Skocz do zawartości

Bicie podczas hamowania.


szuma91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kupiłem motocykl Yamaha Thundercat i podczas hamowania jest takie lekkie bicie wyczuwalne z przodu motocykla. Klamka nie skacze co by świadczyło o krzywej tarczy. Dowiedziałem się że poprzedni właściciel tuż przed sprzedażą wymienił wszystkie klocki (bardzo dużo okładziny), pomyślałem, że to przez te klocki i muszą sie dopasować do tarczy. Fakt, że z czasem drgania znacznie osłabły, lecz po 500km wciąż są wyczuwalne.

 

Co to może być, krzywe tarcze, nie dotarte klocki, któreś łożysko, a może coś innego?

 

Z góry dziękuję za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj bicie wiąże się z krzywą tarczą, może też być poprostu cała do czyszczenia o ile jest to tarcza pływająca, bo mogła się gdzieć zapiec. Najlepiej pohamować troche konkretniej żeby dobrze spiłować klocki. I dobrze jest też pomierzyć grobość tarczy w różnych miejscach. Ponadto trzeba obejrzeć tarcze i klocki czy nie są ufajdane płynem czy jakimś innym smarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze byc dokladnie wszystko co wymieniles :icon_razz: biorac pod uwage ze po przejechaniu 500 km drgania znacznie osłabły, wskazuje na klocki i tarcze ale nie wyklucza to któregoś łożyska :icon_razz:

moze to tez byc zle wywazone kolo ;)

 

 

 

 

pzdr

Edytowane przez cubamen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego powodem jest to, że jak na postoju nacisnę przedni hebel i poruszę do przodu motocyklem to jest taki lekki stuk...?

Identycznie sytuacja wygląda podczas jazdy, kiedy pulsacyjnie naciskam hamulec - zrobiłem tak żeby to sprawdzić :clap:

 

Ktoś mi mówił, że w NSRce jest pływająca tarcza czy coś takiego i to normalka ... Może ktoś mi powiedzieć o szo chozzi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego powodem jest to, że jak na postoju nacisnę przedni hebel i poruszę do przodu motocyklem to jest taki lekki stuk...?

Identycznie sytuacja wygląda podczas jazdy, kiedy pulsacyjnie naciskam hamulec - zrobiłem tak żeby to sprawdzić :smile:

 

Ktoś mi mówił, że w NSRce jest pływająca tarcza czy coś takiego i to normalka ... Może ktoś mi powiedzieć o szo chozzi? :flesje:

 

Obstawiam łożysko główki ramy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna rowniez postawic moto na centralce jesli jest na wyposazeniu. podstawic podnosnik i zrobic tak zeby przednie kolo oderwalo sie od ziemi, np pod kolektor wydechodzy. zakręcić kołem i przylozyc wspomniany kawalek kredy do lagi i wzgledem lagi obserwowac zachownie tarczy podczas kręcenia kolem.

 

 

Kolego od nsr. mozesz miec juz duzy luz na nitach na tarczy. tarcza plywająca jest luzna jak jest zimna. masz duzy luz i dlatego tak sie dzieje. proponowalbym powoli szukac nowej tarczy. zwroc uwage czy sytuacja występuje podczas gdy tarcza jest mocno rozgrzana.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego od nsr. mozesz miec juz duzy luz na nitach na tarczy. tarcza plywająca jest luzna jak jest zimna. masz duzy luz i dlatego tak sie dzieje. proponowalbym powoli szukac nowej tarczy. zwroc uwage czy sytuacja występuje podczas gdy tarcza jest mocno rozgrzana.

 

Pozdrawiam

Ja tak mam w bandicie, nanitach troszkę się ruszają tarcze, powiedziano mi, że po czasie jakimś tam przebiegu tak ma byc i sie nie przejmowac. Dodam, ze kupilem Bandita w lipcu i wygląda na to, że jedną tarczę wymieniono (raczej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...