Skocz do zawartości

Ciekawe ogłoszenia z sieci


buba6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To oczywiście tylko moja osobista opinia, po prostu wychodzę z założenia, że odrestaurowany motocykl powinien w jak największym stopniu przypominać oryginalny sprzęt(chyba była już na ten temat długa i płomienna dyskusja ;) ), do czego ten motocykl najwyraźniej aspiruje, a jak mówi ludowa mądrość, diabeł tkwi w szczegółach, dlatego czepiam się dźwigni i obudowy filtru powietrza, które, jeśli się nie mylę ;), oryginalnie wyglądały inaczej :)

Pokrywy silnika, skrzynia biegów i głowice cylindrów zostały poddane obróbce, a blok silnika najwyraźniej pozostał w oryginale.

Edytowane przez RadekOzzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście tylko moja osobista opinia, po prostu wychodzę z założenia, że odrestaurowany motocykl powinien w jak największym stopniu przypominać oryginalny sprzęt(chyba była już na ten temat długa i płomienna dyskusja ;) ), do czego ten motocykl najwyraźniej aspiruje, a jak mówi ludowa mądrość, diabeł tkwi w szczegółach, dlatego czepiam się dźwigni i obudowy filtru powietrza, które, jeśli się nie mylę ;), oryginalnie wyglądały inaczej :)

Pokrywy silnika, skrzynia biegów i głowice cylindrów zostały poddane obróbce, a blok silnika najwyraźniej pozostał w oryginale.

Kwestia rozsądku. Głowice być może zostały poddane obróbce żeby lepiej oddawały temperature. Dźwignia według Ciebie jaka powinna byc? I jaki ten filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak poszperać to ten simek był juz kilka razy wklejany w ten dział na przestrzeni chyba ze dwóch lat. Cudnie zrobiony ale cena oderwana od rzeczywistości.

 

Wracając do emki z aukcji. Filtr o którym mówisz to późniejszy model. Wyszukaj sobie jakie były w BMW i wczesnych emkach. To samo dotyczy kopnika. Miały inny kształt i nigdy nie miały koloru aluminium. Miałem kilka i tych najstarszych ( również fabrycznie nowe) i oczywiście późniejsze. Te stare mam w Krakowie jeszcze dwa w fabrycznym lakierze- nigdy nie zakładane. Jeden jest czarny a drugi syfiaście zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :) tak zrobię. Czytałem trochę Twej twórczości na tym i innych forach, sprawiasz wrażenie człowieka znającego się na rzeczy, więc chciałbym zapytać czy dałbyś tyle hajsu za tą emę? :) Mnie i tak nie stać, pytam z czystej ciekawości, obiektywnie patrząc jest to wczesny model, ale 25 tys. to jakaś masakra, patrząc cenowo po innych tego typu maszynach, to chyba za 10 lat osiągną taką "wartość". Ciekawe że K-750 potrafi dziś kosztować 14 tys. na allegro, Junaki zaczynają chodzić po 12, (muszę prześledzić czy ktoś tyle za nie płaci czy to tylko marzenia sprzedającego) a SHL i WFM kosztują ze 3 wiecej niż ich waga na złomie ;) To chyba kwestia jakiejś mody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak poszperać to ten simek był juz kilka razy wklejany w ten dział na przestrzeni chyba ze dwóch lat. Cudnie zrobiony ale cena oderwana od rzeczywistości.

Przecież to super unikatowy SIMSONO-SOKOłO-AWO-BMWo-NSU-SHLka, czyli coś takiego nie może kosztować mało. Cena to jedno, a sposób "kuszenia" klientów to jeszcze inna bajka. To dopiero jest czyste wariactwo. :banghead: :banghead: :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena to jedno, a sposób "kuszenia" klientów to jeszcze inna bajka. To dopiero jest czyste wariactwo. :banghead: :banghead: :banghead:

Że tak połączę dwa wątki. Coś jak to?

http://allegro.pl/m72-m-72-m72-bmw-ural-dniepr-k750-okazja-i1926905004.html

"ORYGINALNY MOTOCYKL M72 Z ROKU 1957!!!" a dalej "feld grau" (cokolwiek to jest) skrzynia ze wstecznym, blok od później kaczki i dolnego dniepra jak i wielość innych wiejskich dodatków. Ale przecież motocykl oryginalny i to z kilkoma wykrzyknikami.

 

RadekOzzy dzięki. Ale to tylko wrażenie ;)

Co do ceny to z Krakowa jestem.(Wiesz co sie mówi o krakusach ;))

 

Jeszcze to fajne.

http://allegro.pl/k750-dniepr-i1909979758.html

Zajebiście umocowana jest tylna lampka.

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałeś o "Feldgrau" i "Sahara"? ;) Są od jakiegoś czasu w modzie!!!(chodzi tu zapewne o upodobnienie do wojskowych BMW) Wystarczy że pomalujesz ruskiego boksera na któryś z tych kolorów i od razu 4000 więcej warty! Pamiętaj o tym jeśli będziesz składał jakiś sprzęt na handel ;) Radziecki RKM też dodaje wiele do oryginału, a głowica ukruszyła się zapewne w czasie walk.

 

Lampa z "Dniepr K750" ma zapewne za zadanie oślepianie wrogiego lotnictwa.

 

A już bardziej poważnie:

Rozumiem, że w te motocykle włożono trochę pracy i może jako ktoś z niedużym doświadczeniem warsztatowym nie powinienem się z tego śmiać, bo krytykować najłatwiej, ale efekty są, powiedzmy, mocno średnie a w przypadku BMW-M72 to tak naprawdę nie wiem co powiedzieć :/ Ktoś pokpił sprawę i chce się problemu pozbyć.

Śmieszą mnie w allegrowskich ogłoszeniach te ciągi nazw, tak jak wspomiane "SIMSON-SOKOł-AWO-BMW-NSU-SHL" Pewno chodzi tu o złowienie kogoś z kasą, kogoś kto nie poświęcił nawet jednego wieczoru na przestudiowanie tematu. Chce coś "polskiego" to wpisuje którąkolwiek z nazw i voila, chce boksera wojskowego, bach! "m72 M-72 M72 BMW URAL DNIEPR K750 OKAZJA" Jest bokser- jest, jest wojskowy- jest ;) To nic że bak od jednego, silnik od drugiego, kosz od od trzeciego, a zarejestrowany na cokolwiek, to nic, "Stary, prawdziwy, wojskowy, x patyków za niego dałem!!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...