Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak widać wszystkie tematy dotyczące pojedynczych modeli zostały odklejone, więc nie ma co węszyć spisku na bandity :crossy:

 

Tak, racja, tylko ta odpowiedź nie tłumaczy "dlaczego".

Czy można prosić o wyjaśnienie?

 

Pozdro :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać wszystkie tematy dotyczące pojedynczych modeli zostały odklejone, więc nie ma co węszyć spisku na bandity :flesje:

 

A nie można prosto odpowiedziec na zadane pytanie? DLACZEGO? A jak nie wiesz to napisz że nie wiesz :flesje:

 

a wyobraź sobie, że nie :D

jsz

No ok :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie koledzy Banditowcy. Montowałem sobie dziś nowe światełko i zauważyłem, że soczewka od mijania rusza się do góry i do dołu. Ta od długich jest sztywno osadzona. To chyba nie jest normalne? Bandzior jest z 2000 roku wersja S z lampami soczewkowymi. Przy okazji drugie pytanie:

jak dobrać się do tej lampy?

Czy ta soczewka lata sobie swobodnie? Obydwie są regulowane ale samoczynnie nie powinny się poruszać.

Regulacje soczewek myślę że wiesz jak przeprowadzić. :)

Co do dostania się do soczewek.

1. Odpinasz wtyki od żarówek (3szt)

2. Aby mieć lepszy dostęp zdemontuj boczne osłony

3. Reflektor mocowany jest na dwóch śrubach i wciśniety od przodu poprzez taki wcisk kulowy.

Jeżeli to za mało to pokombinuj troszke a jak chcesz rozebrać sam zespół soczewek to bez rozszczelnienia lampy sie nie obedzie. Późniejsze ewentualne kłopoty z parowaniem, szybszym zabrudzaniem się musisz brać pod uwagę. Osobiście nie polecam ale zrobisz jak zechcesz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta soczewka lata sobie swobodnie? Obydwie są regulowane ale samoczynnie nie powinny się poruszać.

 

Nie lata tak całkiem swobodnie ale jak poruszam w górę i w dół za oprawkę żarówki to całość się rusza.

 

Raczej nie chciałbym rozszczelniać lampy.

Może wysunęła się z któregoś mocowania?

Edytowane przez Dziqz-tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lata tak całkiem swobodnie ale jak poruszam w górę i w dół za oprawkę żarówki to całość się rusza.

 

Raczej nie chciałbym rozszczelniać lampy.

Może wysunęła się z któregoś mocowania?

Miałem to samo, Kupiłem na allegro lampę i koleś zmieniał kont świecenia i tez soczewka tak się ruszała. Odesłałem mu naprawił i już wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem coś jest nie halo z mocowaniem soczewki bądź z układem regulacji.

 

Co do dostania się do soczewek.

1. Odpinasz wtyki od żarówek (3szt)

2. Aby mieć lepszy dostęp zdemontuj boczne osłony

3. Reflektor mocowany jest na dwóch śrubach i wciśniety od przodu poprzez taki wcisk kulowy.

 

Czy to wystarczy żeby wydłubać lampę i sprawdzić co tam się dzieje?

Jeszcze nigdy nie wyjmowałem lampy i nie chciałbym za dużo tam demontować.

 

 

Miałem to samo, Kupiłem na allegro lampę i koleś zmieniał kont świecenia i tez soczewka tak się ruszała. Odesłałem mu naprawił i już wszystko jest OK.

 

Ja mam oryginalną lampę od nowości. Montowałem ksenon i własnie zauważyłem, że się kiwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wystarczy żeby wydłubać lampę i sprawdzić co tam się dzieje?

Jeszcze nigdy nie wyjmowałem lampy i nie chciałbym za dużo tam demontować.

Wystarczy aby zdemontować lampe. Do mechanizmu regulacji nie jestem pewien czy się dostaniesz bez rozbebeszania samej lampy. Rozpołowić ją można delikatnie podgrzewając i podważając/rozdzielając elementy lampy. Są sklejone ze sobą i skręcone. Wymaga to dużo cierpliwości i precyzji aby czegoś nie ujeb..... :)

Ja tego nie robiłem ale miałem wielką ochote. Powstrzymał mnie wspomniany brak cierpliwości i precyzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...