Skocz do zawartości

SuleY

Forumowicze
  • Postów

    455
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez SuleY

  1. jestem w trakcie rozwiązywania identycznego problemu w rotaxie 123. Jeśli ukł. zapłonowy jest taki sam to mógł paść cewkomoduł albo stator pod magnetem (przepalone uzwojenie). Niestety dosyć droga sprawa. Jest firma która zajmuje się naprawą takich rzeczy http://www.elektronika-motocyklowa.pl/ niestety nie mam jeszcze o nich opinii bo czekam na przesyłkę aczkolwiek wydają się znać na rzeczy. Edit: właśnie doczytałem rotax 122 o ile dobrze kojarzę trochę się różni - wydaje mi się że oddzielnie jest cewka i moduł, stator też wygląda trochę inaczej. Mam jakieś książki serwisowe do tego silnika po angielsku i czesku, można pokombinowac - jakby co to mail na pw i mogę wysłać.
  2. hipol można do komara lać... Są różne oleje, tylko musi zgadzać się gęstość z zaleceniami producenta. Ja nalałem do siebie motul transoil expert 10w40 on jest zamiennikiem dla kilku różnych dlatego myślę że jak go nalejesz to będzie dobrze
  3. temat wałkowany na okrągło... Wszystko zależy od twojego portfela, ja jeżdżę na mobil1 full syntetyk lub castrol r2 2t power racing. Podobno midland 2t jest też dobry i dużo tańszy.
  4. Witam wszystkich! Wreszcie mam wszystko za sobą teraz tylko kilka dni czekania na plastik i już mogę legalnie śmigać. Na moto zdałem za 1 razem na samochód za 2gim. Niesamowita ulga - mieć wyj**ane na wrocławski word ile nerwów się przez tą hołotę najadłem...
  5. Skoro dał się rozebrać to na pewno da się naprawić - na allegro ogłaszają się firmy regenerujące amortyzatory, na pewno mają potrzebne ci części. wystarczy dobrze poszukać. Jaki olej i ile znajdziesz w serwisówce a jeśli takowej nie masz firma powinna za darmo podzielić się tą wiedzą jeśli zamówisz u niej części.
  6. Ja zdałem 25,09 we Wrocku za 1szym razem. W sumie nie było tak trudno, trzeba tylko trochę robić z siebie durnia np. nawet jak samochod stoi czterema kołami na chodniku ale nagle otworzą się drzwi od naszej strony to trzeba włączyć kierunek i zdążyć się obejrzeć za siebie zanim się zjedzie na lewą część naszego pasa. Ogólnie lepiej trzymać się prawej strony żeby egzaminator nie miał do czego się przyczepić. Ja zdawałem w ciężkim deszczu i w drodze powrotnej do Wordu wpadłem w taką dziurę że dupsko zjechało mi aż na bak ale oczywiście kałuże zasłaniające wyrwy w asfalcie nie są powodem żeby zjeżdżać na środek pasa. :D
  7. Bajki że tuleja się grzeje, puchnie itd. można czytać dzieciom na dobranoc. Prawda jest taka że żeby pokryć cylek nicasilem wydajesz 2 razy większe pieniądze a szanse że trafiłeś na dobry zakład są 2 razy mniejsze. Więcej się naczytałem o oszustwach z nicasilem niż o złych tulejach. Wadą tulei jest to że trzeba ostrożniej docierać moto (aczkolwiek ja używałem techniki dosyć ostrej) i to że przy wymianie tłoka robisz szlif.
  8. Przy jeździe w deszczu bardzo pomaga redukcja z międzygazem. Chociaż stosować się ją powinno zawsze to w deszczu jest to jedyne wyjście. Daje to mniejsze ryzyko uślizgu koła na pasach itp. podczas zmiany biegu. Nawet w małych motocyklach przy zwykłej redukcji może szarpnąć tylnym kołem więc polecam naukę. Gdzieś na forum przeczytałem też że jak zaczyna padać to lepiej zjechac na bok i chwilę poczekać (tak z 10min) żeby najpierw cały syf i kurz spłynął z drogi bo na początku padania jest strasznie ślisko. Chociaż przyznam że nieraz zaskoczyła mnie ulewa a nawet śnieg i nie zauważyłem żeby po chwili była lepsza przyczepność (chyba że się osusza). Spokojnie po tygodniu przerwy się najeździsz - sezon trwa cały rok :biggrin:
  9. Wlodi sprawdź membranę, jak jest dobra to pewnie pierścienie masz wyjechane albo jezdzisz ze wciśniętym hamulcem. Możesz mieć też za dużą dyszę albo zapchany filtr powietrza. 18L na 100km to ciężarówki palą a nie 125tka. To jest po prostu niemożliwe. Poza tym jakby mi tyle kasy na paliwo małe moto pochłaniało to bym się przerzucił na coś innego Pegaso 125 ma 33 kuce i nie pali więcej jak 7,8L a to i tak w ciężkich warunkach
  10. Rozkręć i przeczyść gaźnik i filtr powietrza. Sprawdź też czy w wężyku z baku do gaźnika jest paliwo - śmieszna sprawa ale czasami zasyfia się odpowietrzenie baku. Zakładam że do magneta zajrzałeś i wszystko ok nie ma luzów przód/tył i nie znajduje się tam woda.
  11. Wchodzi w niego wąż z plastikowego pojemnika który znajduje się pod prawą tylną owiewką i jedna linka od gazu a wychodzi mały wężyk do gaźnika
  12. przy hamowaniu silnikiem w 2t jeśli masz np. długi zjazd wciskasz co kilka sekund sprzęgło i lekką przygazówkę walisz w ostateczności to jedyna metoda. Oczywiście nie da się jechać i w ogóle nie hamować silnikiem ale w 2t raczej unika się tego zjawiska na dłuższą metę. Wiadomo że jak wytracimy trochę prędkości to nic się nie stanie ale na pewno nie robi się tego tak jak w 4t. Metodą którą opisałem dociera się nie tylko ścigacze (pegaso to nie ścigacz), może fakt że w crossie inaczej się przyspiesza ale w okresie docierania i tak trzeba unikać gwałtownych przyspieszeń. Gwałtownych mam tu na myśli naprawdę gwałtowne wiadomo że nikt nie będzie crossem spokojnie jak komarkiem przyspieszał ale dla twojej wiadomości pierścienie muszą się odpowiednio ukształtować - przy przeciążaniu silnika gwałtownymi przyspieszeniami mogą robić się przedmuchy co nie jest pożądanym zjawiskiem.
  13. Dozownik ustawiasz bardzo łatwo. Odkręcasz dekielek z lewej strony z przodu (taki mały), później tylko naciągasz linkę tak żeby po odpuszczeniu gazu nie spadała z ramienia a ruszała nim po lekkim ruchu manetą.
  14. Zależy jak były wymieniane łożyska to daj dużo oleju do paliwa 1:40 lub więcej i przejeździj kilka baków spokojnie. Jeśli robiona była tuleja albo nicasil to odpal moto ze 3 razy zeby chodziło na luzie i obrotach jałowych aż do temperatury pracy (jakieś 10, 15 min) później 30km pojeździj spokojnie(bez gwałtownych przyspieszeń) unikając hamowania silnikiem i dużych przeciążeń (duże górki, ostatnie biegi). Po tym zabiegu możesz normalnie użytkować moto. Najważniejsza zasada - nie przegrzać! Reszta jakoś pójdzie
  15. jak zgasnie ci w deszczu albo nie bedzie chciala odpalic to wylacz zaplon przyciskiem, przekrec stacyjke jakbys chcial odpalic i zakrec kilka razy rozrusznikiem na ssaniu. Pozniej wlacz zaplon i powinno byc ok. Co do obecnego problemu to sprobuj wstrzyknac troszke paliwa pod swiece, przykrec ja na miejsce i odpal. Jak nie zagada to wymien swiece.
  16. widok moto po szlifie do przyjemnych nie należy-działaj z ubezpieczalnią żeby jak najszybciej odzyskało dawny look. No i oczywiście zrób coś z tym barkiem bo amatorsko usztywniać to w lesie można a nie w cywilizowanym świecie ;)
  17. bo jak tłok się rozleci to narobi niezłego zamieszania w komorze spalania... W 2T tłok po prostu trzeba co jakiś czas wymienić bo pracuje on w bardzo ciężkich warunkach i się zużywa.
  18. po 1 spróbuj zmienić świecę po 2 nalej około 1:40 bo pierścień może być aż za ciasno spasowany tłok nagrzewa się (lekko puchnie) i tarcie robi się za duże w efekcie czego silnik traci moc.
  19. niektórzy nie mają pojęcia o czym piszą! bez zaworu albo z otwartym cały czas motor chodzi do dupy! Do 7 tys chodzi głośno jak traktor a rozpędza się wolno jak kombajn. Spoko jak jedziesz cały czas na wysokich obrotach ale katować silnik cały czas przy czerwonym polu jest męczące i sporo wachlowania biegami. To o cewce wn aż mnie rozbawiło po ch*j kręcić powyżej 12tys. obr. skoro o ile dobrze pamiętam maksymalną moc ma przy 10 albo 11tys. - później już nie ciągnie (to nie f1). To tak na marginesie a głównie dodam że w rotaxach nie ma ogranicznika obrotów i żadnej odcinki zapłonu więc... Na allegro jest pełno rozbitych rs'ek na części - jak zadzwonisz i popytasz czy mają do sprzedania zawór to założę się że znajdziesz niejeden
  20. on ma 125 czyli rotaxa a nie 50 minarelli
  21. dokładnie o tym napisałem. Jeśli mieszanka paliwo-powietrze jest zbyt bogata silnik pracuje cały czas jakby był na ssaniu, czyli szybko nabiera temperatury->za wysoka temperatura=zatarcie. Olej może smaruje ale jeśli jest go za dużo ciepło z cylindra jest gorzej odprowadzane. W wyniku tego może nawet dojść do stopienia tłoka. To chyba logiczne.
  22. SuleY

    Aprilia rx

    gąbki nie trzeba wymieniać - można ją wyprać ręcznie. Nie wiem jak w tym silniku ale jeśli są membrany a silnik ma muła na dole to czas je wymienić. Oczywiście najpierw świeca bo czasem to tylko ona stanowi problem
  23. temat wałkowany raz na jakiś czas - opcja szukaj nie boli. Oleje o tej samej klasie można mieszać bez problemu-można mieszać nawet mineralny z półsyntetykiem i półsyntetyk z syntetykiem.
  24. Na przyszłość poinformuję że takie objawy towarzyszą złej mieszance-prawdopodobnie jest to wina zapchanego, zasyfionego gaźnika - jeśli czyszczenie nie pomoże to trzeba go będzie wyregulować. Na google znajdziesz pełno inf. jak to zrobić. I nie jeździj tak bo jest możliwość zatarcia silnika jeśli mieszanka jest zbyt uboga to wiadomo a jeśli jest zbyt bogata silnik będzie się grzał jak na ssaniu i również dojdzie do zatarcia.
  25. wlej do skrzyni motul transoil expert 10w40. Poziom oleju w skrzyni sprawdza się śrubką na deklu silnika albo w takim okienku przezroczystym. Kontrolka oleju zaświeciła się dlatego że masz pewnie prawie pusty zbiorniczek od dozownika do którego powinieneś lać syntetyczny olej do mieszanki z benzyną.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...