Skocz do zawartości

Jak pozbyć się tego "gdynk"?


Rekomendowane odpowiedzi

 

Szkoda linki - rozciąga się (no chyba że mamy hydraulikę), ręka boli od wciskania klamki - sama przyjemność w korkach no i tzw. mokre sprzęgło zawsze trochę "ciągnie" - zużywają się okładziny.

 

EDIT: ale mam reakcję :icon_eek: jak policjant ;)

 

pzdr

kjujik

Proponuje zapoznać się z budową sprzęgła. Większe siły działają na tarcze w czasie jazdy niż przy rozłączonym sprzęgle tarcze mniej się zużywają tylko gdy silnik jest wyłączony. Przez olej to "ciągnie" sprzęgło hydrokinetyczne a nie cierne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno byc zadnej roznicy.

Co do nieciagniecia sprzegla mokrego z powodu oleju to nigdy nie siedziales na moim Suzuki z wlanym Mobilem 1 SAE15W50, ktory nie rozlaczal w pelni sprzegla do czasu dobrego rozgrzania sie silnika :).

Na 5W50 bez problemow.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno byc zadnej roznicy.

Co do nieciagniecia sprzegla mokrego z powodu oleju to nigdy nie siedziales na moim Suzuki z wlanym Mobilem 1 SAE15W50, ktory nie rozlaczal w pelni sprzegla do czasu dobrego rozgrzania sie silnika :).

Na 5W50 bez problemow.

 

Adam M.

Wraz ze wzrostem gęstości oleju objaw "ciągnięcia" będzie sie nasilał. W opisanym przypadku gęsty olej przenosi część momentu obrotowego, czasem nawet dochodzi do "sklejenia się tarcz "z reguły po dłuższym postoju. Obaj wiemy, o co chodzi. Ale jak słysze, że podczas wysprzęglenia dochodzi do zużycia okładzin tarcz sprzęgłowych, to muszę zaprotestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak słysze, że podczas wysprzęglenia dochodzi do zużycia okładzin tarcz sprzęgłowych, to muszę zaprotestować.

 

Nom. Śmiać się chce jak słyszę gdy ludzie mówią że na luzie to szybciej tarcze się zużywają czy podczas wysprzęglania.

 

Gdy jest na luzie to jedyne obciążenie z jakim musi uporać się sprzęgło to luźno obracające się wałki skrzyni biegów która jest na neutralnym akurat. A stojąc na biegu niestety sprzęgło ostro dostaje po doopie.

Ale niektórzy nie kumają jak działa sprzęgło i przekładnia więc gadają głupoty. :banghead: pzdr.

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię "gdynk". Przynajmniej wiem wiem, że jadę motocyklem :D, chociaż u mnie to wygląda raczej tak:

 

kle-kle-kle-kle-kle-gdynk!!!-chrzęstchrzęstchrzęstchrzęstchrzęst :) - to istna muzyka dla moich uszu :D

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Śmiać się chce jak słyszę gdy ludzie mówią że na luzie to szybciej tarcze się zużywają czy podczas wysprzęglania.

 

Gdy jest na luzie to jedyne obciążenie z jakim musi uporać się sprzęgło to luźno obracające się wałki skrzyni biegów która jest na neutralnym akurat. A stojąc na biegu niestety sprzęgło ostro dostaje po doopie.

Ale niektórzy nie kumają jak działa sprzęgło i przekładnia więc gadają głupoty. :banghead: pzdr.

Przeczytaj mój post jeszcze raz, widocznie nie zrozumiałeś.

Piszesz STOJĄC NA BIEGU ???? nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale Zapewniam Cię, że po wrzuceniu dowolnego biegu i przy wciśniętej klamce sprzęgła sprzęgło nie dostaje po dupie!!! i Zapytaj się, kogo chcesz oby tylko wiedział o czym mówi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej pozbędziesz się tego "gdynk" sprzedając moto :wink:

A bardziej poważnie temat wałkowany nie raz, pozbyć się tego nie da, no chyba że wymyślisz i zamontujesz sobie synchronizator do skrzyni biegów w moto :flesje:

Tutaj mały artykuł:

http://www.scigacz.pl/Przegazowka,jak,zmie...cyklu,7686.html

Pozdro :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdynk to czysta esencja "japonii".

Jak to "japonii"??? Jak miałem Junaka dawno dawno temu to też robił gdynk, BMW kumpla też robi gdynk, Cagiva mi gdynka i Ducati tez gdynka. Najciszej gdynka mi wlasnie Suzuki...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to "japonii"??? Jak miałem Junaka dawno dawno temu to też robił gdynk, BMW kumpla też robi gdynk, Cagiva mi gdynka i Ducati tez gdynka. Najciszej gdynka mi wlasnie Suzuki...

 

pozdr

 

No właśnie, w moim DL-u w ogóle nie ma gdynk-a, myślałem ze dlatego ze ma 100 km przebiegu, ale w sumie u kumpla w Bandycie tez gdynk jest ledwo wyczuwalny :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w moim DL-u w ogóle nie ma gdynk-a, myślałem ze dlatego ze ma 100 km przebiegu, ale w sumie u kumpla w Bandycie tez gdynk jest ledwo wyczuwalny :smile:

Bo to kwestia świeżości oleju i jego lepkości w danej temperaturze, stanu/przypalenia sprzęgła i regulacji mechanizmu wyłączającego sprzęgło.

Olej zbyt lepki, przypalone tarcze, zwichrowane przekładki, niepełne wyłączanie - wszystko to sprzyja waleniu podczas włączania pierwszego biegu na postoju.

Ponadto, znam "fachowców" którzy przegazowują przed zapięciem jedynki :banghead:

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MZeta gdynkała, Kawasaki też gdynka, reszcie widać też gdynka... :buttrock:

 

Widocznie tak musi być, więc jak to mówią nie ma co je*ać psa w chorą dupę i dalej drążyć temat.

 

A jak komuś nie gdynka, to znaczy że ma zonka w moto hehe

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...