Skocz do zawartości

ŁAŃCUCH


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! zwracam sie z pytaniem dlaczego w moim moto podczas ruszania i jazdy na wyzszych biegach slychac "stukanie" lancucha. poluzowalem go nawet juz 3 razy i za kazdy mrazem slychac co prawda teraz troche slabiej. obecnie wydaje mi sie ze jest dosc luzny. smaruje go oczywiscie jak trzeba co 400 km i po kazdej jezdzzie w deszcz. Czy mozecie mi cos pomoc moze powienienem w druga strone podciagnac go bardziej?? prosze o pomoc moze ktos juz sie spotkal z czyms takim

 

Pozdrawiam Marcin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie jest nierówno wyciągniety, czy któreś z ogniw nie jest zapieczone /skontowane do linii łańcucha i czy łańcuch nakręca sie idelanie prosto na zebatki.

Łańcuch zawsze wydaje z siebie lekki hałas ale nie powinien postukiwać.

Edytowane przez Leon84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przytarłeś łańcuch.Jak wspomniał poprzednik sprawdź czy jest równomiernie naciągnięty.

 

 

Przytarłem tzn?? pozdro jestem swiezak w temacie wiec wybaczcie ucze sie...

Edytowane przez Marcin_FZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nierównomiernie wyciągnięty znaczy, że niektóre oringi są uszkodzone i ogniwa maja większy luz. i tak w niektórych miejscach mozesz mieć napiety jak struna i strzela a w niektórych miejscach bedzie luźny - pozostaje wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miałem podobny problem . Ale przy 20kkm . Hałaśliwa praca łańcucha , wręcz stuki . Naciąg łańcucha w najciaśniejszym miejscu -ok . Długość kontrolna między ogniwami wg serwisówki -ok . Równomierność rozciągnięcia łańcucha -ok .

Kurrrde , co jest ? Okazało się że tylko kilka ogniw w całym łańcuchu jest bardzo mocno zużytych . Łańcuch do wymiany .

 

Dzisiaj sądzę że tak wczesne zużycie mogło być skutkiem jazdy ze zbyt luźnym łańcuchem . Z powodu podniesienia tyłu , luz ustawiałem na 50 mm .

Edytowane przez Dariusz L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi stuka łańcuch jakieś dziwne odgłosy dochodziły poluźniłem to tylko sie zmniejszyły.

 

Mam jeszcze pytanie jaki łańcuch polecacie ?

Edytowane przez Migus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z olejem - każda rybka swój ogonek, ale zasadniczo powinieneś wybierać spomiędzy DiDa, RK albo Tsubaki, ewentualnie EK. Jak chcesz tanio i szybko zmienić (na następny) to regina i inne wynalazki. A kwestia O-ring czy X-ring, czy Alpha-theta-gamma-ring, to kwestia zasobności twojej kieszeni. Ale O-ringowy (czytaj z z uszczelkami) powininen być.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim sprzęcie też stukał łańcuch (Gsx750f)i nie mogłem doiść o co chodzi.

Okazało się że pękła jedna roleczka na łańcuchu .

Moja rada sprawdź kolejno wszystkie ogniwa czy oby na pewno wszystkie rolki są na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...