Skocz do zawartości

Śuba składu mieszanki


qunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

o ile można bezopiecznie wykręcić śrube skladu mieszanki w gaznikach zx6r 95 tak żeby nie wypadły. Fabrycznie ma być wykręcona o 2 obroty - teraz są trzy, ale potrzeba je jeszcze z pół obrotu wykręcic by wzbogaciś mieszankę. Boje się, że moga wypaść pod wpływem wibracji, ale niechce narazie zmieniac dysz. Dzieki z góry za poradę.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się boisz, że mogą wypaść, to możesz odrobinę na nie kapnąć Loctite'em i wkręcić z powrotem.

 

loctite bym nie polecal! za jakis czas moga byc problemy z wykrecenien tych srub, a aluminiowe korpusy bardzo latwo ulegaja uszkodzeniom!

z doswiadczenia powiem ze sruby mozna wykrecic smialo do 6obr - przynajmniej tyle mialem w xj zeby dobrze chodzila. a przed samym wykreceniem najlepiej zabezpieczaja sprezynki, a gdyby te sie jednak okazaly zbyt krotkie to zawsze zapchac otwor sruby silikonem- zawsze to latwiejsze do wydlubania od loctite :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się boisz, że mogą wypaść, to możesz odrobinę na nie kapnąć Loctite'em i wkręcić z powrotem.

 

I co dalej ? a jak wykręcić podczas okresowego czyszczenia gaźników? pomyślałeś o tym ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gdybym u siebie tego nie praktykował to bym nie napisał. W moim sprzęcie poprzedni właścicel zalepiał śrubę sylikonem (wg mnie zostawia gorszy syf), po czym ja zacząłem stosować klej w minimalnej ilości. Po dwóch rozebraniach gaźnika jest wszystko ok, resztki Loctita się wyukruszają. Nie pamiętam jego symbolu, ale może mam słabszą jego odmianę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim sprzęcie poprzedni właścicel zalepiał śrubę sylikonem (wg mnie zostawia gorszy syf),

 

ale ja nei pisze o smarowaniu gwintu sruby! do uszczelnienia samej sruby masz oringa! ja pisze o tym ze jak ktos sie boi ze zgubi srube to niech napcha troche silikonu na ŁEB sruby - wiec nie wiem o jakim syfie mowisz? loctite zeby zadzialal musisz dac na gwint a tu przy wykrecaniu syf juz moze zatkac maly kanal i tu moze byc syf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nei pisze o smarowaniu gwintu sruby! do uszczelnienia samej sruby masz oringa! ja pisze o tym ze jak ktos sie boi ze zgubi srube to niech napcha troche silikonu na ŁEB sruby - wiec nie wiem o jakim syfie mowisz? loctite zeby zadzialal musisz dac na gwint a tu przy wykrecaniu syf juz moze zatkac maly kanal i tu moze byc syf...

Źle mnie zrozumiałeś, mi też chodziło o zabezpieczenie śruby a nie jej uszczelnienie. Może z tym syfem to za duże słowo, ale u mnie akurat było wszystko uwalone nim dookoła :evil: Napisałem jedną z możliwości zabezpieczenia jaką jest klej, która jest moim zdaniem dobra (aby uniknąć dostania się resztek do środka kanalika, przedmuchuję go od drugiej strony) i sprawdza się przy sporo większych wibracjach niż w Ninji. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zabezpieczam takie drobne śrubeczki, wkręciki, pozostałością po malowaniu, czyli farbą akrylową bez utwardzacza. Farba taka w małej ilości zamienia sie w gumę i łatwo się ją później oczyszcza. Można wyskrobać, albo na patyczek do uszu krople rozpuszczalnika nitro iii wszystko bardzo elegancko schodzi.

Oczywiście tej farbki to z umiarem :]

 

a tak jeszcze dopytam to kolega qunio nie za dużo poodkręcał dla standardowych dysz? W serwisówce jest podane 2 i 1/2 obrotu.

osobiście odczuwałem różnice pomiędzy 2 i 1/2 aa 3 i 1/2 na wyższych obrotach, ale na moje umiejętności to co mam wystarcza w zupełności...

Edytowane przez 88kamyczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...