Skocz do zawartości

Obroty "bez gazu" w wyczynie. ( wolne )


Lucass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Motocykl gaśnie po odjęciu gazu, coś jak wolne obroty trzeba utrzymywac gazem, wiem że tego typu motocykle nie mają jakiegoś zaawansowanego układu do wolnych obrotów, ustawia sie chyba położeniem przepustnicy, albo srubką powietrza nie wiem więc pytam.

 

Zaczeło sie od tego że zrobiłem na lince gazu luz. I wszystko gra motocykl wkręca sie prawidłowo jedzie dobrze ale po odjęciu gazu zaraz gaśnie to samo przy odpalaniu trzeba sporo naciągnąć linki. I tu pytanie co zrobić żeby temu zapobiec? Najprościej bylo by podkręcić linke ale to nie jest droga któą chcę podążać wg. mnie to bez sensu.

 

Na schemacie nie widze nic co by podnosiło przepustnice. Przepustnica jest zbudowana tak, że w najgorszym wypadku i tak jest w około 1/3 otwarta ale to nie wystarcza. Czy to jest mozliwe zebym musiał srubką od powietrza to regulowac? Zamieszczam ponizej schemat liczę na wasza pomoc:

 

http://www.neubert-racing.com/catalog/uplo...orien/26800.gif

 

http://www.neubert-racing.com/index.asp?cmd=21&id=26873

Edytowane przez Lucass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze widzę na schemacie to trzeba wkręcić wkręt nr 9 wkręcając go podniesie się przepustnica do góry i obroty wzrosną, w razie czego policz obroty ile wkręciłeś żeby szło wrócić do ustawień jakie były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od porzadnego wyczyszczenia gaznika (uzyj najlepiej myjki ultradzwiekowej oraz kompresora, ewentualnie zamiast myjki carb cleanera w spreju i wpsiknij w kazdy kanalik, dysze i przedmuchaj kompresorem ) nie czysc tego pendzelkiem w paliwie i nie przedmuchuje wezykiem podlaczonym do otworu zwanego ustami :icon_razz: nastepnie ustaw iglice oraz srubke od skladu mieszanki w fabryczne polozenie (sprawdz czy srubka ma na sobie wg. kolejnosci: o-ring, podkladke, sprezynke) nastepnie obejzyj przepustnice i miejsce styku srubki nr9 z przepustnica i jezeli sa na niej gorki i dolinki postaraj sie je delikatnie zrownac papierkiem. Po zabiegu czyszczenia, skrecania i regulacji sprawdz czy drozny jest kanal pomiedzy "tylem a porzodem gaznika" czyli jednym slowem czy srubka od skladu mieszanki nie blokuje czasami przeplywu. Nastepnie wszystko poskrecaj sprawdz filtr powietrza oraz rozgrzej porzadnie motor i dopiero przystap do ustawienia prawidlowych wolnych obrotow.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze widzę na schemacie to trzeba wkręcić wkręt nr 9 wkręcając go podniesie się przepustnica do góry i obroty wzrosną, w razie czego policz obroty ile wkręciłeś żeby szło wrócić do ustawień jakie były

A w razie czego to po co liczyć obroty na śrubie regulującej wysokość uchylenia przepustnicy?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego że prostopadle ? śruba zakończona jest stożkiem i podnosi przepustnicę .

zazwyczaj taka śruba jest charakterystycznie obwinięta sprężyną

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie jestem pewny na 100% czy ta śruba nr 9 jest od wolnych obrotów i jakby sie mu pogorszyło żeby wrócić do tych samych ustawień jeśli sie niema książki

To po jaką cholerę zabierasz głos jak nie jesteś pewny.Ile razy w tym dziale muszę jeszcze zwracać uwagę młodym adeptom mechaniki aby czytali ale powstrzymywali się od pisania bzdur.

Zwroty typu: myślę, mam nadzieję, nie jestem pewny itp. przydają się podczas spowiedzi lub na rekolekcjach a nie podczas rozwiązywania problemów stricte mechanicznych.

Zapamiętaj

pozdro

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...