Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wymienie filtr powietrza i swiece może to tylko zbieg okolicznosci ze bylo gorąco. Nie pamiętam czy swiecil sie check engine, bylem troche zdezorientowany jak mi miedzy samochodami zaczął wariować. Mam nadzieje że to nic poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, co do wczesniejszego problemu to chyba było przez luźną swiece i niewpięty przewód do niej. W między czasie pękł mi kolektor wydechowy (niebyło obejmy przedniej na wydechu i chyba od naprężeń strzeliło, jeszcze trochę i będę bułkę rozkręcał i skręcał z zamkniętymi oczami:)

Kolejne pytania: jaki jest przewidziany luz w łańcuchu sprzęgłowym? Czy można wydłubać bebechy oryginalnego wydechu, dużo osób mówi, że nie bardzo bo się wypalają zawory? czy tak może być? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Panowie czemu w dziale buell panuje taki chaos i wszystko jest w jednym temacie?
Ale skoro tak już się dziej to może o kilka rzeczy zapytam.
Bo może jeszcze nie wszyscy z Buella zrezygnowali. :/

1.Jaki olej lejecie do XB12?
U nas najpopularniejszy jest MOTUL ale w tym przedziale lepkości tzn 20W50 mamy takie oleje:
MOTUL_7100_4T_20W-50_SINT_1L.jpgULEI-MOTUL-3000-4T-20W50.png

Wiadomo 7100 to ful syntetyk a 3000 to mineralny.
Jest jeszcze motul TwinSyn ale u nas trudny do zdobycia.
Hamerykany pewnie lały do buły minerala do HD też wszyscy leją mineralny.
Jest sens do XB12XT po przebiegu prawie 50k km na nie wiadomo czym lać fullsyntetyka?

2.Szukam prawego wlotu powietrza do ww modelu. Używany czy dobrej jakości dopasowany aftermarket obojętne. Wie ktoś gdzie taki zdobyć?

3.Nowy pas do XB12XT znalazłem na ebay za 175$ ile może kosztować w PL bo na mojej bule jest jeszcze oryginał trochę już wystrzępiony na boku.

4.O wydech pytałem w osobnym temacie ;)

 

5. Jest an forum jakiś spec od tej marki bo np Maarp_a od kwietnia nie widać. ;)

Edytowane przez BuchuOEM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję Valvoline 20w50 półsyntetyk.

Prawy wlot mam od maarpa,

Pas mam chyba oryginał, ale jadąc do Rumunii kupiłem używkę na zapas, na razie wisi w garażu

Do maarpa pisz maila http://dwagary.pl/, odpowie, podpowie, o ile się jeszcze tym zajmuje :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mojego mechanika i w manualu do buella jest tak samo jak w HD olej 20w50 mineralny C...

W każdym razie oznaczenie C to silniki diesla a S benzynowe.

 

Trochę zbaraniałem po tej informacji.

 

Przemek a ile cię ten wlot kosztował?

PS

Piszesz, że masz zapasowy... :-D

Edytowane przez BuchuOEM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do silnika leję Motula 7100 a do skrzyni przekładniowy Bel-Ray.

Co do prawego wlotu to kupowałem w H-D. Za oryginał zapłaciłem coś ok 500-600zł. Kupa siana jak za kawałek plastiku ale przynajmniej wygląda jak ten z lewej i nie szpeci mizernym wykonaniem.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...