Skocz do zawartości

Czy warto wydać 20 zł na magnetyczną śrube od spustu oleju?????


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

No wlasnie jesli co wymiane oleju wymieniam tez filtr oleju to czy jest sens kupować taka srube czy tylko strace kase. Najlepiej jakby napisał ktos kto taka srube ma i czy przy wymienie oleju widac ze przykleiło sie do niej duzo opiłków ????

 

Pozdro !

Edytowane przez trajka66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

No wlasnie jesli co wymiane oleju wymieniam tez filtr oleju to czy jest sens kupować taka srube czy tylko strace kase. Najlepiej jakby napisał ktos kto taka srube ma i czy przy wymienie oleju widac ze przykleiło sie do niej duzo opiłków ????

 

Pozdro !

 

Witam

te sruby montowane sa tez seryjnie, i rzeczywiscie zbieraja sie na niej opilki...

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

No wlasnie jesli co wymiane oleju wymieniam tez filtr oleju to czy jest sens kupować taka srube czy tylko strace kase. Najlepiej jakby napisał ktos kto taka srube ma i czy przy wymienie oleju widac ze przykleiło sie do niej duzo opiłków ????

 

Pozdro !

 

Myślę, że kupno to rozwiązanie dla leniwych. Wystarczy nawiercić oryginalną i za pomocą kleju np. poxipolu wkleić mały magnesij (z zamka do szafek kuchennych, w sklepie z akcesoriami meblowymi za ok 2 zł. Za pozostałe 18 zł lepiek kupić benzynkę lub piwko (zależnie kto co woli). :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kupno to rozwiązanie dla leniwych. Wystarczy nawiercić oryginalną i za pomocą kleju np. poxipolu wkleić mały magnesij (z zamka do szafek kuchennych, w sklepie z akcesoriami meblowymi za ok 2 zł. Za pozostałe 18 zł lepiek kupić benzynkę lub piwko (zależnie kto co woli). :D

MC Giwer to twój kuzyn? Ciekawe co by było jakby ten kawałek wciągneło gdzieś między tryby.Takie porady to wiesz :lapad: Oryginalny korek wytarczająco daje sobie rade przez długie lata żeby wklajać w śróbe magnez kuchenny :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC Giwer to twój kuzyn? Ciekawe co by było jakby ten kawałek wciągneło gdzieś między tryby.Takie porady to wiesz :D Oryginalny korek wytarczająco daje sobie rade przez długie lata żeby wklajać w śróbe magnez kuchenny :D :D

A może najpierw trochę pomyśleć niż chaotycznie pisać.

Magnes nawet nie przyklejony będzie cały czas w okolicy śruby spustowej i z lenistwa nie pozwoli się wciągnąć w wysoko nad nim wirujące zębatki a szlam metaliczny który się koło niego będzie zbierał nie trafi ponownie do pompy olejowej.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może najpierw trochę pomyśleć niż chaotycznie pisać.

Magnes nawet nie przyklejony będzie cały czas w okolicy śruby spustowej i z lenistwa nie pozwoli się wciągnąć w wysoko nad nim wirujące zębatki a szlam metaliczny który się koło niego będzie zbierał nie trafi ponownie do pompy olejowej.

Nieprawda. Słyszałem że magnesy bardzo szybko biegają. Szczególnie lubią wpadać właśnie miedzy tryby ;)

Rozwiązanie z wklejanym magnesem jest nie tylko tańsze ale i częstokroć dużo szybsze niż szukanie korka po sklepach czy czekanie na paczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a namegnesować śrube zwyklym magnesem? przelecieć kilka razy jakimś mocnym magnesem w jednym kierunku i chyba sie namagnesuje ? Jak źle użylem słowa namagnesuje to sory ale z fizy to tak nie za dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taka w mz, gdy mi sie zerwal gwint to mi tata zrobil nowa i magnes wklejal na jakims tam kleju, mam tez taka w hodzie, a opilki beda zawsze, jesli ktos ma srobe z magnesem i nie ma opilkow to niech lepiej nie zmienia oleju skoro mu tam zadne tarcie nie wystepuje :bigrazz:

Edytowane przez rybson13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No opiłki będą zawsze takie drobne ale bedą. To normalne i takie wklejenie magnesu w korek też jest dobrym pomysłem zamiast> płacić 20 zł za korek + 20 zł za przesyłke = 40 zł> prawie pełny bak w mojej kawie:P

Śruba sie namagnesuje ale nie na długo. A jeszcze lepiej by było jakbyśmy dorwali taki mały magnes neodymowy który jest cholernie mocny. Chyba pomyśle o takim korku w swojej kawie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...