Skocz do zawartości

zmiana moto


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chcialem sie dowiedziec jakie polecacie moto po hondzie ns1, ja sobie marze o cbr 600 ale boje sie ze moze byc zasilne odrazu po przejsciu z 80 na 600 ... nie wiem przesiadaliscie sie juz na takie duze motory z takich malutkich ??? a moze jakies polecicie glownie chodzi o to zeby byl dostep do czesci dobry no i najwazniejsze dalej mi w glowie scigacze...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak ja smigalem wczesniej na 50,80,125 w sumie miedzy 80 a 125ccm nie zuwazylem az takiej roznicy. Do kazdego moto idzie sie przyzwyczaic tak samo do przyspieszenia i osiągów. Najwiazniejsze ze bedziesz jezdził z głową. Tam gdzie mozesz i wiesz ze nic tobie nie grozi i innnym (malo jest takich miejsc) To odkrecasz:)

Ja sie przesiadłem na 500ccm (cb 500) Nie jest to typowy scigacz chociaz tez sie przymiezalem do Cbr 600 f2 z 93rok... Według mnie Cbera bedzie za mocna. . . (mialem okazje ją prowadzic i tak samo byc pasazerem) Ja bym Ci polecił cos typu suzuki gs 500 (niestety brak chłodnicy)

Inne to kawasaki gpz500 tez ma 60KM tak jak Cb (do niej nie mam zadnych zastrzezeń) Kawasaki er 5 ale ta mi sie najmniej podoba z wszystkich 4 co wymienilem :crossy: Jesli masz prawko to czemu nie...

Przejedz sie na Cbr jako pasazer niech kumpel ruszy troche manetką to wtedy raczej zrozumiesz ze to nie jest juz jakas zabawka

Edytowane przez adrian44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym sezonie przesiadalem sie z motoroweru na pierwszy powazny motocykl wiec zanim dokonalem zakupu przetestowalem kilka sprzetow m.in gs500, gpz500, fazer 600, fzx 750, cbr 900 i powiem Ci ze styl jazdy zalezy od motocykla na ktorym jedziesz a nie od kierowcy, wiec lepiej kupic cos slabszego zeby nie kusic losu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka tematów do przeczytania...

a jak mówię, żeby czytać archiwa to nie - każdy jest jedyny i niepowtarzalny ze swoim pytaniem :icon_question:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i powiem Ci ze styl jazdy zalezy od motocykla na ktorym jedziesz a nie od kierowcy(...)

 

Raczej bym się skłaniał do proporcji 70/30 przy czym pierwsze to umiejętności kierowcy :flesje: . To kierowca ma decydować gdzie i jak jedzie nie na odwrót, wziąwszy pod uwagę oczywiście specyfikację sprzetu i własne umiejętności . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chcialem sie dowiedziec jakie polecacie moto po hondzie ns1, ja sobie marze o cbr 600 ale boje sie ze moze byc zasilne odrazu po przejsciu z 80 na 600 ... nie wiem przesiadaliscie sie juz na takie duze motory z takich malutkich ??? a moze jakies polecicie glownie chodzi o to zeby byl dostep do czesci dobry no i najwazniejsze dalej mi w glowie scigacze...

pozdrawiam

 

Według artukułu na sciagacz.pl kup sobie LITRA bo mniej wściekle oddaje moc od 600 ;) HEHHEHEHEH :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do F2 to znajomy z simsona przesiadł się na F2, przed przesiadką śmigał tam na Jawach, MZ-tach jego znajomych.

Niby jeździ tą F2 jakoś jednak to nie przypomina jazdy, przejedzie się raz na miesiąc lub dwa w niedzielne po południe po okolicy.

Taka to jest ta jego jazda.

A co do Ciebie nie wiem jak będziesz się czuł na takim sportowym moto 600cc, jedni zaczynali od takich i teraz całkiem nieźle jeżdża, to zależy od Ciebie czy masz zdrowy rozsądek/umiar'głowe na karku i WYOBRAŹNIE.

Pamiętaj zawsze na moto dostajesz tyle ile odkręcisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hm tak jak wyzej liszecie, wszystko zalezy od Ciebie. Ja osobiscie przesiadlem sie z Ns1 na cbr 600 po wczesniejszym wypadku (nie z mojej winy) kupiłem cbr-e z odszkodowania i jak narazie to nie znarzekm wszysko spoko. Moze tez dla tego ze wczesniej czasem na 900 rr sobie pojezdziłem (brata) Ja bym radził kupic 600 i powoli przyzwyczajac sie do tego motocyklu. Pozdrawiam , miłego i bezpiecznego sezonu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kupić GPZ 500 i nieco szybciej przyzwyczajać sie do motocykla, co nie jest jednoznaczne z "nudzeniem się" tego modelu. Jak widać po mojej sygnaturce, tak właśnie zrobiłem i jestem bardzo zadowolony - jeżdżę, zamiast ciagle się obawiać maszyny. Wczoraj jechałem za CBR 600 i odchodziła mi tylko na prostych, więc to o czymś świadczy :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...