Skocz do zawartości

Polska scena enduro


Rekomendowane odpowiedzi

hmm... dyskusja miala dotyczyc enduro... nie wiem czemu sie klocicie skoro 40% zawodnikow wymieka kondycyjnie po polowie wyscigu a kwestia nowych motorow dotyczy TYLKO czolowki.. zreszta zeby sie wypowiadac trzeba samemu wystartowac ... moze Panowie skonczycie z tym juz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie długo jeszcze będziecie rozkminiac kto jaki ma sprzęt i do czego jest warty ??? proszę sytuacja w polskim enduro!

Sytuacja jest nieciekawa :buttrock: (fajnie np. wyglądała w tym roku klasa E3 - ogółem w generalce 5 zawodników :icon_biggrin: )

Kto za to odpowiada - PZM w którym większość to stare dziadki których nie obchodzi rozwój sportów motorowych tylko ile uda się do własnej kieszeni wyciągnąć. Jednak słyszałem o sytuacji gdzie grupa kilkunastu miłośników motocrossu czy enduro zapisała się do klubu i wywalili większość tych niepotrzebnych działaczy (głosowania na walnych zgromadzeniach czy coś takiego - nie wiem dokładnie jakie tam są prawa ustalone) I to jest chyba najlepsze wyjście jeśli chce się coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos napisal o PZMcie.. moze jeszcze jeden przyklad

w 2002 czy 2001 roku startowalem w MP w kartingu i wszystko bylo super, w kazdej eliminacji schodzilem w dol a dopiero zaczynalem( od 17 do 5 miejsca )-mialem 2letni sprzet ( dla niektorych złom :icon_rolleyes: ) no ale panowie z pzm postanowili zmienic regulamin - konieczna zmiana glowicy ktora nie pasowala do cylindra i h.. bombki strzelil.. z braku kasy koniec startow bo nowy silnik to spory wydatek, w nastepnym roku z klasy gdzie startowalo ok 25 zawodnikow zostalo 10-12 nawet mistrz polski sie wycofal...

mam nadzieje ze w enduro tak nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie siedzę w temacie tak głęboko jak Wy. Jako zwykły człowiek zainteresowany ogólnie motocyklami a w szczególności enduro nie mogę niestety nic powiedzieć. A dlaczego nie mogę? Bo w mediach enduro nie istnieje. Pamiętam relacje z sześciodniówek z przed 20 lat gdzie śmigały jawy i cz-tki a dzisiaj nie ma o enduro nic...

Jeśli sport nie przyciąga widzów to nie ma zainteresowania, nie ma zawodników, sponsorów, nie ma nic.

A jak ma przyciągać jak nikt go nie promuje? O imprezach wiedzą tylko pasjonaci a do osób postronnych takie informacje w ogóle nie docierają.

Moim zdaniem polskie enduro leży i kona. Bardzo mnie to smuci.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie siedzę w temacie tak głęboko jak Wy. Jako zwykły człowiek zainteresowany ogólnie motocyklami a w szczególności enduro nie mogę niestety nic powiedzieć. A dlaczego nie mogę? Bo w mediach enduro nie istnieje. Pamiętam relacje z sześciodniówek z przed 20 lat gdzie śmigały jawy i cz-tki a dzisiaj nie ma o enduro nic...

Jeśli sport nie przyciąga widzów to nie ma zainteresowania, nie ma zawodników, sponsorów, nie ma nic.

A jak ma przyciągać jak nikt go nie promuje? O imprezach wiedzą tylko pasjonaci a do osób postronnych takie informacje w ogóle nie docierają.

Moim zdaniem polskie enduro leży i kona. Bardzo mnie to smuci.

 

Ziggi ma rację, niestety... Myślę, że jak by był ten sport bardziej wypromowany (chodzi mi zarówno o amatorski i zawodowy enduro/motocross) to nie było by tak źle (w zawodowym, w amatorskim motocrossie/enduro to inna bajka - wiadomo, nie wszyscy chcą tyle pieniędzy przeznaczać na swoją pasję dlatego wybierają inne), było by nawet dobrze, może nie był by to sport krajowy ale było by inaczej myślę, że lepiej ;-).

Tak czy siak, piłka nożna i tak jeszcze długo będzie królowała w Polsce jako najchętniej 'oglądana i uprawiana' dyscyplina sportu, wiadomo w końcu to sport dla mas ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, piłka nożna i tak jeszcze długo będzie królowała w Polsce jako najchętniej 'oglądana i uprawiana' dyscyplina sportu, wiadomo w końcu to sport dla mas ;-).

Jak to mówi p. Rencz (kto siedzi w temacie ten wie kto to) - rzucisz piłke i 22 gości za nią gania - albo żużel gdzie skręca się tylko w lewo.

Motocross / enduro są o wiele bardziej wymagające - zwłaszcza finansowo.

Edytowane przez Modest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enduro rozwija sie w Polsce coraz bardziej! Coraz wiecej osob startuje w amatorskich zawodach.

W moich okolicach(świętokrzyskie) coraz czesciej sa organizowane zawody, w terenie tez czesto spotykam sporo motorow cross/enduro :smile:

 

pzdr

 

W mojej okolicy motocross - no cos sie dzieje,ale enduro - zero ,nic . Chcialbym sobie na jakis amatorskie pojezdzonko pojechac ale nie mam gdzie.

Co do promowania to w polskiej TV chyba nic nie ma z motocrossu/enduro - jak zaczynalem jezdzic w motocrossie to w TV relacje z MP pokazywali w jakims programie (chyba 1999rok),a teraz nic.

Nie wiem czy pamietacie ale super program byl kiedys o enduro na eurosport - OFF ROAD - fajnie sie ogladalo,zawody z austri,podjezdzanie pod gory,szesciodniowki itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enduro rozwija sie w Polsce coraz bardziej! Coraz wiecej osob startuje w amatorskich zawodach.

W moich okolicach(świętokrzyskie) coraz czesciej sa organizowane zawody, w terenie tez czesto spotykam sporo motorow cross/enduro :cool:

 

pzdr

 

 

Rzeczywiście u nas coraz czesciej sa zawody, w tym roku troche tego bylo pare CC,MP i ME az bylem w szoku :P

 

A co do kibicow to nie ich nie brakuje przynajmniej u nas :bigrazz: , na czasówkach jest naprawde sporo ludu, a na wiekszych blotach i podjazdach to brakuje miejsc stojacych, po trasie tez sa porozrzucone grupki kibicow takze jest ich naprawde sporo i wiekszosc jest przyjaznie nastawiona,choc znajduja sie tez wyjatki np. ostatnio na ME zginelo pare endurakow :bigrazz:

Edytowane przez damian-kmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi.

Nawet w zasranych wiadomościach sportowych nie ma nawet wzmianki o jakichkolwiek zawodach enduro czy motocross.

Ludzie się rajcują żużlem a przecież motocross i enduro są o niebo bardziej widowiskowe i ciekawe.

Nie ma kto wypromować na nowo tej dyscypliny?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z promowaniem sportów motocyklowych jest naprawdę kiepsko u nas. W takiej np. Francji w telewizji sa puszczane wszystkie eliminacje mistrzostw świata enduro oraz mistrzostwa francji, myślę żę w innych krajach europy tez tak jest, tylko nie u nas. Tylko w okresie Dakaru jest jakaś śmieszna relacja 3minutowa w tvp.

 

Seba350- mała poprawka, bo magazyn OFF ROAD był na DSF, ale to mniejsza z tym. Był to mój najlepszy program jaki w ogóle leciał w telewizji swego czasu. Szkoda, że już go nie ma.

Edytowane przez endurowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również brakuje takich programów w telewizji, nie raz oglądam na zagranicznych kanałach o motocrossie enduro, a w naszej POLSCE tylko dwa razy widziałem krótką wzmiankę i to zaledwie o Bartku Ogłazie, nic po za tym. Fakt, faktem jest to drogi sport i brak w nim jakiś konkretnych sponsorów, żeby mogło się to wszystko rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w okresie Dakaru jest jakaś śmieszna relacja 3minutowa w tvp.

 

 

A gdyby nie wielkie lobby ORLENU (polityka, kasa, układy, KRRiT tudzież prezes TVP) i startujący w rajdzie ORLEN TEAM to gówno byś miał a nie 3 minuty.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...