Skocz do zawartości

Co zrobic zeby moto mniej palil?


jose1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszym sposobem na mniejsze zużycie paliwa jest zmiana stylu jazdy na spokojny :buttrock:

Nie wkręcanie na wysokie obroty i staranie sie jechać na tym samym biegu przy tych samych obrotach.

 

Dokładnie to nie wiem bo mnie to nie interesowało bo od 2 lat i tak jeżdżę "odkurzaczem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem na mniejsze zużycie paliwa jest zmiana stylu jazdy na spokojny :buttrock:

Nie wkręcanie na wysokie obroty i staranie sie jechać na tym samym biegu przy tych samych obrotach.

 

Dokładnie to nie wiem bo mnie to nie interesowało bo od 2 lat i tak jeżdżę "odkurzaczem"

 

 

SZczerze to zmiana stylu jazdy az tak udzo znie zmieni bo to tylko 50 jest ja jak parzylem to ajdac spokojnie i odkrecajac manetke do konca dojechalem praktycznie na ta samam odleglosc, oczywsiscie na tej samej ilosci paliwa.A co do spalania 50tek to kumpel mial motorynke i mu paliła 6 l dopiero takl jak juz ktos powiedizal pokombinowal z iglica i bylo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulacja gaznika nie gryzie:) sprawdz kolor swiecy. Mi tzr przy spokojnej jezdzie spalilo 5,13l wiec przy mojej jezdzie wychodzilo napewno z 6l. Zobaczymy co to bedzie z rs 160 wydech arrowa:)

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulacja gaznika nie gryzie:) sprawdz kolor swiecy. Mi tzr przy spokojnej jezdzie spalilo 5,13l wiec przy mojej jezdzie wychodzilo napewno z 6l. Zobaczymy co to bedzie z rs 160 wydech arrowa:)

 

Ten post edytował pikus91 Wczoraj, 21:50

śiesza mnie ludzie pisząc mi pali 5.13l poprostu śmieszne.. pod zadnym wypadkiem nie zubożaj mieszanki w gaźniku, może to spowodować nieoczekiwane przegrzewanie silnika, a w efekcie np. dziura w tłoku.... Wiele nie zdziałasz. 80 niestety nie są robione żeby były ekonomiczne tylko jak najmocniejsze, i nikt nie szczędzi im paliwa. jeśli nie stać cie na utrzymanie takiego cylindra zainwestuj w 50 cm.Nie mówie tu złośliwie. mozesz sobie troche zablokować skok przeppustnicy,lub dogiąć ogranicznik membran, żeby sie mniej otwierały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o co ci chodzi? chyba zle mnie zrozumiales. Opisalem tam splanie przy spokojnej jezdzie. Nie jestem glupi zeby sobie zajechac silnik bo mi duzo pali. Na utrzymanie motocykla mnie stac. Nie marudze bo to normalne ze 2T lubia sobie lyknac.

 

Regulacja gaznika nie gryze tzn ze moze miec zle wyregulowany gaznik przez co motocykl slabo jezdzie a wpierdziela duzo paliwa rozumiesz?

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do konca tak jest jak piszecie ze trzeba malo odkrecac zeby malo palilo. Mi np. moj KTM pali ogromne ilosci jak jezdzi wolno :D dopiero jak mu odkrecam do jego maxymalnego momentu obrotowego to spalanie ladnie sie zmniejsza :smile: Wiec nie mozna silnik "mulic" tylko trzeba krecic do najwiekszego momrntu obrotowego :biggrin: No a jak Ci sie nie uda to zmien moto na 49 ccm 4T ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...