Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego wagabunda, jeśli szukasz cen na allegro, to patrz na KUP TERAZ.

To co pokazałeś to licytacje, więc cena pewnie jest wyższa.

 

No i przy tym budrzecie to sądzę że max na dobrą etz-ę starczy.

Nie lekceważ ubrania, bo od niego zależy twoje zdrowie. A na japończyka jeszcze przyjdzie pora.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chlopaki maja racje kup slabszy (tanszy)motor a kase zainwestuj w kask i podstawowe ubranie. docenisz to ze w zimniejsze dni nie bedziesz sie trzasl z zimna na motorze. przyjdzie lato pojdziesz do jakiejs roboty zarobisz i zmienisz sprzet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do do licytacji to wrzuciłem ja jako przykładowe ale widziałem z cena kup teraz lub otomoto z podobnymi cenami ...

po 2 co do wachy to zamierzam wydawać na wachę do 25 zł tygodniowo bo zamierzam mało jeździć-z braku czasu...

Ogulnie Tylko w sobotę sobie zrobić jakaś przejażdżkę w granicach 40-50 km

poźniej na działke do kolegi 10 km w jedna stronę i Tyle

Wiec zatankować 4-5 litry i spokój na weekend

Co do stroju to już mówiłem ze zainwestuje później ...

Motocykl jest na 2 lata bo później jadę na studia i nie będę miał za bardzo jak go zabrać wiec sprzedam pewnie z nie dużym jeżeli w ogóle z jakimś spadkiem wartości

ETZ odpada bo nie chce za bardzo 2T a co dopiero motocykla produkcji niemieckiej

Miałem Simsona , motorower fajny , lepszy od jawy jaka miałem wcześniej , szybki , mocy ... uniwersalny bo od szos przez miasto , łąki , lasy aż do kopalni piasku etc

Szybkość niewiele odbiegała skuterom sportowym -na ogól w trasę jechałem z kolega na SR

Ale niestety Simson nie palił często , przegrzewał sie niemiłosiernie , zimny palił z kopniaka gorący tylko z popychu i to robienie mieszanki

Ja chce wlać te 4,5 litra , nacisnąć starter , zarzucić bieg i ruszyc dookoła powiatu z predkoscia dochodzaca do 100-130 km/h czując respekt do motoru i wiedząc ze mam zapas mocy

simsonem przy 70 słyszałem jak rzęzi i chce sie rozpaść

MZ jeździłem i jest silniejsza większa szybsza etc ale to wciąż prawie to samo... a chce poznac nowe mozliwosc i inny styl jazdy dlatego wole japońca 88 niż ETZ 91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy twoich zalozeniach co do jazdy to smoialo wydaj cale 3500 na moto. Ale powiem ci ze jak zlapiesz bakcyyla to na 50km sie nie skonczy

i bedziesz chcial jezdzisc jak najwiecej a wtedy to juz i ubranie konieczne i kasa na paliwo i sprawny moto a na to 3500 to zdecydowanie malo. Chciec skompletowac przyzwoity kompletny stroj to mosialbys te 3000 wydac a gdzie moto. Koledzy dobrze radza z MZ. Za te pieniadze kupisz moto w dobrym stanie z niezlymi osiagami i jakis stroj. I bedzies zjezdzil a nie podziwial rozebrana tania japonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kiedys kupie cos wiekszego lub bardzij sportowego to oczywisce ze pomysle o kompletnym stroju...

ale jak na początek to rękawiczki , kurtka tekstylna z jakimiś protektorami i Tyle...

bo jakoś niewidzie siebie by podjechać w kombinezonie by pograc u kolegi w siatke czy przejechac sie miedzy nauka na 20 min po mieście...

Duzy motor , turystyka daleka ok ale o tak o to by śmiesznie wyglądało...

 

ETZ -dopada wiec prosze nie pisac takich rzeczy bym nad Tym pomyslal

 

 

http://forum.motocyklistow.pl/HONDA-CB-400...lne-t89538.html ooo jednak mozna kupic tanio cos fajnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś się zdecydował na CB 450S to najpierw odwiedź tą strone

 

http://www.hondacb450s.info/

 

zwróć uwagę na to jak poznać po numerach fabrycznych czy to wersja 27KM czy 44KM

 

Ja kiedyś też byłem w podobnej sytaucji jak ty, około 3,5 tyś zł na pierwsze moto i pare stówek na opłaty. O ubraniu ani kasku wtedy nie myślałem bo nie było na tyle kasy a moto chciało się mieć. Teraz po 3 latach od zakupu motocykla (Honda CB 450S) wiem jakie to jest ważne miec odpowiedni strój, dlatego też w poprzednim sezonie po uzbieraniu odpowiednich funduszy zrobiłem zakupy (kurtka, kask, buty, rękawice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdajesz sobie sprawe ze po moto czesto jedzie sie 300km? I to sa tez koszty. I przy rejestracji trzeba zmienic tablice. Do tego im starszy i rzadszy motor tym trudniej z czesciami i sa one drozsze a starem otory lubia sie psuc. A zaloze sie ze nie kupisz takiego moto za ta kase, ze wsiadasz i jezdzisz bez niczego. Na starcie masz do wymiany olej, klocki, filtr, czesto opony, czasami tarcze, do tego nie daj Boga okaze sie ze trzeba bedzie pogrzebac duzo wiecej. A moze lozysko glowki ramy, a moze sprzeglo.

 

Mysle ze czas zdjąć rozowe okulary i popatrzec troche krytycznie na swoje wymagania i budżet. Rozejrzyj sie po allegro czy otomoto.pl i zobacz co dostajesz za ta kase.

 

ps. popatrz http://allegro.pl/show_item.php?item=312118993

Edytowane przez marcinhc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takim nastawieniem i budżetem to kupisz co najwyżej ładną skarbonkę, którą będziesz mógł podziwiać w garażu.

Koszt benzyny to ledwie połowa kosztów eksploatacji japończyka - serio, i tego nie przeskoczysz.

A strój nie służy do tego żeby śmiesznie czy nie wyglądać tylko do tego, aby zostawić mniej skóry na asfalcie podczas szlifu.

Zresztą jak sam pisałeś nie masz jeszcze kat. A (której koszt zdobycia, jak również wspomniałeś, również musisz odliczyć od budżetu), więc masz czas aby coś uzbierać więcej.

W przeciwnym wypadku po odliczeniu wszystkich REALNYCH kosztów : jakichkolwiek ubrań, prawka, egzaminu, kosztów transportu, pierwszego serwisu 'pokupnego', zarejestrowania, ubezpieczenia motocykla i powiedzmy baku benzyny masz do dyspozycji właśnie ok. 1500 - tak więc wcześniejsze porady są zupełnie na miejscu.

 

pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...