Skocz do zawartości

Szybki do kasków - stopień przyciemnienia


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie do Tych co śmigają w przyciemnianych lub całkiem szybkach jak tu:

http://www.scigacz.pl/zdjecia/gallery/akcesoria/Shoei_Qwest_po_ciuchu_do_celu/Junak_m16_w_trasie_.jpg.html

 

Przypuśćmy że jest ładny słoneczny i upalny dzień.

Na moto nie mam kufrów ani sakw, więc nie mam jak zabrać ze sobą dwóch szybek.

więc z powodu silnego słońca wybieram jedną, tą ciemną. Jadę w długą trasę, a gdy chce już wracać robi się ciemno i

jadę w nocy przez różne zadupia, gdzie ulice są przeważnie nie oświetlone. Czasami dogania mnie burza zalewając gęstym deszczem taką przyciemnianą szybkę.

 

Jak sprawdza się taka szybka w takich warunkach, widać coś w ogóle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w XR-1000 ten najciemniejszy wizjer. W nocy nic nie widać ... ledwo zegary idzie odczytać - jazda jest praktycznie niemożliwa. W burzy nie ma tragedii ale dyskomfort jest odczuwalny. Ja też latam z drugą szybką w plecaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do Tych co śmigają w przyciemnianych lub całkiem szybkach jak tu: http://www.scigacz.pl/zdjecia/gallery/akcesoria/Shoei_Qwest_po_ciuchu_do_celu/Junak_m16_w_trasie_.jpg.html Przypuśćmy że jest ładny słoneczny i upalny dzień. Na moto nie mam kufrów ani sakw, więc nie mam jak zabrać ze sobą dwóch szybek. więc z powodu silnego słońca wybieram jedną, tą ciemną. Jadę w długą trasę, a gdy chce już wracać robi się ciemno i jadę w nocy przez różne zadupia, gdzie ulice są przeważnie nie oświetlone. Czasami dogania mnie burza zalewając gęstym deszczem taką przyciemnianą szybkę. Jak sprawdza się taka szybka w takich warunkach, widać coś w ogóle ?

 

Zabierz ze sobą białą laskę. Przyda się.

Ja po jednej trasie z przyciemnioną szybką 70% w średniosłoneczny dzień dostałem wielotygodniowej depresji :laugh: .

Szybkę wypierdoliłem w krzaki. Może w Grecji, w Hiszpanii czy jakimś Dubaju TO ma swój sens. W PL nie za bardzo.

Oczywiście nie odbieram nikomu prawa do posiadania odmiennego zdania ... że w Polsce jest akurat a Dubaju nie :cool: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w depresje wpadam jak w letni, słoneczny dzień, popołudniem, jadąc pod słońce z normalną szybką, mam ochotę sobie oczy wydłubać, bo jedyne co widzę to ciemnożółtą plamę na wizjerze ;) Sens posiadania ciemnej szybki nawet w Polsce, jest dla mnie niezaprzeczalny, ale jak większość spraw w życiu jest to indywidualna sprawa.

Edytowane przez Bimbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam taką saszetkę Oxforda na szybkę, mam Shoei XR 1000, sprawdza sie doskonale, posiada oddzielną kieszeń na szybkę. W dodatku duża kieszeń która pomieści większe drobiazgi i mała kieszonka np na klucze. ;)

http://sklep.intermotors.pl/product-pol-2636-Saszetka-OXFORD-z-pojemnikiem-na-szybke-mocowana-na-pasku-1st-Time.html

Jazda w Dark Smoke w słońcu jest bardzo komfortowa, oczy się nie męczą, lepszy kontrast jest wtedy. A i spojrzenia są inne przechodniów, bardziej się patrzą bo myślą że ich nie widzę :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkę progresywnie przyciemnianą w Shoei Multitec, ale jazda pod słońce, np. wczesnym rankiem, nie jest komfortowa. W ciągu dnia w słoneczną pogodę ok. Natomiast jazda nocą z tą szybką to udręka, nawet po mieście. Zastanawiałam się nad taką saszetką, ale tu znowu pojawia się problem z pinlockiem - wypadałoby mieć drugi, ect. Najlepszym rozwiązaniem wg. mnie jest jednak blenda. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkę progresywnie przyciemnianą w Shoei Multitec, ale jazda pod słońce, np. wczesnym rankiem, nie jest komfortowa. W ciągu dnia w słoneczną pogodę ok. Natomiast jazda nocą z tą szybką to udręka, nawet po mieście. Zastanawiałam się nad taką saszetką, ale tu znowu pojawia się problem z pinlockiem - wypadałoby mieć drugi, ect. Najlepszym rozwiązaniem wg. mnie jest jednak blenda. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :cool:

Dokupiłem czarną szybkę do XR 1000 i nie używam pinlocka i nic nie paruje. Jak jest poniżej 10 stopni trochę może parować jak dłużej się stoi. Ale rzadko jeżdżę w taką pogodę.

Mi osobiście blenda się nie podoba, nie ma tego wyglądu. Ale widać co raz więcej tego jest na drogach. W tanich kaskach zaraz pewnie blenda się popsuje a i nie chroni tak przed słońcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Dark Smoke W Szołeju Qweście. W upalny dzień j/w wszyscy piszą ogień, w nocy kibel. Jechałem ok. północy przez Toruń= oświetlenie miasta lampowe i było jako tako ale po wyjechaniu poza obszar zabudowany szybka w górę i koniec przyjemności- świst gwizd itp.... Szołej najcichszy może i jest ale nie z otwartą szybą, powyżej 50km/h nie szło wytrzymać a do domu daleko..

:angry: ... następnego dnia również latałem po ciemku ale z normalną szybką+ pinlock= zero stresu.

 

3 opcje w upalny dzień:

 

Kask z blendą= 3 przeszkody przed oczami

Kask bez blendy z pinlokiem = 2 przeszkody

Kask bez blendy i pinlocka = 1 przeszkoda.

 

Co lepsze... zadecydujcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Dark Smoke W Szołeju Qweście. W upalny dzień j/w wszyscy piszą ogień, w nocy kibel. Jechałem ok. północy przez Toruń= oświetlenie miasta lampowe i było jako tako ale po wyjechaniu poza obszar zabudowany szybka w górę i koniec przyjemności- świst gwizd itp.... Szołej najcichszy może i jest ale nie z otwartą szybą, powyżej 50km/h nie szło wytrzymać a do domu daleko..

:angry: ... następnego dnia również latałem po ciemku ale z normalną szybką+ pinlock= zero stresu.

 

3 opcje w upalny dzień:

 

Kask z blendą= 3 przeszkody przed oczami

Kask bez blendy z pinlokiem = 2 przeszkody

Kask bez blendy i pinlocka = 1 przeszkoda.

 

Co lepsze... zadecydujcie sami.

 

Kask bez szybki 0 przeszkód.

bez kasku -1 przeszkód.

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...