Skocz do zawartości

20 najwazniejszych motocykli


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka !

 

Temat kontrowersyjny, wydaje mi sie, ze dyskusja bedzie burzliwa zwlaszcza przed sezonem

 

enjoy.

 

20. MBW F 650 GS

19. Aprilia RS 125

18. Yamaha Drag Star

17. HD Softail

16. Honda Gold ing

15. KTM LC 4

14. Honda CBR 600 F

13. MV Agusta F4

12. BMW RT ( modele )

11. Kawasaki Z 1000

 

10. Ducati Monster

 

9. Yamaha FJR 1300

 

8. Suzuki Hayabusa

 

7. Suzuki GSX-R ( 750 )

 

6. Yamaha YZF -R1

 

5. Hobda VFR

 

4. Suzuki Bandit

 

3. Triumph Speed Triple

 

2. BMW GS

 

1. Ducati 916

 

:buttrock:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja piąta jest najbardziej kontrowersyjna wg mnie :buttrock:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja piąta jest najbardziej kontrowersyjna wg mnie :buttrock:

Dlaczego? Przez wiele lat Angole uwazali VFRke za najlepszy motocykl sportowo turystyczny. VFR 750 to naprawde na tamte czasy byl kawal porzadnego, a przede wszystkim bardzo nowoczesnego(wiele awangardowych rozwiazan) motocykla. Nie mowiac o wytrzymalosci i pancernosci tejze konstrukcji :biggrin:

Edytowane przez zajc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Przez wiele lat Angole uwazali VFRke za najlepszy motocykl sportowo turystyczny. VFR 750 to naprawde na tamte czasy byl kawal porzadnego, a przede wszystkim bardzo nowoczesnego(wiele awangardowych rozwiazan) motocykla. Nie mowiac o wytrzymalosci i pancernosci tejze konstrukcji :icon_eek:

 

 

Nie no napisalem tak bo wczesniej bylo "Hobda VR" hehe a jesli chodzi o VFRke to w takim razie im sie nie dziwie :buttrock:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę nie rozumiem o co chodzi z tym "najważniejsze". Pozycja 1 i 3 to w ogóle nie popularne sprzęty, a o speed triplu nie można nawet powiedzieć że jest kultowy...

 

 

Heh. Speed 3 jest kultowy za swój dzwiek silnika tak bardoz przypominający starą, zgrzybiałą betoniarkę. Ewentulanie pralkę Frania.

 

Jak dla mnie naważniejszy jest HD Softal oszywiście - za tylne zawieszenie które w 1984 roku podyktowało nowy trend w klasie chopper/cruiser jenocześcnie stając się wzorcem dla pozostałych producentów motocykli tego typu.

 

A ze zwykłych motocykli to chyba tylko VFR 750 ostatni model i pierwszy model VFR800.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycje 3,4,18,19,20 bardzo przecietne,niczym nie wyrozniajace sie motocykle.Wyrazny brak V-maxa,i pierwszych cbr900rr,kultowe motocykle w swoim czasie.Jakiegos Guzzi tez brakuje,w koncu unikatowa konfiguracja silnika.

 

Tak na marginesie to jest HD SOFTAIL,nie softal,softeil,itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumieć "najważniejszy motocykl"?Taki który wniósł coś nowego? Taki bez którego historia motoryzacji poszła by innym torem (no minimalnie innym :wink: )? Bo to zestawienie chyba powstało za pomocą sondy sms-owej (przeprowadzonej wsród 15-latków) :notworthy:

 

Najważniejszy motocykl Drag star? Albo R1, FJR , Speed Triple i F650? :icon_eek: Konstrukcje ogólnie popularne i dobre ale żeby najważniejsze... :P

Edytowane przez Pompka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to są za dane? węszę w tym jakąś ankietę, a to oznaczałoby niestety iż "vox populi, vox dei"... - czyli misz-masz ważności z popularnością, o nieznanych kryteriach wyboru :/

chyba nie ma się czym emocjonować

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider a możesz jeszcze podać źródło tego zestawienia?

 

Smoku

 

Motorradpresse

 

:lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...