Skocz do zawartości

gazniki od jawy ts350 w boxerze


pawelk750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce sie przywiatc na poczatku :icon_mrgreen: posiadam kaske i chce zalozyc jej gazniki od jawy 350 i mam male pytanko czy ktos juz to przerabial i czy trzeba cos kombinowac z dyszami :icon_twisted: pozdro :icon_twisted:

Skoro już ktoś doradził ci zakup innych to też doradzę zakup k37 chińskich . A jeśli mam się trzymać zadanego pytania to miałem przez chwile ikovy od zjawy i fajnie było tylko w dolnym zakresie obrotów . Zrywna jest i później już nic. Od rosyjskich jakość tych gaźników jest nieporównywalnie lepsza podobnie jak i rozwiązania np zaworka komory pływakowej i ssania .Przerabiać trzeba a raczej dorobić albo nabyć drogą kupna przejściówki ,i jak lubisz jeździć szybciej niż rowerem to wymienić dysze na inne . Tu już się nie doktoryzowałem i założyłem chińczyki i jest rewelacyjnie pod każdym względem .

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Koledzy dzieki za porady i odpowiedzi ,ale jest taka sprawa ze kiedys kupilem te gazniki od jawy ts350 tylko nie miem jakie dysze do nich by byly potrzebne poniewaz gotowe przejsciowki to idealne sa od tlumika od malucha :buttrock: i bede z nimi kombinowal i zamowilem sobie modul elektroniczny zeby ta iskierka byla leprza :icon_question: pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie gazniki od 2 suwa do 4 suwa nie powinny byc stosowane.

Jak nie beda pasowaly to i zaplon elektroniczny nic nie pomoze.

Sprzedaj te jawoskie i kup ktores z zaproponowanych przez kolegow gaznikow.

W jawoskich nie tylko dysze beda problemem.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Koledzy dzieki za porady i odpowiedzi ,ale jest taka sprawa ze kiedys kupilem te gazniki od jawy ts350 tylko nie miem jakie dysze do nich by byly potrzebne poniewaz gotowe przejsciowki to idealne sa od tlumika od malucha ;) i bede z nimi kombinowal i zamowilem sobie modul elektroniczny zeby ta iskierka byla leprza :icon_biggrin: pozdro.

 

Kiedy miałem swojego Dniepra 9 z silnikiem K750 też założyłem gażniki Jawoskie, ale dostałem takie z krućcami wmontowanymi przez fabrykę (które trzeba było jedynie przekręcić o 90 stopni). Do montażu nie były więc potrzebne żadne przejściówki. Gaźniki kupiłem w sklepie motocyklowym za ok. 70 zł/szt. Po założeniu okazało się, że fabryczne dysze były za duże, mieszanka była stanowczo za bogata i motocykl nie chodził jak trzeba. Ponieważ nie udało mi się kupić innych dysz o mniejszej przepustowości, dorobiłem je samodzielnie i metodą prób i błędów (na specjalnym samodzielnie wykonanym stanowisku) mierzyłem ich przepływ i poprzez nawiercanie sfazowania na ich krawędzi, regulowałem ich przepustowość (tak by osiągnąć wartości stosowane przez fabrykę). Zabawy było dużo, ale mniej więcej osiągnełem jednakowe wartości dla obu dysz. W efekcie sprzęt zaczął jeździć poprawnie. Nie uzyskałem jednak tego na czym mi zależało, czyli zmniejszenia zużycia paliwa. Owszem odpalanie, stabilność obrotów i dozowalność gazu były dobre, ale jednak motocykl z wózkiem dalej kopcił 8-9 l/100 km. Tyle, że z gaźników nic nie ciekło i w garażu nie śmierdziało wachą. Tak więc nie polecam tych gaźników bo po prostu są zaprojektowane do innych typów silnika. Lepiej i prościej założyć gaźniki rosyjskie lub chińskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K68 "Pekar" kosztują dziś 170zł za parę (w tym są już przejściówki pod gary Kaśki). Nie uważam, żeby była to straszna suma (wiem, że kiedyś kosztowały dużo więcej), a spalanie troszkę spada - i moto lepiej jedzie (no i "bajura" nie leje sie z nich strumieniem);

Warto przemyśleć ta sprawe - zamiast wykonać "kawał dobrej nikomu nie potrzebnej roboty" i mieć moto jadące tylko w dolnym zakresie obrotów;

Tu masz link do przykładowej aukcji - http://moto.allegro.pl/item292605094_gazni..._m_72_k750.html

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zdania ze nie warto bawic sie w jawowskie jesli mozna kupic calkiem niezle nowe gazniki rosyjskie (lub chinskie). Osobiscie polecam raczej K-63 lub 65 ale to jest moje zdanie poparte moimi doswiadczeniami z roznymi motocyklami i roznymi gaznikami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zdania ze nie warto bawic sie w jawowskie jesli mozna kupic calkiem niezle nowe gazniki rosyjskie (lub chinskie). Osobiscie polecam raczej K-63 lub 65 ale to jest moje zdanie poparte moimi doswiadczeniami z roznymi motocyklami i roznymi gaznikami..

Okej . To do kompletu brakuje jeszcze tylko kogoś kto pozachwala k302 ;) Puzel? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...