Skocz do zawartości

Kiedy najkozystniejszy okres na zakup moto ??


m16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chyba teraz sa tanie :D

Zgadza się. Sporo ludzi pozbywa się sprzętu, bo albo nie ma gdzie trzymać, albo na wiosnę planuje zmianę na coś innego. Jesień i wczesna zima to najlepszy moment na kupno. Później ceny rosną (z moich obserwacji wynika, że nawet o ok 20% na wiosnę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chyba teraz sa tanie :D

 

 

Niestety nie. Kupilem nowy Dizmar i az sie zdziwilem!! Niektore motocykle nawet o 2000 zl wiecej niz dwa miesiace temu 8O 8O 8O (mowa oczywiscie o chopperach). Ja nie wiem, niektorych to zdrowo popierdo*iło!! Za choppery z lat '80tych niektorzy chca prawie taka sama kase, ze za nia mozesz kupic spokojnie innego choppera tej samej klasy z poczatku lat '90tych. Np Shadow 750 '84 cena: 11 000zl i np Virago 750 '95 za 12.500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chyba teraz sa tanie :D

 

 

Niestety nie. Kupilem nowy Dizmar i az sie zdziwilem!! Niektore motocykle nawet o 2000 zl wiecej niz dwa miesiace temu 8O 8O 8O (mowa oczywiscie o chopperach).

 

Dlatego, że cena euro wyj**ana jest w kosmos i sztucznie utrzymywana (przed wejściem do EU ktoś musi jeszcze zrobić grubą kasę). Na wiosnę oscylowała w granicach 3.90 teraz jest 4.65 :sadblue:

Ogólnie sprzęty tańsze nie będą, bo 90 procent pochodzi z importu z Europy Zach. Z prostego rachunku wynika droższe euro-> droższe motocykle. Kursowi naszej złotówki nie sprzyjają też ogólne zmiany w gosdarce (nasze wejście do EU). Także szczerze mówiąc bardzo wątpię czy ogólna cena motocykli ulegnie jakiejś zniżce w przeciągu nastepnego półrocza. I wcale bym się nie zdziwił gdyby od maja nasze rządowe oszołomy wprowadziły jakiś nowy podatek w zamian za zniesienie VATu.

Aczkolwiek zdarzają się okazje. Ktoś zmienia moto, ktos nie ma gdzie trzymać na zimę itd.

Trzeba szukać, zawsze coś można trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sprawa sezonowości się się nie sprawdza

już dwa motocykle kupiłem w środku sezonu a sprzedawałem w środku zimy (grudzień i styczeń) i na żadnym nie straciłem

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że najlepiej kupić coś na zimę albo jesień. Sam tego jeszcze nie robiłem ale sprzedawałem moto i wiem ilu ludzi dzwoni w tym okresie, praktycznie nikt, no chyba, że sprzedajesz fireblade'a rocznik '00 za 5k :D. Pamiętam, że jak późną zimą przez tydzień przygrzało słoneczko to codziennie ktoś dzwonił. Wynika ztego, że chyba łatwiej urobisz sprzedającego zimą. Minus jest jazda próbna i takie tammm :D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze najlepiej tak gdzies od teraz do stycznia ??

 

no najlepiej dopóki jest jeszcze zimno i syfna pogoda...

ja też będę szukał moto ale jak już wcześniej mówiłem chyba poczekam do maja i pojadę do Niemiec, liczę na to, że będzie taniej...zobaczymy

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o nowy sprzet to polecam jeszcze w tym roku, prawda taka ze pojawily sie juz nowe cenniki firm motocyklowych i motocykle w nowym roku beda od 10 do 15% drozsze. Wydaje mi sie ze za tym wzrosna ceny motocykli uzywanych.

Ta podwyzka wziela sie stad ze firmy kiedys przeliczaly cene motocykla wedlug kursu z danego dnia, potem wprowadzily sztywny cennik, a euro poszlo ostro w gore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl, który obecnie posiadam kupiłem w grudniu. Właściciel sporo opuścił z ceny, ponieważ nie mógł go sprzedać już od pewnego czasu, a z drugiej strony potrzebował

kasę na zakup nowego. Zaznaczam że motocykl był w dobrym stanie co potwierdziła jego dalsza eksploatacja.

Późna jesień i zima to okres stosunkowo dużej podaży motocykli, jest w czym wybierać, zdecydowanie najlepszy okres do zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...