Skocz do zawartości

po kupnie moto.....musze przerejestrować czy nie musze ??


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie jak w temacie kiedyś chyba była że w ciągu 30 dni od zgłoszenia umowy do skarbówki musiałeś przerejestrować pojazd teraz też tak jest ?? czy moge zgłosić umowe założyć nowe OC i jeździć bez przerejestrowania ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie masz 14 dni od dnia zakupu na zgłoszenie umowy w US, i zdaje się 30 dni w WK i w ubezpieczalni. Teoretycznie możesz wykupić/przedłużyć polisę oc na poprzedniego właściciela, ale raczej dobrze by było jak on by o tym wiedział i się na to zgodził (i wtedy jeździsz na jego dokumentach tak jak byś np moto od niego pożyczył). Bo w innym wypadku (zakładam ze spisaliście umowę k-s i została wpisana prawdziwa data zawarcia umowy) jak facet zgłosi sprzedaż możesz mieć kłopoty, bo zmiana daty bez zgody obu stron na umowie to fałszerstwo, a niedotrzymanie terminów w/w podlega karze grzywny. Nie chcę nawet pisać jakie konsekwencje były by w przypadku kolizji jeżdżąc na takich "prawie" papierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o taką sytuacje oc tamtego własciciela sie skończyło i ja nawet nie tyle musze co chce założyć nowe w innej ubezpieczalni (bo dostaje 10% za 2 pierdzikólko)więc żeby założyć nowe OC ide do skarbówki i zgłaszam umowe (poprzedni właściciel jeszcze nie zgłaszał )bo bez podbitej umowy nie moge założyć nowego OC (tak mi tłumaczyli) i teraz jest kwestia czy jak zgłosze umowe do skarbówki to musze w ciągu 30 dni przerejestrować czy nie musze ??większośc osób twierdzi że musze 2 twierdzą że nie musze a ja nawet nie wiem gdzie szukać przepisu ........wiadomo że WK na tym zarabia i jak pójde zielony spytam czy musze to mi powiedzą że oczywiście a jak jest naprawde ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym sie podłączył do tematu. Mianowicie kupiłem motocykl, którego poprzedni właściciel na siebie nie przerejestrował no i posiadając ten motocykl chcę go sprzedać i nie mam potrzeby rejestrowania na siebie. Czy następny własciciel może mieć jakieś problemy z rejestracją z tego powodu? I jak wygląda sprzedawanie motocykli w krótkim odstępnie czasu od kupna? Czy są za to jakieś kary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o taką sytuacje oc tamtego własciciela sie skończyło i ja nawet nie tyle musze co chce założyć nowe w innej ubezpieczalni (bo dostaje 10% za 2 pierdzikólko)więc żeby założyć nowe OC ide do skarbówki i zgłaszam umowe (poprzedni właściciel jeszcze nie zgłaszał )bo bez podbitej umowy nie moge założyć nowego OC (tak mi tłumaczyli) i teraz jest kwestia czy jak zgłosze umowe do skarbówki to musze w ciągu 30 dni przerejestrować czy nie musze ??większośc osób twierdzi że musze 2 twierdzą że nie musze a ja nawet nie wiem gdzie szukać przepisu ........wiadomo że WK na tym zarabia i jak pójde zielony spytam czy musze to mi powiedzą że oczywiście a jak jest naprawde ??

 

Po pierwsze w US nic ci nie podbijają na umowie tylko wypełniasz osobny formularz (PCC) który zostaje w US, poza tym czy zgłosisz w umowę w US czy nie to nie interesuje ani WK ani ubezpieczalni, po drugie do zawarcia umowy ubezpieczenia potrzebujesz tylko dowodu rej i umowy k-s,a po 3 nawet w dowodzie rejestracyjnym masz napisane pouczenie że masz 30dni na zgłoszenie wszelkich zmian danych zawartych w dowodzie a chyba zgodzisz się ze mną że zmiana właściciela to zmiana danych?

A i jeszcze jedno, jeżeli OC poprzedniego właściciela trwało jeszcze jak nabyłeś pojazd i poprzedni właściclel ci je przekazał, i nie wypowiedziałeś umowy OC w ciągu 30dni od daty zakupu to automatycznie przechodzi to na ciebie.

Edytowane przez moonraker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w US nic ci nie podbijają na umowie tylko wypełniasz osobny formularz (PCC) który zostaje w US, poza tym czy zgłosisz w umowę w US czy nie to nie interesuje ani WK ani ubezpieczalni, po drugie do zawarcia umowy ubezpieczenia potrzebujesz tylko dowodu rej i umowy k-s,a po 3 nawet w dowodzie rejestracyjnym masz napisane pouczenie że masz 30dni na zgłoszenie wszelkich zmian danych zawartych w dowodzie a chyba zgodzisz się ze mną że zmiana właściciela to zmiana danych?

A i jeszcze jedno, jeżeli OC poprzedniego właściciela trwało jeszcze jak nabyłeś pojazd i poprzedni właściclel ci je przekazał, i nie wypowiedziałeś umowy OC w ciągu 30dni od daty zakupu to automatycznie przechodzi to na ciebie.

 

Co do ubezpieczenia przechodzi na Ciebie ale tu jest też haczyk po rejestracji musisz sie zgłosić do tej firmy w której jest ona zawarta ,celem przepisania na siebie. Jeżeli wcześniej nie miałeś żadnych zniżek a ten co sprzedał ma ,musisz dopłacić różnicę stawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki teraz wszystko wiem moonraker temat można zamknąć

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ubezpieczenia przechodzi na Ciebie ale tu jest też haczyk po rejestracji musisz sie zgłosić do tej firmy w której jest ona zawarta ,celem przepisania na siebie. Jeżeli wcześniej nie miałeś żadnych zniżek a ten co sprzedał ma ,musisz dopłacić różnicę stawek.

 

Możesz być pewien że nawet jak tego nie zrobisz, to ubezpieczalnia się sama zgłosi do ciebie i będziesz musiał płacić za to ubezpieczenie wraz z odsetkami za zwłokę mimo tego że go nie zawierałeś (no chyba że w ciągu 30dni od zakupu wypowiedziałeś umowę i masz na to potwierdzenie)

Edytowane przez moonraker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jezeli motorek kosztował ponad 1000 zł to płacisz podatek pcc3 w ciagu 14 dni! i tyle musisz odrazu bo tylko z tego są jakieś sankcje jak nie zapłacisz!

 

Oc przerejestrowania możesz opłacić na siebie dane osobowe itp a stara będzie tylko tablica, jak przerejestrujesz idziesz do ubezpieczalni i wpisują Ci nową tablicę tą Twoją. Jeżdżę tak na motocyklu od ponad roku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i tyle musisz odrazu bo tylko z tego są jakieś sankcje jak nie zapłacisz!

 

jakieś. ROTFL! specjalisto, jak nie wiesz, to może nie nabijaj sobie licznika w tym dziale. spec się znalazł :/

 

co do drugiej części twojego posta: proponuję, żebyś przepisał jeszcze raz, tym razem w popranej polszczyźnie. co to jest "oc przerejestrowania", jak można "opłacić na siebie dane osobowe", itd - przecież tego bełkotu zrozumieć się nie da :biggrin:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złożenie deklaracji PCC-3 jest 14 dni od daty spisania umowy kupna - sprzedaży. W przypadku niezłożenia deklaracji w tym terminie możemy zostać ukarani grzywną za wykroczenie skarbowe z reguły może to być kilkaset złotych, nie mniej niż 84,90 zł (jakaś ustawowa kwota minimalnego mandatu). A zwłoka w zapłaceniu naliczonego podatku skutkuje naliczeniem ustawowych odsetek (zdaje się że 0,5% za dzień zwłoki) + koszty egzekucyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...