Skocz do zawartości

Dziwny problem z olejem??


Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z quadem. Kiedyś wymieniłem pierścienie bo się starły (jak miał przebieg 600km)i teraz zauważyłem że znika olej (przebieg 1700km) . Na 100 km znika 1/2 okienka kontrolnego - jeszcze nie wiem ile to jest..

Dodam że nie ma wycieku - tzn ja nie znalazłem. Kolor świecy jest idealny - czyli brązowa- kiedyś jak były padnięta pierścienie to była czarna i mokra od oleju. Nie kopci - jak padły pierścienie to zostawiał za sobą chmurę niebieskiego dymu.

Obstawiam uszczelkę pod głowicą ale nie ma gdzie ten olej uciekać - nie wzrasta poziom w zbiorniku wyrównawczym. Czy ktoś się z takim dziwnym przypadkiem spotkał.

Ile może palić oleju silnik 1 cylindrowy o pojemności 250 ccm? Pracuje zawsze prawie na maksymalnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest Chińczyk?

czy w jakiejś sytuacji mocno kopci? (na obrotach, przy hamowaniu silnikiem itp..)

myslę że singiel 250 jakby wciągnął nawet z pół litra na 1000km to nie będzie bardzo źle... :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniales same pierscienie bez zmiany tloka?

dlaczego?

 

Heh, przy zakupie nowego sprzętu z salonu, czasem producenci dodają gratisowy komplet pierścieni który należy wymienić po lekkim dotarciu czyli po jakichś 500km. A poza tym demonizowana wymiana tłoków jest często zbędna jeśli gładzie nie wykazują zużycia, a wymiana pierścionków jest zazwyczaj wskazana bo to one pierwsze się zużywają.

 

to jest Chińczyk?

czy w jakiejś sytuacji mocno kopci? (na obrotach, przy hamowaniu silnikiem itp..)

myslę że singiel 250 jakby wciągnął nawet z pół litra na 1000km to nie będzie bardzo źle... ;)

 

 

Hmmmm, myślę że współczesnego singla który szarpie pół litra na tysiaka należałoby czem prędzej odstawić na warsztat :icon_eek:

A jeśli to "chińczyk" to słowo <warsztat> należy zamienić na słowo <złom>. I to tez nie każdy, bo większość złomów skupuje tylko metale szlachetne :bigrazz: :bigrazz: :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to nie chińczyk tylko Taywan (najlepiej sprzedający się quad w Polsce - Lucky Star by Access Motor). Problem z pierścieniami wystąpił w 2 z 3 quadów jakie posiadam. W drugim nie ubywa olej tylko w jednym.

Quad chodzi normalnie, nie kopci, jeździ normalnie, kolor świecy idealny. Olej pól syntetyk Motula.

Nasze quady są jedne z pierwszych jakie trafiły do Polski. Stąd ten może problem - później nie słyszałem o żadnych awariach tego typu.

Przy wymianie Pierścieni wszystko zostało pomierzone i tylko wymiany wymagały pierścieni może z winy materiału lub z może złego sposobu docierania.

 

Tylko gdzie teraz ucieka ten olej?? Czy może go spalać bez śladu na świecy??

Edytowane przez marcincbr600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli zniklo Ci 100gr/100km to moze tak byc. Druga sprawa ze prace/przebieg tego typu sprzeta nie za bardzo nalezy przeliczac /100km i porownywac do jazdy motocyklem. Na Twoim miejscu narazie nie wpadalbym w panike i moze zostawic te pol stanu na okienku tzn nie staraj sie za wszelka cene dolewac oleju na full.

 

PS. Trzeba by spytac sie producenta, zobaczyc gdzies w instrukcji jaka norme spalania oleju na Taywanie dopuszczaja - chodzi o ilosc spalonego oleju / ilosc spalonej benzyny.

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz myśląc nad problemem przypomniałem sobie że jak myłem quada to miał tłustą ramę koło wyjścia z filtra odmy. To by wskazywało na uszkodzenie uszczelki pod głowicą i przedmuch do kanału łańcucha rozrządu. Bo jakby były podnietę pierścienie to by świeca była mokra od oleju. Ciśnienie wzrasta w silniku i wyrzuca olej do odmy - czy takie coś jest możliwe?? Pytanie do mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz myśląc nad problemem przypomniałem sobie że jak myłem quada to miał tłustą ramę koło wyjścia z filtra odmy. To by wskazywało na uszkodzenie uszczelki pod głowicą i przedmuch do kanału łańcucha rozrządu. Bo jakby były podnietę pierścienie to by świeca była mokra od oleju. Ciśnienie wzrasta w silniku i wyrzuca olej do odmy - czy takie coś jest możliwe?? Pytanie do mechaników.

 

Nie wiem dlaczego zes sie uczepil tej uszczelki pod glowica ? Przeciez gdyby ja przedmuchalo to raz ze byloby czuc po silniku ze slaby, a dwa byloby to od razu slychac, nie wspominajac o calkiem prawdopodobnym problemie z rozruchem.

Ujscie odmy to czesto takie miejsce gdzie jest tlusto i nie jest to zadna wada.

Zmierz cisnienie sprezania i bedzie wszystko jasne, bo takie gdybanie to do niczego nie doprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje lac benzyne, od czasu do czasu dolewac oleju do silnika i jezdzic :) W koncu to nie jest sprzet do super turystyki ...

Chyba nie chcesz sie nabawic nerwicy przez te taywanskie quady ?

 

PS. A do swiec za czesto nie zagladaj bo od tego krecenia gwinty sie pokoncza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on nie ma filtra tylko taką małą siateczkę ci się czyści. A olej to ja sam zmieniłem na .

 

Nalej minerała 20W50 i zmieniaj co 1000 km a jak będziesz go wyżymał to co 300 km i przestanie brać olej.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest pęknięta uszczelka pod głowica albo głowice ponieważ zdjąłem 2 odmy biegnące do filtra oparów.

Z odmy biegnącej ze skrzyni korbowej jest tylko podmuch taki sam we wsszystkich quadach a z drugiej odmy biegnącej z pokrywy zaworów wydobywa się taka jakby emulsja a w pozostałych quadach nie. dzisiaj rozbieram i będę wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...