Skocz do zawartości

Triumph 1050 Sprint ST


Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety mam okazję sam tego doświadczać na tureckiej verso :biggrin::) a poprzednia tojka z przebiegiem 240tys km tylko tarcza sprzęgła i wydech :)

 

 

Dlatego ja mam Accorda made in Japan. No ale w końcu Honda to Honda :biggrin:

 

Teraz to już przesadziłem - tak o autach na tym forum...

 

No tak ale takie porównanie to teraz nieaktualne skoro wchodzi BMW K1300 ....... no i wersja S jest bardzo interesująca :)

 

 

No tak - ale orientacyjna cena to około 70 tys zł. I to pewnie za egzemplarz z wyposażeniem podstawowym tj. : dwa koła, kierownica i światła mijania (drogowe pewnie jako opcja) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja mam Accorda made in Japan. No ale w końcu Honda to Honda :D

 

Teraz to już przesadziłem - tak o autach na tym forum...

No tak - ale orientacyjna cena to około 70 tys zł. I to pewnie za egzemplarz z wyposażeniem podstawowym tj. : dwa koła, kierownica i światła mijania (drogowe pewnie jako opcja) ....

 

A to fakt.. najpierw tu na forum triumpha o suzuki, teraz jeszcze o autach. No wiesz co? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W najbliższym Motocyklu będzie porównanie eSTeka z BMW R1200RT (porażką stylistyczną) i Yamahą FJR. Zobaczymy jak wypadnie.

 

Ta bemeka to jeszcze brzydka nie jest. Moze chodzilo R1200ST ktory z przodu wyglada masakrycznie.

Ale tak czy inaczej po lekturze tego tematu skreslam tego Triumpha z mozliwych zakupow na przyszly sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję porozmawiać z gościem w serwisie, sam ma STka z przebiegiem chyba ponad 60tys. km. i jest bardzo zadowolony, bodajże 2005 rok produkcji.

To samo mówi niemiecki test bezawaryjności, do którego był link na tym forum zamieszczany. Każda marka ma jakąś wtopę.... Co prawda to prawda, że japończyk to precyzja wykonania :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda, że japończyk to precyzja wykonania :)

 

jasssne... może pooglądaj sobie te wiadomości, przy gtr1400 kawa też się sypnęła, itp. przestań proszę epatować nas tą niezachwianą wiarą w japsów, bo nie masz żadnych rzeczywistych podstaw :icon_razz:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasssne... może pooglądaj sobie te wiadomości, przy gtr1400 kawa też się sypnęła, itp. przestań proszę epatować nas tą niezachwianą wiarą w japsów, bo nie masz żadnych rzeczywistych podstaw :icon_razz:

jsz

 

 

Nie zgadzam się z tym poglądem. Akcje serwisowe to trochę inna bajka niż niezawodność eksploatacyjna. Akcja serwisowa wskazuje na to, że jakość produktu nawet po jego zaprojektowaniu i sprzedaniu jest cały czas poddawana krytycznej analizie producenta, zaś zawodność w normalnym używaniu świadczy po prostu o kiepskim wykonaniu lub wadach, który producent akceptuje lub nigdy nawet nie wychwycił. To jest trochę tak jak z kłamaniem: czy lepiej powiedzieć nawet trudną prawdę, czy lepiej kłamać i liczyć, że się nie wyda :icon_idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym poglądem. Akcje serwisowe to trochę inna bajka niż niezawodność eksploatacyjna. Akcja serwisowa wskazuje na to, że jakość produktu nawet po jego zaprojektowaniu i sprzedaniu jest cały czas poddawana krytycznej analizie producenta, zaś zawodność w normalnym używaniu świadczy po prostu o kiepskim wykonaniu lub wadach, który producent akceptuje lub nigdy nawet nie wychwycił. To jest trochę tak jak z kłamaniem: czy lepiej powiedzieć nawet trudną prawdę, czy lepiej kłamać i liczyć, że się nie wyda :icon_idea:

Też nie zgadzam się z Twoim poglądem Ever, jsz ma rację i takie jest też moje zdanie, a tak w ogóle to miałeś okazję eksploatować coś innego niż japońca?, np. makarona albo anglika - czy rewelacje czerpiesz tylko ze statystyk i czasopism ? :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie zgadzam się z Twoim poglądem Ever, jsz ma rację i takie jest też moje zdanie, a tak w ogóle to miałeś okazję eksploatować coś innego niż japońca?, np. makarona albo anglika - czy rewelacje czerpiesz tylko ze statystyk i czasopism ? :icon_razz:

 

 

Po pierwsze nie czerpię żadnych rewelacji. Nie wiem czy zauważyłeś ale nie stwierdziłem "japońce są git a cała reszta to szmelc". Gdybyś przeczytał jednego z moich poprzednich postów to było tam coś o obiegowej opinii o słabej jakości Suzuki jeszcze kilka lat temu i o tym, że nawet japończyki nie mają 100% bezawaryjności. Natomiast przeciętna jakość wykonania produktów japońskich jest lepsza niż np. brytyjskich i nie wynika to z tego, że Triumph jest gorszy niż np. Yamaha tylko z mentalności japsów, filozofii Kaizen i innych takich pierdół.... Zwróć uwagę, że piszę o"przeciętnej jakości wykonania" czyli pewnej średniej dla kilku japońskich marek, a nie wychwalam jednej konkretnej. Uważam, że np. jakość wykonania BMW jest zajebista, jednak z uwagi na fakt, iż to jedyna marka niemiecka (przynajmniej mi znana), która produkuje motocykle w znacznej ilości, to ciężko mówić o jakiejś średniej dla niemieckich marek.

 

Po drugie: mój post, który skomentowałeś stawiał tylko jedną tezę: nie można oceniać tego czy jakaś marka jest awaryjna tylko po tym, że przeprowadza ona akcje serwisowe. Niezależnie czy chodzi o BMW, Triumpha , Yamahę, czy KTMa.

Edytowane przez Evergreen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE, nie podejmuję dyskusji bo nie warto. Evergreen to tak jak: "dziad swoje a baba swoje". Nie jesteś wyrocznią a opinie są jak zawsze subiektywne. Najgorzej jednak, że zdarza się iż opinie wyrażane są przez amatorów i dyletantów, mało tego oni bronią swego "rękami i nogami" (prawie tak jak w polityce). I powtarzam: zgadzam się w pełni ze zdaniem jsz. Pozdro. /No to atmosfera podgrzana - możesz pisać dalej, ja już w tym temacie powiedziałem co chciałem./ :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast przeciętna jakość wykonania produktów japońskich jest lepsza niż np. (...)

 

masz jakiś dowód na poparcie tej tezy, czy znów przyjmujesz swoją nieudowodnioną opinię za aksjomat? "takie tam kaizeny" mało mnie interesują, proponuję dać jakieś fakty na pożarcie :icon_twisted:

ja na przykład podam taki: http://www.autocentrum.pl/adac/, i cytat ze wstępu "Najwyraźniej minęły czasy, kiedy samochody z Dalekiego Wschodu dominowały w rankingach niezawodności. W najnowszej statystyce awaryjności ADAC za rok 2005 aż w czterech z siedmiu klas pojazdów zwyciężyły auta niemieckie." owszem, nie dotyczy motocykli, ale Ty sam uogólniłeś powyżej do "produktów"

 

BTW proponuję skończyć bicie piany, bo temat nie o tym :P

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua ............................ to prawda o czym piszesz bo większość produkcji Samochodów japońskich została przeniesiona do Europy :biggrin: ha ha ha ha i dlatego już nie góruja w rankigach niezawodności :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...