Skocz do zawartości

lotos czy midland


tygrys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dziś rozmawiałem z gościem który przechowuje motory klientów na zimę i w czasie zimy robi wymianę oleju płynów itd.mówi że leje do silników lotos i nikt nie narzeka.dlatego pytam na forum co o tym myślicie.zastanawiam się tylko czy właściciele motorów wiedzą co mają za olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty chcesz poprostu wymienic olej i nie wiesz na jaki sie zdecydowac czy moze chcesz zimowac motor?? bo jezeli tak to ja tu nie widze najmniejszego sensu zalewac midlandem czy lotose tylko poprostu wymienic olej na nowy wraz z filtrem ki pozostawic do wiosny pozniej tylko odpalic i latac caly sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotos to olej do samochodow osobowych .

Wlej olej przeznaczony do motocykli , ma on trochę inne wlasciwosci smarne i myjace , jesli stać Cie na motocykl to i na olej zresztą też :) Na tym sie nie oszczedza ???

a zrobisz jak chcesz w koncu to twój sprzet !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie prosciej zalac motulem i miec spokuj i zero dylematu ze olej kiepskiej jakosci albo ze samochodowy. Poco oszczedzac na jednym z najwazniejszych plynow w moto bo dla mnie oszczednosc 30 zl to zadna oszczednosc.

Pozdro

A niby czemu Motul jest lepszy od Midlanda?Jakies konkretne dane/testy/porownania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat o olejach :lalag:

 

A dlaczego samochodowy do motocykla nie moze być?

 

A dlatego, że jak róznica wynosi 5 zł na bańce 4l to niewiem czy warto kombinować :icon_mrgreen: . Wczoraj dla ciekawości sprawdzałem ceny syntetycznych 20W50 motocyklowych i samochodowych. Róznice naprawdę znikome a czasem olej samochodowy jest nawet droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem chcesz poprostu zalać lotosa tylko na czas postoju w zimie? czy chcesz na nim jezdzic w sezonie? jak juz bardzo chcesz kombinowac to mozesz uzyc lotosa jako olej na zime ewentualnie przeplukac silnik pozniej zalej jakims lepszym markowym na sezon ogólnie o olejach bylo juz dużo na samochodowym można jezdzic ale nie na wszystkich no i moim zdaniem warto zainwestowac w dobry i markowy olej niezależnie od rodzaju i przebiegu motocykla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś prowokacja? :)

Ja nazwałbym to patriotycznym kaczyzmem tylko zastanawiam się co było głupsze pytanie czy sam pomysł zadania go?

 

Kolejny temat o olejach :)

 

A dlaczego samochodowy do motocykla nie moze być?

A dlaczego ludzie nie jadają kocich konserw?

 

Po co kombinować.

Skoro moto dobrze jeździ na konkretnym oleju to nie widzę konieczności wymiany na inny.

Pozdrawiam

I to jest właściwy tok rozumowania.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rozmawiałem z gościem który przechowuje motory klientów na zimę i w czasie zimy robi wymianę oleju płynów itd.mówi że leje do silników lotos i nikt nie narzeka.dlatego pytam na forum co o tym myślicie.zastanawiam się tylko czy właściciele motorów wiedzą co mają za olej.

Ja jeżdzę na Lotosie semisyntetic 10W/40 i silnik pracuje bez zstrzeżeń, jest tylko jeden mały mankament, szybciej skleja sprzęgło przy ruszaniu i trzeba się do tego przyzwyczaić. Przy bardzo rozgrzanym silniku czasem szarpnie, też przy ruszaniu. Poza tym nie ma wyczuwalnej różnicy. Silnik przejechał 14 tyś, mimo, że chiński to nie wykazuje śladów zużycia, apetytu na olej brak.

Ja Lotos traktuje bardziej jako eksperyment, tanie moto to i tani olej. W samochodzie mi się sprawdza (ponad 200tyś) to zaryzykowałem w moto i wszystko na razie z silnikiem ok.

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...