Skocz do zawartości

Mz problem ze swieca!!


bboron1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dosłownie taki sam problem miałem kiedyś w swoim Ogarze, poprostu po jakichś przejechanych 3km świeca była do wyrzucenia. Podejrzewam, że mogło to być jakieś przebicie w przewodach w zapłonie ( motorek sprzedałem po krótkim czasie jak mi się to przytrafiło) :icon_mrgreen: . Uważnie obejrzyj cały ukł. zapłonowy tj. cewki, przewody, kondensator, itd. To są tylko moje przypuszczenia, niech wypowie się ktoś, kto zna dobrze taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jak w maluchu , Iskra F95 . O ile pamiętam na Iskra F100 nie bardzo chciał jeździć .Fabrycznie nowy Chart dopiero po wyrzuceniu F100 i wkręceniu F-ileśtam , zaczął normalnie pracować .

 

Zdaje się ze może być problem gdy fajka ma rezystor i świeca również .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem w WSK 125.Okazało się że myszy nasrały mi do tłumika i był kompletnie zapchany(WSK stała na wsi w szopie z pszenicą :bigrazz:).Po prostu spaliny się cofały i na świecy osadzał się węgiel a tu juz nietrudno o przebicie.Sprawdź jeszcze czy nie masz za bogatej mieszanki bo to mi wygląda na zbyt duży stosunek paliwa do powietrza.Weź pod lupe również filtr powietrza.Pozdro.Życze efektów w znalezieniu usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyreguluj porządnie zapłon. W mojej etz 250 było to samo. Świeca NGK B8HS lub iskra 100 a do bardziej zjechanego wystarczy od malucha. Po wyregulowaniu zapłonu przjedź sie i zobacz jaki kolor ma świeca (ewentualnie ustaw gaźnik).

Po założeniu nowej świecy przejedź ze 30km bez gaszenia silnika.

Silniki etz 250/1 nie trawią niskiej temperatury (zima).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skład mieszanki i naprawdę nowa świeca,nie jakaś kilkuletnia nówka.kiedyś kupiłem na stacji cpn (dawne czasy) świecę i po wkręceniu zaraz padła,znowu wymiana i to samo.kilka lat leżały na tej stacji i szlag je trafił.

 

Tak wtedy działo się z F100 , w Romecie , Jawce , Charcie czy MZ , mimo że producent je zalecał . Na setce maszyny nie "chodziły" . Tak je zapamiętałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...