Skocz do zawartości

Śmierc 15 letniego kierowcy skutera


Milek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co, takich sku***synów powinni za jaja wieszać. Żadnej litości. Każdy myślący wie, co może spowodować jadąc po pijaku. Więc albo robi to w pełni świadomy, albo jest debilem, który NIE POWINIEN MIEC PRAWA JAZDY!!!

Jakiś czas temu mojego dobrego kumpla trafił sk***iel po pijaku. Krzysiek zginął na miejscu. Nigdy nie tolerowałem jazdy po pijaku, ale od tego momentu stałem się ultrasem, nawet po jednym piwie nie odpuszczę nikomu...

Inną kwestią jest pieprzona społeczna znieczulica i przyzwolenie na jazdę po pijaku... Mamy chore społeczeństwo...

 

Trzymcie się trzeźwo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy z nas po przeczytaniu tego pragnie smierci dla tych ludzi, juz ma przed oczami co by zrobil gdyby tam byl, a za godzine wyjdzimy na impreze i nie wiadmom co nam strzeli do lba. Musimy pilnowac samych siebie.

 

Sam wiem co sie dzieje po zakrapianej 18 czy inej imprezie. Pamietam jaka radocha byla jak z kumplami potem swirowalismy ze skuterem, urzadzlaismy wyscigi skuter-rower po ciemku na walach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda chłopaka. Jeśli ci ludzie z fiata mają rodziny, to tych rodzin też szkoda. Żal nikomu życia nie wróci, ani nie zmieni przepisów czy mentalności ludzkiej.

 

Teraz OT

Kara jest niewłaściwa, bo nie odstrasza skutecznie innych. Właśnie statystyki to potwierdzają. Jeden z drugim wtopi, spowoduje wypadek, zabije kogoś, inny "tylko" straci pj, a pozostali liczą na to, że im się uda. A nawet jak się nie uda, no to co.

 

I o to "no to co" chodzi.

 

I nie tylko ta kara w tym konkretnym przypadku, ale w ogóle za prowadzenie w stanie.

 

Nie wiem jaka konkretnie, nie jestem socjologiem i nie wiem co byłoby skutecznym straszakiem. Ale czyśm takim właśnie taka kara powinna być.

 

edit

właściwie to nawet niekoniecznie kara, ale mechanizm, może być prawny albo inny. Byle skuteczny.

Edytowane przez Fiery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozne mam grzechy drogowe, ale nigdy nie jechalem na podwojnym gazie.

0 tolerancji w tym przypadku :icon_mrgreen: .

Ja również siępodpisuje nigdy nie jechałem pijany żadnym pojazdem i absolutnie nie mam zamiaru tego uczynić.. moim zdaniem jest to skrajna głupota....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda chłopaka. Jeśli ci ludzie z fiata mają rodziny, to tych rodzin też szkoda. Żal nikomu życia nie wróci, ani nie zmieni przepisów czy mentalności ludzkiej.

 

Teraz OT

Kara jest niewłaściwa, bo nie odstrasza skutecznie innych. Właśnie statystyki to potwierdzają. Jeden z drugim wtopi, spowoduje wypadek, zabije kogoś, inny "tylko" straci pj, a pozostali liczą na to, że im się uda. A nawet jak się nie uda, no to co.

 

I o to "no to co" chodzi.

 

I nie tylko ta kara w tym konkretnym przypadku, ale w ogóle za prowadzenie w stanie.

 

Nie wiem jaka konkretnie, nie jestem socjologiem i nie wiem co byłoby skutecznym straszakiem. Ale czyśm takim właśnie taka kara powinna być.

 

edit

właściwie to nawet niekoniecznie kara, ale mechanizm, może być prawny albo inny. Byle skuteczny.

 

Za jazdę po pijaku, jako straszak, powinna być kara natychmiastowa. Mam na myśli, żeby zatrzymany do kontroli nietrzeźwy kierowca natychmiast trafiał do pierdla (wyrok w trybie sądu 24 godzinnego) na co najmniej 5 lat. Jeśli bierze udział w kolizji bądź jest sprawcą kolizji z ofiarami w ludziach - odpowiednio więcej. I nie powinno być ŻADNYCH okoliczności łagodzących typu młody/stary, zestresowany bo ma kłopoty albo jedyny żywiciel rodziny. Jeśli w ten sposób postępowałby wymiar sprawiedliwości to chyba dość szybko problem alkoholu za kierownicą byłby załatwiony. O przepadku pojazdu nie wspomnę. Nie jest ważne czyim pojazdem kierował. Jak swoim to nie ma problemu, jak pożyczonym to ma kolejny problem.

Niestety, nasze społeczeństowo tak ma, że kieliszek jeszcze nikomu nie zaszkodził, przecież wypiłem tylko 3 kieliszki, do domu tylko kawałek itd. Kiedyś w TV był jakiś program. Jeden z prowadzących lub gości programu mówił, że przecież kierowca po alkoholujest potencjalnym zabójcą. Więc czemu nie karać go jak za usiłowanie zabójstwa?

Z prędkością, również na motocyklach, jest podobnie. Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzice do konca zycia beda mieli poczucie winy i wyrzuty sumienia, ze pozwolili jedynemu synowi jezdzic skuterem, współczuje

 

No tak, podobnie jak wszyscy inni rodzice, którzy pozwolili swoim dzieciom kiedyś zrobić prawo jazdy na cokolwiek i pozwolili im jeździć, albo rodzice, którzy pozwolili swojemu dziecku wyjść z domu do szkoły ale jakoś nie doszło, bo pijany w nie wjechał, a szedł po chodniku (widziałem jak pijany wjechał na chodnik, trafił na szczęście w latarnie).

 

Rozne mam grzechy drogowe, ale nigdy nie jechalem na podwojnym gazie.

0 tolerancji w tym przypadku :icon_mrgreen: .

 

Podobnie jak i ja. No nic, moja oferta nadal jest aktualna, szkoda, że mało prawdopodobna do spełnienia.

 

W toku myślenia społeczeństwa nic się nie musi zmieniać, żadnego przyzwolenia lub nie, na jazdę po pijaku być nie musi, to są pierdoły nic nie znaczące. Muszą być konkretne zmiany w prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara śmierci nie będzie straszakiem. Bo moim zdaniem dużo gorsze męczarnie człowiek musi znosić siedząc dożywotnio w więzieniu niż szybka śmierc w 1 min.

 

 

jasne;] i z naszych podatkow ma taki wikt i opierunek, o jakim marza dzieci w domach dziecka. ( to zdanie poparcie ma w faktach, statystykach i wyliczeniach, wiec prosze o niezarzucanie mi, ze nie mam jaka jest sytuacja w polskim wieziennictwie ).

 

jakos wolalabym zainwestowac w prad potrzebny do tej jednej minuty.

 

ostrzejsze kary powoduja spadek przestepczosci - vide sytuacja Nowego Jorku i burmistrza Gullianiego.

 

mozna tez zaczac sumowac wyroki, czego sie w Polsce nie robi. moze, gdyby jeden z drugim mial swiadomosc, ze zamiast X lat posiedzi XX, bo za wszystko mu policza, to byloby inaczej. I moze, gdyby nie bylo ciagle zwolnien warunkowych...za dobre sprawowanie..

 

 

a tak? tylko sie noz w kieszeni otwiera.

Edytowane przez krolick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy śmierc sprawców wypadku przywróciłaby życie temu chłopakowi? Czy komukolwiek by pomogła? Nie. Uważacie, że odstraszyłoby to innych? Bardzo wątpliwe. Pisząc o własnoręcznym zabiciu sprawcy sprawiacie wrażenie mocnych tylko w gębie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...