Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie, ze jest to kwestia zmiany tarczy, bo przeciez na wielu tarczach, czy to motocyklowych, czy samochodowych wskazowki wskazuja jednoczesnie i mile i kilometry. Tak wiec wymiana tarczy chyba rozwiazalabyproblem.

Dokładnie i mnie też się tak wydaję - innego wyjścia nie wiedzę :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi

No tak.

Ale wskazowka odchyla sie prawidlowo podajac predkosc w MPH na tarczy ze skala KMH.

Przebieg podany jest w milach.

Wlasciciel wspominal cos o konwertrze.

A moze wiecie jak to jest polaczone, tzn jak dzila taki licznik. Czy wychylenie wskazowki licznika odbywa sie pod wlywem mechanicznego obrou linki i przez przekladnie, czy moze jest odchylana przez elektryczny uklad, tak jak po przekreceniu kluczyka.

Ciekawi mnie to troche :biggrin:

Dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zmianiasz tylko tarczę a nie cały zegar więc licznika nie ruszasz :biggrin:

Niby tak ale jesli zamiast mph na tarczy bedzie km to nie znaczy ze licznik zacznie inaczej przeliczac przebyty dystans

 

W starszych banditach 600 tj. do 99 roku wlacznie byl slimak i linka do predkosciomierza. Uklad mechaniczny. W Banditach od 2000r zrezygnowano z tego rozwiazania. Zreszta sproboj u siebie poszukac linki predkosciomierza przy kole :). Z tego co wyczytalem na szybko w serwisowce w lewym deklu silnika znajduje sie "speed sensor" czyli czujnik predkosci, ktory z kolei polaczony jest z zegarami (predkosciomierzem i licznikiem przebiegu). Skoro predkosc wskazuje poprawnie w km to wedlug mnie trzeba by pomyslec wlasnie nad jakims elektronicznym konwenterem do licznika przebiegu zeby zmienial dystans przy mniejszej ilosci impulsow uzyskanej z czujnika.

Edytowane przez Mutomb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co zmieniac mile na km w przebiegu :notworthy: Bedziesz mial mniejszy przebieg przy sprzedazy hehe. Ja bym sie w to nie bawil, wystarczy powiedziec nabywcy, ze to jest w milach i niech sobie przeliczy, to nie takie trudne :lalag:

 

A co do predkosci, to popros kogos kto ma takiego Bandita ja Ty zeby np. no nie wiem podal predkosc albo wychylenie wskazowki na danym biegu i danych obrotach, to bedziesz mial jako takie pojecie czy masz tak samo :biggrin: Cza kombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do kolegów Bandziorów ma ktoś moze rozpiske z terminami moto bazarów na 2008 tzn gdzie i kiedy najbliższy z góry dziękuje pozdrowiam :)

 

ZAWSZE AKTUALNE:

http://www.motoweteranbazar.com/

Oldtimerbazar:

http://www.pkserwis.com.pl/oldtimer.html

najbliższy we Wrocławiu 24.02.2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi

No tak.

Ale wskazowka odchyla sie prawidlowo podajac predkosc w MPH na tarczy ze skala KMH.

Przebieg podany jest w milach.

Wlasciciel wspominal cos o konwertrze.

A moze wiecie jak to jest polaczone, tzn jak dzila taki licznik. Czy wychylenie wskazowki licznika odbywa sie pod wlywem mechanicznego obrou linki i przez przekladnie, czy moze jest odchylana przez elektryczny uklad, tak jak po przekreceniu kluczyka.

Ciekawi mnie to troche :icon_biggrin:

Dzieki z gory

Elektrycznie "czujnik hala" na wałku zdawczym przed zębatką zdawczą masz taki "wiatraczek" który daje impuls na czujnik i dalej do licznika. W zależności od tego "wiatraczka" i ilości impulsów jakie daje podczas obrotu wałka zdawczego naliczana jest prędkość i przebieg. Może też być zmieniona ilość zębów w zębatce zdawczej( lub w zębatce napędowej przy kole.) co również zmieni wartość odczytu.

Znawców tematu przepraszam za ten "wiatraczek" :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By podbić temat, co by nie zaginął.

Pochwalę się, że odkupiłem od Dziqz-tr zestawik ksenonowy i będę montował :smile:

Również poinformuję tych, którzy nabijali się z mojego stelaża pod kufry, że już jest profesjonalnie pomalowany przez Mevericka i nie będą mieli się z czego nabijać :lapad:

 

Pozdrawiam

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...