Skocz do zawartości

Mało brakowało...


Pi00r3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrozumiesz jak nagle odbijesz w lewo i tam będzie TIR na czołowe ( czyja wtedy wina ? tego co Ci zajechał? chociaż to już wtedy nieistotne)

Tak hamowanie i dzwon bo wasz wtedy winnego, jak postąpisz inaczej będzie następny artykuł w prasie o samobójcach na motocyklach.

 

He he dobre. Zaliczyć dzwona tylko po to żeby udowodnić kto jest winien. A nie lepiej po prostu uniknąć dzwona ? Jeśli lewy pas masz wolny to tam uciekasz a jeśli nie to zawsze możesz hamować licząc na to że się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można tak powiedzieć, tzn uliczka osiedlowa to nie była ale ruch jest spory. Chodzi o to ze ludzie tutaj parkuja na ulicy. Sytuacja wyglada tak, ze jedziesz ta ulica i po swojej prawej masz sznurek samochodow zaparkowanych na ulicy rownolegle z ta ulica. Zle zrobilem ze palowem tutaj ile wlezie bo w kazdej chwili ktos mogl wyjechac. Akurat wydawało mi się że można trochę przyśpieszyć i wyszło jak wyszło. A te rieju demonem prędkości nie jest, jednak do 70 km/h rozpędza się szybko.

Ja piernicze nie ma żartów z tymi rzeczami, wcześniej czułem się jak nieśmiertelny, a uważałem się za rozważnego i spokojnego człowieka. Głowe dałbym sobie uciąć że gdybym miał mocniejszy sprzęt to jeździłbym wolno. No i teraz glowy bym nie mial.

 

 

ps - panie Piotr Dudek, nie wiem jak Pan ale ja jezdzac patrze sie przed siebie i caly czas staram sie analizowac sytuacje na drodze. Wydaje mi sie calkiem normalne omijanie przeszkody nawet jezeli trzeba wjechac na sasiedni pas. Patrzac sie na wyjezdzajacy mi samochod katem oka widzialem jak wyglada sytuacja na drugim pasie i podjalem taka a nie inna decyzje.

 

pzdr

Edytowane przez Pi00r3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he dobre. Zaliczyć dzwona tylko po to żeby udowodnić kto jest winien. A nie lepiej po prostu uniknąć dzwona ? Jeśli lewy pas masz wolny to tam uciekasz a jeśli nie to zawsze możesz hamować licząc na to że się uda.

 

Czyżbyś nie zrozumiał aluzji ?

Udowodnij mi że jak ktoś Ci zajeżdża to nie patrzysz na niego tylko się rozglądasz.

Tylko krokodyl może obserwować niezależnie dwa obiekty lub zezowaty (bez obrazy )

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udowodnij mi że jak ktoś Ci zajeżdża to nie patrzysz na niego tylko się rozglądasz.

 

Wystarczy przez cały czas kontrolować kątem oka przeciwległy pas ruchu. Szczególnie, jeśli wszystko dzieje się na jednej jezdni. To nie jest jaieś kuglarstwo - wiedza na temat tego, co na przeciwległym pasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, nie trzeba sie w cos prosto gapic aby to widziec. Przeciez to jest oczywiste i nie podlega dyskusji

Dlatego dziwi mnie podejscie pana Piotra i to ze unika on moich postów.

Pzdr

Edytowane przez Pi00r3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, nie trzeba sie w cos prosto gapic aby to widziec. Przeciez to jest oczywiste i nie podlega dyskusji

Dlatego dziwi mnie podejscie pana Piotra i to ze unika on moich postów.

Pzdr

Nie unikam tylko piszesz bzdury. Porozmawiaj z okulistą na temat ludzkiego wzroku i tzw. postrzegania.

Widzisz to na co są skierowane oczy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie unikam tylko piszesz bzdury. Porozmawiaj z okulistą na temat ludzkiego wzroku i tzw. postrzegania.

Widzisz to na co są skierowane oczy.

 

Pole widzenia "ostrego" jest wąskie, to fakt. Ale ruch oraz kształt obiektów jest widoczny z bardziej szerszego kąta. Jest to sprawdzane przy badaniu psychotechnicznych dla kierowców zawodowych.

Druga bardzo ważna rzecz, że ze wzrostem prędkości pole widzenia zwęża się.

 

Np.teraz pisząc ten tekst widzę drukarkę (nieokreślony obiekt) w prawym kącie oka, ale widzę tylko zarys obiektu... postrzeganie szczegółów nastąpi wtedy,gdy spojrzę wprost na nią.

 

Jeśli jest samochód osobowy przede mną, to wiem również co jest za samochodem. Ciężarówka... ups... gorsza sprawa.

 

Aha... po co mam patrzeć na samochód który mi wyjechał?? Jest wielki!! Czytać tablice rejestracyjne? Ewentualnie wcześniej spojrzeć czy ktoś w tym samochodzie nie zaczyna odwalać maniany.

Edytowane przez Maestro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Aha... po co mam patrzeć na samochód który mi wyjechał?? Jest wielki!! Czytać tablice rejestracyjne?

 

(...)

 

czasmi jest jeszcze dopisane malutkimi literkami:

 

"jezeli mozesz przeczytac ten tekst, to oznacza, ze jedziesz za blisko"

 

<rotfl>

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można tak powiedzieć, tzn uliczka osiedlowa to nie była ale ruch jest spory. Chodzi o to ze ludzie tutaj parkuja na ulicy. Sytuacja wyglada tak, ze jedziesz ta ulica i po swojej prawej masz sznurek samochodow zaparkowanych na ulicy rownolegle z ta ulica. Zle zrobilem ze palowem tutaj ile wlezie bo w kazdej chwili ktos mogl wyjechac. pzdr

 

Ja zawsze jadac obok czegos takiego jade nie wiecej niz 40-50km/h tak zeby bezpiecznie zahamowac.

 

Raz wlasnie babka niewidoma mi wyjechala. Zazwyczaj nie jezdze na zderzaku samochodu przede mna tylko zachowuje te kilkanascie metrow odstepu zeby jak co spokojnie bez nerwow zahamowac. A ta przemila pani sobie wlasnie w te kilkunastometrowa przerwe wjechala! Moja reakcja: wcisniete sprzeglo i przedni i tylny hamulec zacisniete do oporu. Moto w mega uslizgu obydwu kół hamowalo zygzakiem. Nawet nie spojrzalem na przeciwlegly pas ruchu. Zahamowalem na 1 metr przed zderzakiem puszki i solidnie opierdolilem te babe i mnie przeprosila.

 

Czlowiek nie ma dwoch mozgow. Jak wyjezdzasz na przeciwlegly zawsze mozesz wjechac pod TIRa. To jest sekunda i nie zawsze sie spojrzy czy cos tam jedzie. Lepiej wyhamowac do konca i przy 30-40km/h puknac lekko w puszke niz wpakowac sie na czolowe np. z betoniarką... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...