Skocz do zawartości

Elektro-turbo?


gandziorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawy pomysl ale raczej malo skuteczny zamale cisnienie ja kiedys myslalem nad rura na początku motoru prowadząca do filtra powietrza w mojej crm i od predkosci powietrze by wchodzilo z wieksza sila do gaznika ale stwierdziele ze to nie nie da
hehe mialem tak zrobione w Af-1 ;] o tych wiatrakach z komputera to myslalem juz hoho jak simsona mialem;]Hmmm no nie wiem mysle ze zamale cisnienie...Jest na necie gdzies skuter Vespy 125 w 2T z zamontowana turbina..byl kiedys film na forum;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatraczki komputerowe :banghead:

Jesli juz to dmuchawa od webasta na przyklad... ale stawiam Ci flache jak to zadziala ;)

 

ten pomysł jest chyba dużo lepszy ;)

mam taką dmuchawę od jakiegoś samochodu i to naprawdę nieżle tłoczy powietrze, szczególnie że ma wylot 8X8cm, a w gaźniku masz troszkę mniejszy przelot, więc prędkość powietrza przepływającego przez dolot gaźnika kilkukrotnie się zwiększy (tak czysto teoretycznie mysląc)...

pytanie tylko czy prądnica wydoli na taką dmuchawę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pomysł jest chyba dużo lepszy :banghead:

mam taką dmuchawę od jakiegoś samochodu i to naprawdę nieżle tłoczy powietrze, szczególnie że ma wylot 8X8cm, a w gaźniku masz troszkę mniejszy przelot, więc prędkość powietrza przepływającego przez dolot gaźnika kilkukrotnie się zwiększy (tak czysto teoretycznie mysląc)...

pytanie tylko czy prądnica wydoli na taką dmuchawę :/

i ilke mocy zabierze taka dmuchawa, a ile bedzie mogla wygenerować gdyby (czysto teoretycznie) to zadziałało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł moim zdaniem dosyć ciekawy, tylko trzeba by się zastanowić nad jakimś dobrym pomysłem, bo jak pisali przedmówcy wiatraczki z komputera są za słabe, kiedyś czytałem o MZ ETZ jak chłopaki zakładali sam wiatraczek między filtrem a gaźnikiem bez żadnego napędu poruszał się dzięki powietrzu zasysanemu do gaźnika, jedni pisali że to coś pomogło a niektórzy że to jest bardziej od picu

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie cos napewno daje cos na mocy :icon_mrgreen: Tylko to trzeba uzyc przy sprzecie o wiekszej mocy niz jakies 50ccm :icon_razz: Kolega zastosowal w etz 250 i bylo widac wzrost mocy moze nie jakis olbrzymi ale byl silnik byl bardziej elastyczniejszy :)

A takich przerobek na moc jest mnostwo :) Tylko ze akurat ten sposob nie obciaza podzespolow takich jak caly korbowod :) Poprostu spalanie jest wydajniejsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł moim zdaniem dosyć ciekawy, tylko trzeba by się zastanowić nad jakimś dobrym pomysłem, bo jak pisali przedmówcy wiatraczki z komputera są za słabe, kiedyś czytałem o MZ ETZ jak chłopaki zakładali sam wiatraczek między filtrem a gaźnikiem bez żadnego napędu poruszał się dzięki powietrzu zasysanemu do gaźnika, jedni pisali że to coś pomogło a niektórzy że to jest bardziej od picu

pzdr

 

Turbinka kowalskiego stosowana w maluchu:) Nie wiem czy coś daje, wiem ze szybko sie pierd.li

Czytałem na jakiejś stronie kiedyś kiedyś jak jeszcze miałem WSKe 4 że zaadaptowali do niej dmuchawe od malucha. Ona ma kwadratowy dośc spory wylot i zrobili z blachy adapter. W gaźniku powietrze zwiększało prędkość i tworzyło sie nadciśnienie. Zwiekszyli dysze paliwa i podobno efekty były znaczne. Tak jak pisze tylko czytałem. Co było nie mam pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche mechaniki nie zaszkodzi panowie i logicznego pomyślunku. ktoś widział kiedyś wysokoprężny silnnik 2t turbodoładowany?? pewnie starsi tak ale młodsi z pewnościa nie... myśle że tylko doświadczalnie można sprawdzić efekty doładowanie gaźnika silnika wolnossącego, cos ię będize dizało z membranami i najważniejsze czy MIESZANKA NIE MEDZIE WYPYCHANA DO WYDECHU?? staraty będa niestety dość spore... nikt nie zbudował niczego nie prubujac:) 4t jak najbardizej ale 2 t?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche mechaniki nie zaszkodzi panowie i logicznego pomyślunku. ktoś widział kiedyś wysokoprężny silnnik 2t turbodoładowany?? pewnie starsi tak ale młodsi z pewnościa nie... myśle że tylko doświadczalnie można sprawdzić efekty doładowanie gaźnika silnika wolnossącego, cos ię będize dizało z membranami i najważniejsze czy MIESZANKA NIE MEDZIE WYPYCHANA DO WYDECHU?? staraty będa niestety dość spore... nikt nie zbudował niczego nie prubujac:) 4t jak najbardizej ale 2 t?

 

do odważnych świat należy :wink: może kiedyś ktoś wpadnie na taki pomysł żeby z silnika 2T zrobić jakiegoś bolida :icon_mrgreen:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...