Skocz do zawartości

Motocykl z turbosprężarką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam takie dość śmieszne może głupie pytanie czy jeśli do gaźnika w miejsce filtra powietrza zamontuje coś co będzie przypominało turbosprężarkę czyli będzie tłoczyło sprężone powietrze do cylindra przez gaźnik czy to zwiększy moc motocykla ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy uważasz że na tym forum siedzą wróżki i wiedzą co to jest "coś co przypomina turbosprężarkę" ????

 

 

poza tym nie licz na to że "domowym sposobem" poprawisz fabrykę i w jakikolwiek sposób podniesiesz (odczuwalnie) moc

 

ps właśnie spojrzałem w twój profil - chcesz tuningować i zakładać turbo do wsk ??? ;) :P :lalag: :smile:

 

38a4453b84675ba0m.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak, weź sobie rurkę gaźnik-filter odwróć tak żeby była ustwaiona otworem w kierunku jazdy, spróbuj się rozpędzić do 300 kahaema :icon_mrgreen: i będziesz miał podobny efekt mniejszym kosztem ;) TAka mała fantazja, nic nie da ale chociaż Ci gaźnik zasyfi :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chodzi mi o urządzenie ogólnie które bd tłoczyło sprężone powietrze nie chodzi konkretnie czy to turbostrężarka czy kompresor :biggrin: czy to cos zmieni ??

Witaj .Metoda prob i blegow ludziska doszli do wynalazkow, nie poddaj sie, Lukaszewicz byl aptekarzem a zrobil pierwsza na swiecie lampe naftowa ha ha.Zycze zeby z Tej twojej naiwnosci cos Ci sie udalo naprawde.Czesc motocyklista 45 Krakow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki "patent" był stosowany w maluchach. Nazywało się to "turbinka Kowalskiego". Montowało się tę "turbinę" pod gaźnikiem. Efekt był taki, że droga, jaką przebywała mieszanka była dłuższa, przez co paliwo lepiej sie mieszało z powietrzem i w efekcie lepiej się spalało. Przyrost mocy nie był imponujący ale poprawiała się kultura pracy silnika i zmniejszało się spalanie. Do dziś w "rajdowych" 126p stosuje się "sportową podstawkę pod gaźnik". W motocyklu masz krućce ssące i tu możesz kombinować - polerka i usówanie wszelkich "przeszkód".

Edytowane przez mip44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co nauczyłem się w sztuce mechaniiki to dluższa droga paliwa wcale nie jest lepsza. hehe. A Turbinke mozna założyć co wlynie pozytywnie - wieksze cisnienie wlotu = wieksza ilość mieszanki = bogatsze spalanie = spadek trwałości silnika. W silniku 4T turbinki dają radę ale w 2T nie z powodu własnie konstrukcji i zasady działania.

 

 

PS. Temat 'letko' stary. :icon_biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czegoś wiecej na temat motocykli Kawaski Z750 Turbo, Munch TTS turbo....to fabryczne motory wyposazone w turbine, moze podpatrzysz cos w ich konstrukcji do zastosowania we włąsnym pomysle. Szukaj tez na stronkach z roznymi motorami, najwiecej znajdziesz hcyba o hayabusie turbo. Tam tez mozna podpatrzeć rożne rozwiązania. powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spjego czasu znajomy jak miał Jawe 350TS, kombinował że wyciął gąbkę kształtem idelanie dopasowana do otworu wlotu powietrza z filtra powietrza do gaźnika, a puszkę wywalił i dołożył do tego rurkę która była właśnie zawinięta w stronę jazdy motocykla.

Jednak na takim zestawieniu w ogóle nie szło wyregulować gaźnika:P

:icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Turbinke mozna założyć co wlynie pozytywnie - wieksze cisnienie wlotu = wieksza ilość mieszanki = bogatsze spalanie = spadek trwałości silnika. W silniku 4T turbinki dają radę ale w 2T nie z powodu własnie konstrukcji i zasady działania.

 

 

coś straszne dziwne masz te teorie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś straszne dziwne masz te teorie

 

 

Taaa. Wiem. A to przez to że czytałem książki typu 'Turbosprężarki w silnikach samochodowych" a interpretowałem w swój sposób. hehe. :icon_question: pozdro.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesli myslicie ze nie mozliwym jest skrecenie turbo z tego co pod reka to spojrzyjcie na tego gosia, ( ten kolo ma chyba zbyt dlugie zimy w swoim kraju), ale widac ze idzie w dobrym kierunku. tam jest 5 czesci wiec trzeba sie cofnac by wszystko zobaczyc.

 

I co wazne, pracuje nad orginalnymi gaznikami co sie nie wyklucza jak widac...

 

Nawet renomowane firrmy robiaze turbo do wszystkiego co lata ma zestawy do orginalnych gaznikow

http://www.bigccracing.com/shop/category.asp?idCategory=66

Edytowane przez ANGLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Jak sie ma dobrze wyposazony warsztat to z gó*na da się bat ukręcić. No i trza mieć kase na projekty. Sam mam wiele pomysłów na super fajne customy ale bez wyposażenia to nawet WFM-ki nie wyremontuje dobrze więc narazie zabytki stoją i czekają aż wuja dorobi się sprzetu warsztatowego.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...