Skocz do zawartości

Jak pozbyć się tego "gdynk"?


Rekomendowane odpowiedzi

A prawidłowe jest to, że skrzynia robi "gdynk" na 1, 3 biegu, a na drugim czasami w Bandicie o przebiegu 3000km?

 

W moim Fireblade skrzynia mocno stuka przy wrzucianiu jedynki i dwójki, to naturalne taka skrzynia i nie ma czym się przejmować pomimo tego, że rzeczywiście jest to bardzo nieprzyjemny dźwięk...

 

A do tego jak działa skrzynia w Bandicie popytaj tych, którzy na takim śmigają, może też jest naturalnym, że hałasuje przy wrzucianiu 1 i 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie tez mam ten dzwiek przy ruszaniu. ale inne pytanie tez mam ... czy mozna zmienic bieg bez uzywnaia sprzegal ???? :icon_razz: :flesje: ;) ;) :crossy: jeden gosc mi powioedzial ze tak robi ale mysle ze mnie sciemnial i ze tak to mzona jedynie popsuc motor i nic dobrego z tego nie ma - moze jedynie lans i popisywnaie sie co to on nie umie ! z gory dzieki za odpowiedz ! pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w sumie ja tez mam pytanie co do odgłosów silnika, bo jak stoje na światłach i dam na luzie maneteke do oporu, to chwile jest jednostajny dźwięk a później na wysokich obrotach zaczyna tak przerywac dziwnie

 

jak to zniwelować koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bratmfk nie wiem czy rozumiem dokladnie ale to jak odkrecisz manetke gazu do konca i tak tryka jest to odciecie zaplonu. raczej odradzam tego typu zabawy" bo obrotomierz jest juz na czerwonym polu- a wiadomo cyzm to grozi... serwis i droga wymiana elementów w naszym pupilu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego motonito. Dając manetkę do oporu popełniasz największy grzech. Twój motocykl ci tego nigdy nie wybaczy. Albowiem w kodeksie motocyklistów napisano że będziesz szanował swój motór a manetką się będziesz delikatnie posługiwał. (jest też napisane że gdynk będziesz niwelował ale to inna historia)

Mam nadzieję że zrozumiałeś

 

ave maneta.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie tez mam ten dzwiek przy ruszaniu. ale inne pytanie tez mam ... czy mozna zmienic bieg bez uzywnaia sprzegal ?

 

tak, można. szukaj tematów o zmianie biegów, wszystko jest opisane - np. przez Tomka Kulika

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam podobny problem tyle że z drugim biegiem, dojeżdżam do świateł to wiadomo że redukuje biegi i jest zupełnie ok, ale przy ruszaniu się zaczyna, a mianowicie - strzał ze sprzęgła i wyskakuje na 1 kole, obroty dochodzą do czerwonego pola i moto schodzi w dół, przebijam na 2 i jest takie jebitne GDYNK a później już normalnie moto znów wchodzi na koło - z czego to GDYNK się bierze bo przyznam że niepokoi mnie ten odgłos

AVE MANETA bracia motonici

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w sumie ja tez mam pytanie co do odgłosów silnika, bo jak stoje na światłach i dam na luzie maneteke do oporu, to chwile jest jednostajny dźwięk a później na wysokich obrotach zaczyna tak przerywac dziwnie

 

jak to zniwelować koledzy?

 

 

Ja też tak robię, bo fajnie ogień idzie z tłumika - a grozi to czyś ?? czasem sie boję, żeby szyby komuś nie wybić, bo może coś wyskoczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam k... GDYNK przeszkadza to ruszajcie z dwójki ciecie :D

 

Bratnia dusza na szosie... G**no prawda, rzygać czasami się chce jak widze takie buractwo...

 

Dziwicie się? Ile można gadać o tym 'gdynk'? Było, jest i zawsze będzie!

 

Można, przychodzą nowi, mają nowe pytania, w czym masz problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze swiety, 3 strony pieeeer.... o niczym :D :D :D

Szkoda slow... :D

 

no to w sumie ja tez mam pytanie co do odgłosów silnika, bo jak stoje na światłach i dam na luzie maneteke do oporu, to chwile jest jednostajny dźwięk a później na wysokich obrotach zaczyna tak przerywac dziwnie

drogi kolego, jak widzisz na koncu ftego filmu, moj motocykl ma taki sam problem, a podobno hondy sie nie psuja :D

http://www.youtube.com/watch?v=zYkugM8PLTU

Edytowane przez Lukasz_SE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...