Skocz do zawartości

Olej do benzyny


art92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oleje do pił i kosiarek różnią się o d tych do motocykli bowiem muszą ulegać biodegradacji dlatego przygotowaną mieszankę trzeba spalić w ok 2 tyg lepiej jak najszybciej jak komuś długo stoi to olej straci właściwości.

 

Ekologia po prostu.

 

Jeśli olej do motocykli zaprojektowano specjalnie do motocykli to żaden inny się tam lepiej nie sprawdzi.

oleje motocyklowe dzielą się jeszcze na te służące tylko do mieszania z benzyną i te przeznaczone również do dozownika (inna gęstość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jaka jest roznica oleij tych do pil 2t a do motocykli 2t (syntetykow)?

 

prosta, olej do pił traci właściwości po około 2-3 tyg do miesiąca po zmieszaniu z benzyna :icon_exclaim: a olej do moto zachowuje właściwości smarujące przez kilka do kilkunastu miesięcy

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosta, olej do pił traci właściwości po około 2-3 tyg do miesiąca po zmieszaniu z benzyna :icon_exclaim: a olej do moto zachowuje właściwości smarujące przez kilka do kilkunastu miesięcy

 

pozdro

 

CZyli na oleju do motocykle 2t moge smigac kosiarka i odwrotnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem niedawno kose spalinowa HSQ. W instrukcji obslugi jest napisane, zeby nie sporzadzac wiekszej ilosci mieszanki niz to jest potrzebne do 1 miesiecznego uzycia. Mam tez kose stihla i to jest to samo napisane. Wiec jednak cos w tym jest. Moze faktycznie olej traci własciwosci smarujace.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałęm żeby używać te oleje co do pił spalonowych np STIHLA taki czerwony :D jak cos jest do takich obrotów i delikatnych części to do motocykla napewno wystarczy :P

 

wnioski

widzisz ludzie w sklepach z olejami tak sie znają że sami nie wiedza co sprzedają....dozownik to po prostu wtrysk..u mnie da sie zauważyć wężyk wchodzący w taką jakby dysze między gaźnikiem a cylindrem..tam dopiero się miesza olej z benzyną....więc do dozownika a do zwykłego mieszania olej jest inny...wydaje mi sie ze do dozownika jest bardziej płynny,też czerwony tak jak ten do sthila tylko nie sthil tylko Midiland...który też nadaje sie do kosiarek,skuterów wodnych normalnych itp... bo wszędzie jest zasada dozownik....może w sthilu jest inne smarowanie...kij wie...

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dozownik to po prostu wtrysk

 

sory ale bzdura kompletna :icon_rolleyes: wtrysk wtryskuje paliwo pod wysokim ciśnieniem a to ciśnienie wynika z pompki i wtrysk jest niesamowicie precyzyjny sterowany elektromagnesem blablabla

 

natomiast dozownik to z grubsza skrzyżowanie pompki z gaźnikiem....gdyby to była sama pompka to silnik podciśnieniem(jak w gaźniku podciśnienie zasysa olej) by wciągał wszystko w wężyku i by żadnej precyzji nie było.....

 

u mnie da sie zauważyć wężyk wchodzący w taką jakby dysze między gaźnikiem a cylindrem

 

tak jest w każdym moto które ma dozownik oprócz ditecha......

 

oleje do pił i kosiarek różnią się o d tych do motocykli bowiem muszą ulegać biodegradacji dlatego przygotowaną mieszankę trzeba spalić w ok 2 tyg lepiej jak najszybciej jak komuś długo stoi to olej straci właściwości.

 

i wszystko jasne :biggrin:

 

michoa zastanow czy silnik od mootcykla 2t i kosiarki 2t dziala na innej zasadzie? pomysl ze kosiarka nie ma dobrego chlodzenia i ciepla czy zimna trzyma wysokie obroty wiec czemu np olej sthila lub husqvarny ma nie podjesc do motocykla? torszke piszesz glupoty:)

 

a jak dla mnie to róznice są takie jak między ładną blondynką a brzydką brunetką :D

 

1.silnik od kosiarki ma mniejszy skok tłoka i ma generalnie niższe obroty niż motocykl eksploatowany zgodnie z prtzeznaczeniem (przecież jak nóż sie kręci to nie ma 11tys nie :icon_eek: ??)

 

2.silnik od kosiarki jest generalnie mniej wysilony (nie zawsze ale z reguły)

 

3.Kolejne to że w gruncie rzeczy kosiarka ma cały czas tak samo dobre chłodzenie (wentylator) nie ważne czy z nią biegasz czy stoisz a motocykl (szczególnie chłodzony powietrzem) ma chłodzenie zależne od pogody i prędkości

 

4.kosiarka ma małe różnice obciązen i obrotów (no bo jak kosisz to gaz trzymasz w jednej pozycji obroty przez 40min koszenia trawnika są takie same)to samo tyczy sie obciązenia pod warunkiem że nie kosisz 0.5m chaszczy to obciązenie jest cały czas takie samo.........chyba nie musze tłumaczyć jak z tymi 2 rzeczami jest w motocyklu ??

 

5.99% kosiarek nie ma dozownika robisz mieszanke z paliwem i wlewasz natomiast 80% motocykli 2t ma dozownik

 

to są ogromne róznice wpływające na prace silnika i parametry oleju używanego do smarowania

 

pozatym poczytaj plotki w internecie......kosiarka nikomu na valvoline 2t racing sie nigdy nie zatarła a motorków na oleju sthila już kilkanaście staneło........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podkaszarce mam paliwo z olejem sprzed 3 lat i pali z pierwszego pociągnięcia startera .

fakt faktem troszkę kopci ale to chyba wina że trochę beny odparowało

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale bzdura kompletna :) wtrysk wtryskuje paliwo pod wysokim ciśnieniem a to ciśnienie wynika z pompki i wtrysk jest niesamowicie precyzyjny sterowany elektromagnesem blablabla

 

Jezeli według Ciebie jest tylko taki wtrysk ,ktory wtryskuje paliwo to polecam Ci troche poczytac gazetki,są równiez wtryski oleju w 2t :icon_exclaim: :biggrin: :eek: :)

 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli według Ciebie jest tylko taki wtrysk ,ktory wtryskuje paliwo to polecam Ci troche poczytac gazetki,są równiez wtryski oleju w 2t biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif flesje.gif

 

dobra jest jeden ditech a maszyny typu ts 80 ts50 mtx 80/50 dt 80/50 bleble mają taki system wtrysku o jakim ja pisze :icon_exclaim:

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra jest jeden ditech a maszyny typu ts 80 ts50 mtx 80/50 dt 80/50 bleble mają taki system wtrysku o jakim ja pisze :evil:

Nie wiem jaki system mają ts,mtx etc bo mało się znam na mechanice,ale wydaje mi sie ,ze jak olej idzie z dozownika bezposrednio za gaznik to, to sie nazywa wtrysk oleju.I sam sobie pobiera olej niezaleznie od połozenia przepustnicy.

Edytowane przez barthezzz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...