Skocz do zawartości

po kupnie moto.....musze przerejestrować czy nie musze ??


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gościu przepisywał co kilka dni umowe z inną datą ;D hehe

 

podobnym cwaniaczkom radzę zapoznać się z przejściami opisanymi na tym forum (albo na "forum prawników"..? już nie pamiętam), gdzie ludzie za "przepisanie" umowy na osobę trzecią ciągani są teraz przez prokuratora przed sąd pod zarzutem fałszerstwa dokumentów. bo wystarczyło, że sprzedający zgłosił umowę w swoim wk :P

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie zmienianie czegokolwiek na 1 egzemplarzu umowy to kłopoty na własne życzenie. Ale czasami można się dogadać ze sprzedającym, bo bywają sytuacje ze i sprzedającemu nie zależy żeby kupujący natychmiast przerejestrował pojazd (szczególne gdy sprzedający posiadał go krócej niż 6m-cy:)). Wtedy można spisać umowę bez daty którą można zawsze uzupełnić po konsultacji miedzy stronami. Wiem że nie jest to do końca legalne ale czasami obie strony mogą na tym zyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dogadać sie z poprzednim właścicielem i tyle.....

 

ja na umowie mam 900 zł teraz wiem czemu sprzedający kazał tyle napisać :notworthy: ale nie będe sie kwykłocał z skarbówka bo niesamowicie przepłaciłem więc nie będzie problemów że ceny sie uczepią

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam tak z samochodem które kupiłem w styczniu. Jeżdżę na papierach od poprzedniego właściciela a w kwietniu kończyło mi sie OC więc wykupiłem nowe ubezpieczenie w tej samej ubezpieczalni tylko stawka była uzależniona od moich zniżek bądź zwyżek. Dzwoniłem też do wydziału komunikacji i pytałem o ten termin przerejestrowania pojazdu to powiedzieli mi że teoretycznie mam 30 dni ale praktycznie wygląda to tak że wydział nie przewiduje żadnych kar. Ale pamiętaj OC i skarbowka jest najwazniejsze bo oni potrafia dowalic kare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem też do wydziału komunikacji i pytałem o ten termin przerejestrowania pojazdu to powiedzieli mi że teoretycznie mam 30 dni ale praktycznie wygląda to tak że wydział nie przewiduje żadnych kar

 

dlatego jest ten temat :buttrock: bo znajomy miał kiedyś taką sytuacje że kupił ogara 205 za 100 zł i nie chciało mu sie przerejestrować stwierdził że szkoda kasy.........więc poszedł z umową do ubezpieczalni i oni wpisali mu umowe OC na jego dane ale tą starą rejestracje i jakiś czas po tym (mineło chyba 50 dni od daty na umowie) policja zatrzymała go do rutynowej.........byli niesamowicie nadgorliwi aż sam był w szoku patrzyli opony światła klakson i dokumenty i zaczeli mu wygrażać jakimiś sankcjami bo mineło 60 dni od daty kupna i dane w dowodzie rejestracyjnym są nieaktualne on zacząl sie mądrować że nie ma żadnych sankcji za nieprzerejestrowanie i staneło na tym że spisali dane jego i pojazdu i powiedzieli że jak coś to przyjdzie pocztą .............oczywiście podał prawdziwe dane nic nie oszukał........

 

od tego zdarzenia minąl 1 rok i nic do niego nie przyszło więc nie wiem czy oni w ogóle tego nie zgłosili czy sprawa sie przedawniła bo nikt sie nie zajął czy co ....wiem że cały czas już rok śmiga na starych blachach umowa była zgłoszona w US OC jest na niego i nikt sie nie czepił

 

dla mnie normalne było że po zakupie przerejestrowujemy ale po tym zdarzeniu zastanawiam się wyjątek czy faktycznie luka w prawie (obowiązek przerejestrowania w ciągu 30 dni za którego niedopełnienie nie groża sankcje karne)..... tym bardziej że już 3 takie przypadki słyszałem......

 

wszystko było by cacy pięknie gdyby nie fakt że po prostu nie mam kasy i nie wiem czy mam to trzymać w garażu czy moge wyjechać na droge...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli glina jest zlosliwy to moze ci zatrzymac dowod rej. a to zdaje sie kosztuje (na pewno czas ale sadze ze kase tez) podstawa prawna to Art. 132 ust. 1 pkt. 7 cudownej ustawy o ruchu drogowym.

 

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

<...>

7. uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

<...>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...