nich pojęcia? I co mi po takiej znajomości i stosowaniu? Mówię o takich co zwalniają przed fotoradarem do 50 km/h na drodze o ograniczeniu 70 km/h. "Bo przecież powyżej 50 robi zdjęcie......."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg przepisów pas ruchu jest wtedy gdy jest wyznaczony linią przerywaną bądź ciągłą i może się po nim przemieszczać tylko jeden rząd pojazdów czyli motocykl jadący obok fury tworzy "drugi rząd".

 

bzdura przez duże "B"

nie bardzo zrozumiałeś definicję pasa ruchu (pewnie była już tutaj wcześniej przywoływana), która brzmi:

-"pas ruchu - każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nie oznaczony znakami drogowymi,"

 

wg Ciebie nie powinienem na obszarze tego samego pasa nawet omijać/wyprzedzać roweru ponieważ tworzę wtedy drugi rząd?? :banghead: :biggrin:

 

definicja określa czym jest pas ruchu a nie ile pojazdów może się na min znajdować

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) może się po nim przemieszczać tylko jeden rząd pojazdów czyli motocykl jadący obok fury tworzy "drugi rząd".

 

znajdź mi to w pord

 

no dobra ale dlaczego? jest to poza jezdnia, rownie dobrze mozesz powiedziec ze nie moge sie wbic na pole/row obok pobocza bo tez nie sluzy do jazdy

 

równie dobrze mogę powiedzieć, że nie możesz "wbić się" na chodnik, bo nie służy do jazdy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle iz mozna sie przeciskac między samochodami wtedy kiedy jest linia przerywana. Jesli jest ciagla to wtedy tez mozna ale puszki musza stac w miejscu i tyle co mysle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno jechać jednocześnie, obok siebie, na jednym pasie, chyba to większość wie. My się poruszamy w korkach na zasadzie wyprzedzania. To nam wolno.

 

Ps. Oraz omijania.

 

Tym możemy się podpierać.

 

http://zgredmaruda.blox.pl/2008/07/Przepus...ocyklistow.html

 

 

Chyba jednak będę musiał odszczekać że nie wolno na jednym pasie we dwóch.

 

 

http://www.scigacz.pl/Przejezdzanie,miedzy...prawo,6370.html

Edytowane przez szaki

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z poboczami, ale ostatnio po chamsku wjechałem na "drabinkę" malowaną za wysepką. Byłem nad morzem, korek był po horyzont więc wbiłem się na drabinkę. Z przeciwka jechał rząd fur a przed nimi białe moto. Myślę - policjant. Ale wyglądało to jak Komar z owiewką, albo jakieś Suzuki RG 80 więc olałem temat i wbiłem na drabinkę. Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem policjanta na tym Komarze, machnął mi ręką wskazując zjazd na pas ruchu. Muszę przyznać że wjechałem na drabinkę świadomie, bo wiem że nie można tam wjeżdżać. Paliwo mi się kończyło a w nadmorskich wioskach nie ma stacji CPN więc nie mogłem sobie pozwolić na marnowanie paliwa w korku.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

wg Ciebie nie powinienem na obszarze tego samego pasa nawet omijać/wyprzedzać roweru ponieważ tworzę wtedy drugi rząd?? :banghead: :biggrin:

....

 

 

znajdź mi to w pord

.....

jsz

 

 

Zaraz zaraz, nie wg mnie tylko wg tego co zapamietałem z wypowiedzi policjanta który mni zatrzymał :wink: a potem mówią, że sieje herezje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krawężnik nie jest żadnym autorytetem, dlatego prosiłem o wskazanie przepisu. inaczej tylko szerzysz pseudo-wiedzę

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał wcześniej któryś z kolegów - wykładnia wykładnią a życie życiem, żadne, nawet pozytywne dla nas interpretacje przepisów nie zwalniają nas ze szczególnej ostrożności w korku i przewidywania dziwnych zachowań puszek. Kiedy jest kolizja to niestety głównie my jesteśmy narażeni na obrażenia a satysfakcja że się miało rację będąc jednocześnie w szpitalu jest raczej marna... :(

 

 

 

download.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja w łodzi miałem kilakrotnie taką sytuacie ze podczas przepychania sie w korku stała policjia i sami zjezdzali zebym mógł sie przepchnąć dalej, ale to pewnie zalezy na jakiego psa trafisz, trafisz na służbiste i po ch**u jak to mówią daj mi człowieka a paragraf sie znajdzie by go udupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w łodzi miałem kilakrotnie taką sytuacie ze podczas przepychania sie w korku stała policjia i sami zjezdzali zebym mógł sie przepchnąć dalej, ale to pewnie zalezy na jakiego psa trafisz, trafisz na służbiste i po ch**u jak to mówią daj mi człowieka a paragraf sie znajdzie by go udupić

 

 

Dokładnie, ostatnio miałem sytuację, że trafiłem w moim niedużym rodzinnym mieście na policjanta z którym kiedyś kiedyś były jakieś zatargi i to na płaszczyźnie prywatnej. Gość nie chciał odpuścić, był w cywilu, zadzwonił po radiowóz i zanim się zawinąłem to już byli, powiedział, że chce notatkę z interwencji itd itp. Jak poszedł tamci rozmawiali już normalnie, ale mandat i tak musiałem skleić. Sprawa nie dotyczyła co prawda przeciskania się w korku, ale chodzi o to, że różnych mamy tych policjantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...