Skocz do zawartości

jakie klocki hamulcowe najlepiej kupić??


funmastah
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem niedawno CL SBK-5. Fakt, zajebiście hamują, ale mam dwa ale:

- bardzo mocno pylą i brudzą

- po założeniu tych klocków, w końcowej fazie hamowania (lub podczas naprawdę ostrego hamowania), pojawiło się dziwne, delikatne wibrowanie klamki, połączone z piszczeniem klocków. Mam nadzieję, że klocki nie zrobiły jakiegoś kuku tarczom i zimowy serwis hamulcy poprawi sprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktoś nie żałuje kasy to polecam wybrac sie po klocki od serwisu - np w przypadku hondy, org oemowe nissiny dają większe przebiegi aniżeli nissiny z allegro.

Ale co prawda cena jest wyższa :)

 

A ile w serwisie takie klocki kosztują? Pewnie ze 300 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile w serwisie takie klocki kosztują? Pewnie ze 300 zł?

 

...jesli za komplet na jedna tarcze to :eek:

 

dzieki Vector za poprzednia odpowiedz :flesje: , klocki juz do mnie jada :cool: dorzucam jeszcze do tego stalowe oploty Hel, mysle ze sie dogadaja :icon_twisted:

 

pozdrawiam

lenar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jesień coś kupowałem w Hondzie i z ciekawości zapytałem o cenę klocków - złotych Nissinów.

Co prawda inny typ, bo do Horneta 900, ale byłem mile zaskoczony, bo kosztowały ok 120zł za komplet.

Więc następna wymiana będzie na oryginały

Teraz jeżdżę na złotych EBC i w porównaniu z oryginalnymi, które były założone gdy kupiłem moto, Nissiny wypadają lepiej, a cena podobna.

 

podzr

654

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jesień coś kupowałem w Hondzie i z ciekawości zapytałem o cenę klocków - złotych Nissinów.

Co prawda inny typ, bo do Horneta 900, ale byłem mile zaskoczony, bo kosztowały ok 120zł za komplet.

Więc następna wymiana będzie na oryginały

Teraz jeżdżę na złotych EBC i w porównaniu z oryginalnymi, które były założone gdy kupiłem moto, Nissiny wypadają lepiej, a cena podobna.

 

podzr

A ja ostatnio zamowilem oryginaly do FZ1 i placilem 165/tarcze. Wydaje mi sie cena w miare ok. Co do cen innych firm-to naprawde warto szukac. W pewnym nowootwrtym sklepie w podpoznanskiej miejscowosci ;) za Lucasy SV(czyli gorsze) chcieli 140/tarcze a w IM za Lucasy SRQ(klasa wyzej) 90/tarcze. Niezla roznica...Ale i tak wolalem wziac sprawdzone oryginaly ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to te. A i cena jest bardzo dobra :lalag: Ja za gó*niane Ferodo dałem więcej :icon_rolleyes:

 

a jakie te ferodo zalozyles?

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, to są "słabe" Ferodo, ze spieków organicznych. Każde klocki organiczne, nawet najlepszych firm, będą słabasze od sintermetalowych - a takie pewnie są montowane jako OEM w Bladym. Dobre Ferodo, do współczesnych sportów, to SinterGrip ST i te dają radę. http://www.oppracing.com/products/600-ferodo-brake-pads/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item528966929_ferod...nda_cbr_nx.html

 

Takie. Różnica w heblach na fabrycznych Nissinach i tych Ferodo jest bardzo mocno wyczuwalna. Nie jestem zadowolony, następnym razem kupuję Nissiny w serwisie.

 

a no wlasnie. mamy powód. takie klocki zakłada sie do motocykli typu CB 500 GS 500 a nie do bladego.

 

Warto najpierw wiedziec o co kaman a dopiero pozniej kupowac. tym sposobem rodza sie złe opinie o marce. Ja stosuje sintermetal (złote) i sa na prawde ok.

 

tak to wyglada:

http://moto.allegro.pl/item524740104_klock...tl_vn_zx12.html

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...