Skocz do zawartości

Carb cleaner


sq9mda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie jak w temacie, z czego składa sie "carb cleaner" chodzi mi o to co to za związek chemiczny, ew. mieszanina związków. Pytanie może troszkę głupi ale....... ale chciałbym "wykąpać moje gaziory w carb cleanerze i potrzebuję tego sporo. U mnie sa dostępne tylko spraye :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Przeczytaj etykiete na opakowaniu to się dowiesz. Wiedz że najlepszym 'carb cleaner`em' jest benzyna i dodatek zwany 'air compressor' - te dwa stwory w połączeniu dają super czyściwo. :wink:

 

PS. To jest forum motocyklistów a nie chemików. ;) pozdro.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Przeczytaj etykiete na opakowaniu to się dowiesz. Wiedz że najlepszym 'carb cleaner`em' jest benzyna i dodatek zwany 'air compressor' - te dwa stwory w połączeniu dają super czyściwo. :wink:

 

PS. To jest forum motocyklistów a nie chemików. ;) pozdro.

 

Sorki, ale jak się troszkę pobawisz z gaziorami to zrozumiesz ze benzyna i kompresor jest o tyłek rozbić. Ja potrzebuję konkretnego info, a nie bzdurnych komentarzy.

PS

W mojej okolicy brak niestety myjki ultradźwiękowej, a i godzina pracy z moto kosztuję 50 euro

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz na strone firmy Wurth (pisane ze szwabskim "u" umlaut) i poczytaj na temat środka do czyszczenia tarcz hamulcowych. nie niszczy on membran gaźnikowych, a efekty czyszczące są super. może będzie tam skład chemiczny

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carb cleaner to toluone,acetone i methanol.Nadaje sie tez bardzo dobrze do usuwania np. nagaru w glowicy w zasadzie kontaktowo.Jezeli czlowiek raz to uzyje to pozniej sie zastanawia po jaka cholere sie meczyl z innymi wynalazkami cale lata.

 

Brake parts cleaner to propanone,ethyl alkohol i toulene. Jest slabszym, aczkolwiek delikatniejszym srodkiem czyszczacym.

 

Benzyna i sprezonym powietrzem to mozna zonie grill czyscic a nie silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w jakich proporcjach i o jakim stężeniu są zmieszane może po polsku toluen ,aceton i alkohol metylowy?? ja bym postępował ostrożnie z tym acetonem ...

 

http://www.google.com/search?sourceid=navc...ree+translation

 

Wiekszosc tych skladnikow mozna znalesc w porzadnym sklepie z farbami .

Edytowane przez tomekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.google.com/search?sourceid=navc...ree+translation

 

Wiekszosc tych skladnikow mozna znalesc w porzadnym sklepie z farbami .

dałeś mi link do słownika po co?? ja wiem co znaczą angielskie nazwy tych związków (nawet wiem o nich dużo więcej) tylko zapytałem w jakich proporcjach i w jakim stężeniu zmieszać je aby uzyskać ten carb cleaner ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałeś mi link do słownika po co?? ja wiem co znaczą angielskie nazwy tych związków (nawet wiem o nich dużo więcej) tylko zapytałem w jakich proporcjach i w jakim stężeniu zmieszać je aby uzyskać ten carb cleaner ????

Napisz list z prośbą do Castrola to może odpiszą albo się posrają ze śmiechu jak naiwny może być polak ;)

Skład chemiczny takich związków to pilnie strzeżona tajemnica - nie wiedziałeś o tym?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz list z prośbą do Castrola to może odpiszą albo się posrają ze śmiechu jak naiwny może być polak :wink:

Skład chemiczny takich związków to pilnie strzeżona tajemnica - nie wiedziałeś o tym?

ja doskonale o tym wiedziałem ale w paru postach powyżej tomek_d twierdzi ,że to jest zwykła i prosta mieszanina tych związków więc chciałem żeby podzielił się z nami tą recepturą ,po co mamy przepłacać skoro to takie banalne :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja doskonale o tym wiedziałem ale w paru postach powyżej tomek_d twierdzi ,że to jest zwykła i prosta mieszanina tych związków więc chciałem żeby podzielił się z nami tą recepturą ,po co mamy przepłacać skoro to takie banalne :)

 

Chill out Thunder :biggrin: ,po prostu przepisalem z naklejki na opakowaniu. :biggrin:

 

Proporcji brak. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Pytanie jak w temacie, z czego składa sie "carb cleaner" chodzi mi o to co to za związek chemiczny, ew. mieszanina związków. Pytanie może troszkę głupi ale....... ale chciałbym "wykąpać moje gaziory w carb cleanerze i potrzebuję tego sporo. U mnie sa dostępne tylko spraye :banghead:

Pozdrawiam

 

 

Ten w spray'u jest bardzo dobry, pod cisnieniem spenetruje wszystkie zakamarki gaznika, uzywa sie tu podobnie jak w przypadku WD 40 cienkiej rurki nakladanej na rozpylacz i dziala znakomicie.

 

a i godzina pracy z moto kosztuję 50 euro

Pozdrawiam

 

 

akurat jestem w irl, mozesz mi podrzucic moto za polowe tej stawki sie nim zajme :banghead:

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz tradycyjnie Piotr Dudek wladuje swoj chamski komentarz, ale zaryzykuję :icon_mrgreen:

Nie wiem jaki jest dokładny skład proporcjonalny Carburator Cleanera, ale mam doświadczenie ze bardzo mało osadów odmówi rozpuszczenia sie w (w kolejności pod względem mocy): ksylenie, toluenie, acetonie. Nie zawadzi też kąpiel w izopropanolu (alkohol izopropylowy).

W tej chemii wszystki uszczelki szlag trafi, więc demontaż gaźnika całkowity.

Pzdr, szczególnie dla jak zwykle spokojnych, kuturalnych i wyważonych komentarzy Piotra Dudka :) .

Pzdr.

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...