Skocz do zawartości

Żywotność tłoka -sx 125


santi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,założyłem nowy tłok do ktm sx 125 -wiseco .Po przejechaniu ok 12 h stwierdziłem ,że motor jest słaby.Zdjęłem cylinder i okazało się ,że luz na zamku pierścienia jest ok.0,7mm ,gdy zakładałem nowy tlok było 0,25 mm.Czy to możliwe żeby tak szybko zajechać tłok ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,założyłem nowy tłok do ktm sx 125 -wiseco .Po przejechaniu ok 12 h stwierdziłem ,że motor jest słaby.Zdjęłem cylinder i okazało się ,że luz na zamku pierścienia jest ok.0,7mm ,gdy zakładałem nowy tlok było 0,25 mm.Czy to możliwe żeby tak szybko zajechać tłok ?.

Jaki tłok?

To raczej niemożliwe żeby dobry tłok tak szybko zajechać, muszą wchodzić w grę jeszcze jakieś inne przyczyny... Filtr jak często czyścisz? I co znaczy że motocykl jest słaby? Mi nawet po 40h ciężko odczuć czy jest mocny czy słaby (różnicę czuć dopiero po zmianie tłoka na nowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tłok?

To raczej niemożliwe żeby dobry tłok tak szybko zajechać, muszą wchodzić w grę jeszcze jakieś inne przyczyny... Filtr jak często czyścisz? I co znaczy że motocykl jest słaby? Mi nawet po 40h ciężko odczuć czy jest mocny czy słaby (różnicę czuć dopiero po zmianie tłoka na nowy)

Słaby to znaczy nie wkreca się na obroty na 4 i 5 biegu.Zmierzyłem mu ciśnienie sprężania i wyszło 7.Dwa tygodnie temu miał ok 10 bar.W cylindrze mam wbitą tuleję zamiast nikasilu ,rys nie ma .Mieszankę robię 1: 40 a nawet bogatszą.Tłok był wiseco ,dałem za niego 359 zł.Jak go teraz oglądałem to wygląda ok, tylko tak jak mówiłem mam wrażenie ,że bardzo sie starł pierścień bo luz na zamku jest pow0.7 mm.Gdy tlok wkładam do ylindra i spuszczam z zatkanym otworem świecy to spada pomału.Po prostu zgłupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich motocykli sie nie dociera ;p

Odezwał się spec...

 

Zmień sam pierścień jeśli masz możliwość kupić, no i przy tulei to powinieneś ze 2 baki wyjeździć zanim zaczniesz ostro dawać w palnik, zrobiłeś tak? I napisz jeszcze co do filtra powietrza, bo można łatwo nowy tłok zajechać nie czyszcząc filtra (absolutnie górna granica to 2 jazdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie docieralem.Dobrze go rozgrzewałem i potem rura, z tym że gaz okresowo odpuszczalem żeby nie przytrzec.Filtr czyszcze ale rzadziej,na pewno nie co dwie jazdy.Wizualnie nie jest strasznie zasyfiony.Tłok był pod nikasil i zastanawiam sie czy pierścienie w takim przypadku nie są robione z bardziej miękiego materialu a tuleja z kolei daje wieksze tarcie niż nikasil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie docieralem.Dobrze go rozgrzewałem i potem rura, z tym że gaz okresowo odpuszczalem żeby nie przytrzec.Filtr czyszcze ale rzadziej,na pewno nie co dwie jazdy.Wizualnie nie jest strasznie zasyfiony.Tłok był pod nikasil i zastanawiam sie czy pierścienie w takim przypadku nie są robione z bardziej miękiego materialu a tuleja z kolei daje wieksze tarcie niż nikasil.

Z deka źle zrobiłeś zakładając tłok przystosowany pod nikasil w tuleje. Skutki widzisz sam. Btw to tuleje dobrze byłoby dotrzeć te 200-300km na spokojnie dla własnego spokoju. :P I tulei trzeba częściej dać odpocząć co jakiś czas niż nikasilowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie docieralem.Dobrze go rozgrzewałem i potem rura, z tym że gaz okresowo odpuszczalem żeby nie przytrzec.Filtr czyszcze ale rzadziej,na pewno nie co dwie jazdy.Wizualnie nie jest strasznie zasyfiony.Tłok był pod nikasil i zastanawiam sie czy pierścienie w takim przypadku nie są robione z bardziej miękiego materialu a tuleja z kolei daje wieksze tarcie niż nikasil.

Po pierwsze co znaczy że tłok był pod nikasil? Chwyt reklamowy sprzedawcy czy rzeczywiście Wiseco robi podział na tłoki pod tuleje i nikasil? Jak dla mnie skoro masz Wiseco to jest idealny do tulei - na pewno jest odkuwany więc twardszy od odlewanych tłoków.

Po drugie wyjmij filtr i uderz nim o ścianę kilka razy - posłuchaj ile piasku się wysypie. Aha, czym go nasączasz?

Zmierz luz między tłokiem a cylindrem i wymień ten pierścien, tylko nie wiem niestety gdzie dostaniesz go osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Tlok nominalny (np. Wossnera) mozna wstawic i w nowo nabita tuleje oraz w nicasil wiec raczej nie ma pomiedzy nimi roznicy, bo potem juz roznia sie tylko rozmiarami. Wiec co do materialu z jakiego jest wykonany to pewnie jest to to samo. A nie zrobil Ci sie czasem jakis prog na tej tulei ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze co znaczy że tłok był pod nikasil? Chwyt reklamowy sprzedawcy czy rzeczywiście Wiseco robi podział na tłoki pod tuleje i nikasil? Jak dla mnie skoro masz Wiseco to jest idealny do tulei - na pewno jest odkuwany więc twardszy od odlewanych tłoków.

Po drugie wyjmij filtr i uderz nim o ścianę kilka razy - posłuchaj ile piasku się wysypie. Aha, czym go nasączasz?

Zmierz luz między tłokiem a cylindrem i wymień ten pierścien, tylko nie wiem niestety gdzie dostaniesz go osobno.

Ja właśnie też tak myślałem że Wiseco nie ma tych podziałów bo tych tłoków za bardzo nie znam. A te co znam wossner i vertex mają podział na zastosowanie go w nikasilu i tulei. I wiem że różnice są spore w nich.

 

Przeciez Tlok nominalny (np. Wossnera) mozna wstawic i w nowo nabita tuleje oraz w nicasil wiec raczej nie ma pomiedzy nimi roznicy, bo potem juz roznia sie tylko rozmiarami. Wiec co do materialu z jakiego jest wykonany to pewnie jest to to samo. A nie zrobil Ci sie czasem jakis prog na tej tulei ?

Po takim czasie (jeśli to było faktycznie ok 12godz zegarkowe) to nie możliwe żeby zrobił sie jakiś próg widoczny gołym okiem. A tłok można wstawić ale po co??? Jak za tą samą cenę są do wyboru.

ps. dowiem sie u mojego dostawcy czy ma taki pierścień.

Edytowane przez Moto33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...