Skocz do zawartości

Polska scena enduro


Rekomendowane odpowiedzi

rozwój enduro hamuja przepisy dotyczace juniorów i ich mozliwosci startu, dzieciaki zniechecają sie do katowania wykreconych 50 az do 16 roku zycia, wola polatac na mocniejszych maszynach na crossie i poźniej już nie wracaja do startów w EN. Pozatym trzeba miec prawko, motor z homologacją, a tak kupujemy crossa i lecimy na pierwsze lepsze zawody CC które ostatnio naprawde stały sie popularne, mielismy w tym roku przecież rozegrane pierwsze mistrzostwa polski, osobiscie tez nigdy nie startowałem enduro ale szczerze nawet nie mam ochoty.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zarżnięciu rajdów samochodowych PZM wziął się za motocykle (odnoszę wrażenie, że niemile widziana jest sytuacja gdy ilość zawodników jest większa od ilości PZMotowskich "działaczy").

47 zawodników na motocyklach sklasyfikowanych w MP przez cały rok (26 w więcej niż 4 rundach na 12) i mniej niż 40 startujących regularnie (więcej niż 4 rundy na 12) w PPZM - płakać się chce (trudno to w sumie nazwać mistrzostwami - np. żeby być 6 w klasie E3 MP wystarczyło ukończyć jedną eliminację) .

Dla porównania - w jednej rundzie mistrzostw Czech rozgrywanej w Polsce startowało około 150 zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zawody enduro zobaczylem w Ostrodzie. Pierwsze co rzucilo sie mi w oczy to wiek zawodnikow - wiekszosc po 30stce ( oczywiscie nic do tego nie mam )

W nastepnym sezonie sam wystratowalem. Koszty "zdawaly sie" niskie ale jak przyszlo co do czego to:

-wpisowe 150 zl - Puchar lub okregowka w mx placi 10 zl :icon_evil:

-opona enduro ~230zl

-nocleg,dojazd, jedzenie

-eksploatacja

lekka reka tysiak wychodzi jezeli nic nie uszkodzisz podczas jazdy ( i nie mowie juz o tym ze trzeba miec zarejestrowany motor,oc,kask z wazna homologacja )

Od tego momentu juz wiedzialem czemu startuja troszke starsi - kasa!

 

poza tym z tego co zobaczylem jest sporo ludzi z okolic, ktorzy motorami przyjezdzaja na rajd ale jedyne co im wychodzi to kozaczenie na asfalcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak malo osób startuje?? Nic prosztszego koszty utrzymania takiego sprzetu nie oszukujmy sie sie ogromne i wiekszosc osob stac tylko na jazde amatorska. Trzeba wplacic wpisowe,przygotowac moto( wszelkie plyny, ogumienie, naped, klocki itp.)- a to sa rzeczy ktore nie sa tanie a bardzo szybko sie"kończą".

Jest u mnie w okolicy taki chlopaszek 26lat, ktory kiedys startowal w MP i wcale mu nie wychodzilo to zle bo zajmowal wysokie lokaty, ale koszty utzrymania sa spore, a za wygranie takich zawodow nie dosztajesz nic po za zwyklym pucharem....

 

pozdro

Edytowane przez piasektt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a za wygranie takich zawodow nie dosztajesz nic po za zwyklym pucharem....

 

pozdro

 

... i ogromną satysfakcją

 

 

Dzięki PZMłotowi zawodowe enduro umiera, proszę poczytać wypowiedzi samych zawodników, którzy jeszcze startują. A jeżeli chodzi o zawody amatorskie rozwijają się w zaskakująco szybkim tempie. Wszelkiego rodzaju CC są oblegane przez zawodników, jest miła atmosfera, wszyscy się dobrze bawią.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha co do tego że młodzi wolą startować w motocrossie na 125ccm niż w enduro na 50ccm - myślę że to akurat dobrze, motocross uczy techniki, nie wiem czy jest jakiś dobry zawodnik w enduro który nigdy nie jeździł w motocrossie.

Edytowane przez piasektt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...