Skocz do zawartości

ODPALENIE HONDY NA WTRYSKU


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

MAM HONDE NT 700V Z 2007r

MOTOCYKL JEST NA WTRYSKU

CHODZI O TO ZE PRZESTAŁ CHODZIĆ NIE MA ISKRY I NIE PODAJE PALIWA COS Z ELEKTRONIKĄ

SZUKAM KOGOS KTO MI POMOŻE ZNÓW GO URUCHOMIĆ

DODATKOWO DODAT PRZY ODPALANIU BYŁY POMYLONE BIEGUNY Z + i - I WYSKOCZYŁ BEZPIECZNIK

ZMIENILISMY GO I ZNÓW BYŁO WSZYSTKO OK TERAZ NAGLE PRZESTAŁ CHODZIĆ

 

Moderator: A ja proponuje wylaczyc CAPSLOCKA i dopiero pozniej zadawac pytania na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprawdzilismy całą instalacje pompke paliwową która na krótko chodzi,wszystkie nozki,sprzegła,rozne mozliwosci,po przekluczeniu stacyjki wszystko sie uruchamia licznik,rozrusznik kreci,lecz nie słychać pompki nie ma iskry jakl by blokada tak jak by immobiliser trzymał ale immobiliser gasnie mam oryginalny kluczyk stało sie to nagle cały czas moto chodziło?czy moze komputer strzelic?sterujący tym wszystkim tak nagle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprawdzilismy całą instalacje pompke paliwową która na krótko chodzi,wszystkie nozki,sprzegła,rozne mozliwosci,po przekluczeniu stacyjki wszystko sie uruchamia licznik,rozrusznik kreci,lecz nie słychać pompki nie ma iskry jakl by blokada tak jak by immobiliser trzymał ale immobiliser gasnie mam oryginalny kluczyk stało sie to nagle cały czas moto chodziło?czy moze komputer strzelic?sterujący tym wszystkim tak nagle?

Spotkalem sie kiedys w jakiejs Hondzie, chyba CBR 900 z taki zabezpieczeniem "wypadkowym" gdzie po udezeniu odcinalo zasilanie do pompy paliwa. Sprawdz po kablach od pompy to moze do czegos dojdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wyjścia albo do serwisu podłączyć go do kompa albo do wróżki i ona Ci powie co jest grane.

Odwrotne podłączenie do baterii mogło uszkodzić elektronikę a to że jeszcze jakiś czas chodził wcale temu nie zaprzecza.

Szukanie braku iskry w motocyklu z HISS przez domorosłego elektronika po prostu jest nieopłacalne bo jednostka sterująca wtryskiem jest nieprzyzwoicie droga.

Jeżeli nie sprawdzisz tego motocykla w serwisie to za kilka dni będziesz pytał czy można go przerobić na gaźniki.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem juz ze istnieje mozliwosc przerobienia na gazniki i ze bedzie chodzic ale to jest bez sensu szukałem po instalacji nie ma takiej mozliwosci aby było jeszcze jakies zabezpiecznie znalazłem jeszcze gniazdo diagnostyczne takie jak w aucie moze faktycznie komputer musiał by go sprawdzić i wskazać błąd tak jak w aucie i ewentualnie usunąć błedy lub okreslic przyczyne i bede wiedział co dalej a mam jeszcze pytanie czy wiecie moze koledzy czy ktos w polsce naprawia moze takie komputery ma sprzet diagnozuje czy w ogóle mechanik samochodowy cos pomoże sorki za takie dziwne pytania ale importuje motocykle i nigdy taki przypadek mi sie nie trafił a widze ze jest tu grono fachowców.

 

sorki nie mechanik tylko elektronik samochodowy

 

zabezpieczenie motocykla własnie jest z systemem hiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

MAM HONDE NT 700V Z 2007r

MOTOCYKL JEST NA WTRYSKU

CHODZI O TO ZE PRZESTAŁ CHODZIĆ NIE MA ISKRY I NIE PODAJE PALIWA COS Z ELEKTRONIKĄ

SZUKAM KOGOS KTO MI POMOŻE ZNÓW GO URUCHOMIĆ

DODATKOWO DODAT PRZY ODPALANIU BYŁY POMYLONE BIEGUNY Z + i - I WYSKOCZYŁ BEZPIECZNIK

ZMIENILISMY GO I ZNÓW BYŁO WSZYSTKO OK TERAZ NAGLE PRZESTAŁ CHODZIĆ

 

Moderator: A ja proponuje wylaczyc CAPSLOCKA i dopiero pozniej zadawac pytania na forum

 

Jaki tam jest modul ? na jedna czarna wtyczke czy na 2 siwa i czarna , mozesz mi wyslac fote modulu ?

Motocykl jest jak najbardziej do zrobienia , a najgorsza usterka moze byc usterka ECU ( modulu ) zdaza sie ze pada bez zapowiedzi.

Co do serwisu autoryzowanego to zaraz beda chcieli wymieniac ECU i skroic kupe kasy.

Co do podlaczania pod komputer to w Hondzie nie ma takiej opcji bo ECU samo sie diagnozuje i wyswietla kody bledow na kontrolce MIL Lamp.

Jak cos moge pomuc w naprawie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam jest modul ? na jedna czarna wtyczke czy na 2 siwa i czarna , mozesz mi wyslac fote modulu ?

Motocykl jest jak najbardziej do zrobienia , a najgorsza usterka moze byc usterka ECU ( modulu ) zdaza sie ze pada bez zapowiedzi.

Co do serwisu autoryzowanego to zaraz beda chcieli wymieniac ECU i skroic kupe kasy.

Co do podlaczania pod komputer to w Hondzie nie ma takiej opcji bo ECU samo sie diagnozuje i wyswietla kody bledow na kontrolce MIL Lamp.

Jak cos moge pomuc w naprawie

 

Pozdrawiam

Witam

pewnie ze moge wyslać podaj mi nr tel lub meila to sie odezwie i wysle to co trzeba dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Chciałem podziekować za podpowiedzi i rady dotyczące problemu hondy nt 700v z 2007r

Dzis wlasnie rozwiazałem swoj problem dzieki temu forum i człowiekowi ktory na nim udziela dobrych wskazówek i pomaga w tego typu sytuacjach mi akurat pomogło i jestem zadowolony jest swietnym elektronikiem motocyklowym pokierował mnie telefonicznie i rozwiazałem swoj problem jego nick na forum to R2D2 macie problemy piszcie do niego a napewno wam pomoże i pokieruje dzieki!!!pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Panu Piotrku Dudku jest coraz więcej pesymizmu i ostatnio prawie wszystkim mówi, że się "nie da" :icon_evil:

 

Dobrze automoto, że zrobiłeś sprzęta i że są ludzie na tym forum, którzy cały czas wierzą, że jednak da się pomóc :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...