Skocz do zawartości

Co warto kupić Hondę Afrika czy Transalp?


Gość jaco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Co Was tak wzięło z tym KTMem :?: :D :D :(

 

Serio - fakt, jeśli Cię stać - idź w andwenczera. Dobry, szybki i w miarę dostępny serwis. Moto wytrzymałe i sprawdzone.

Może przydałyby się lepsze piasty w obu kołach i szersze lagi z przodu. Za to system PDS pozwala na tanie (130 zł) konserowanie tylnego amortyzatora, podczas gdy w tym samym okresie w innych motocyklach trzeba wymieniać lub regenerować cały tylny amortyzator (1000 zł w górę).

Moto w podobnej cenie do pozostałych (oczywiście tylko nowsze roczniki).

Nie wiem, co więcej polecić, bo nie miałem tego moto, nawet na nim nie jeździłem, więc wolę się nie wypowiadać, żeby nie było, że źle polecałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik napisał

Co Was tak wzięło z tym KTMem    

 

 

najbardziej hard spośród turystycznych enduro

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Teraz tez stanalem przed dylematem, bo bardzo podobaja mi sie zarowno africa, jak i XTZka750 ale powstaje kolejne pytanie: jak jest z proporcja ceny do jakosci gdy mowa o 6-8 letnich motorkach? Co jest lepsze w serwisowaniu?

Honda uchodzi za solidniejsza marke ale czy tyle solidniejsza ile drozsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje mi sie, ze bedzie Ci lekko niewygodnie mam 188 i jest VXR jest w sam raz.

A teraz pytanko: czy oferta africa 750 '91 przejechane 39tysiecy za 10900 zlotych jest godna uwagi?

Pytam, bo malo jest ofert tych motorow i nie za bardzo mam z czym to zestawic a na forum sa wyjadacze i zaczerpne troche fachowych opinii.

Proszeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie zajebiście podoba mi się Afrika, XTZ oprócz przodu a dokładnie świateł też nie jest zły. No ale liczy się serce i raczej wybrałbym XTZ, Yamaha górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszytskich Kolegow,

 

Przyznam, ze swego czasu dlugo zastanawialem sie co wybrac - Transalp czy Africa Twin.... A porownywac mozna dziesiatki parametrow. W moim przypadku zdecydowanie poreczniejszy okazal sie Transalp.

...Jednakze skonczylo sie na zakupie .... Hondy XLV750R. Czego w ogole nie zaluje. Bardzo szybko zauroczyla mnie ta maszyna, a ktorej wtedy tak dobrze nie znalem. Jedynym minusem moze byc jej wiek.

Ale dobrze traktowana i dbana moze byc niesamowitym sprzetem do turystyki szosowo-szutrowej!

Kardan, hydrauliczna regulacja luzow zaworowych... przydalaby sie dodatkowa tarcza z przodu.

Poza tym naprawde niezly motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od półtora miesiąca jestem posiadaczem Afriki i mogę wyrażać się jedynie w superlatywach. Niesamowity, wygodny, intuicyjny w prowadzeniu mmotor. Transalp to taki mniejszy brat Afriki, silnik prawie ten sam bezawaryjność też. Wybór chyba tylko moze zależeć od Twojego wzrostu. Jeśli powyżej 185 to bierz Afrikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

na początek użyć wyszukiwarki: na temat obu motocykli napisano na tym forum TONY wiadomości

po drugie użyć wyszukiwarki: IDENTYCZNY temat jest w dziale enduro. ten przenoszę, tam mod połączy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jeździłem obydwoma sprzętami

Miałem Trampka 05, kupiłem nowego, a po 2 latach sprzedałem go i kupiłem... Afri z rocznika 03.

Uważam Afri za duuuużo lepsze moto od Trampka. Mimo większej wagi zdaje się być znacznie poręczniejsza i na szosie i w terenie, ma mocniejsza ramę, lepsze zawieszenia, które są w stanie sprostać większemu ładunkowi.

Afri jest mniej podatna na podmuchy wiatru i lepiej od niego chroni kierowcę.

A co najśmieszniejsze, to mimo większej pojemności pali mi mniej niż Trampek.

 

A w kwestii wyższości XTZ750 nad Afri, to proponuję panom tak wielbiącym ten model Yamahy, porównać ILOść jeżdżących, wiekowych Afri do XTZetek.

Natomiast po głębsze i bardziej obszerne informacje zapraszam na AfricaTwin

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...