Skocz do zawartości

Fotoradar - złapią mnie ?


KamilOpole
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kup sobie spray na blachy i radar nie poradzi.

 

W twlewizorni był kiedyś test tego badziewia. Redaktorzyna robił zdjęcia zwykłą cyfrówką i zdjęcia robione z lampą błyskową jak i bez wykazały całkowitą nieprzydatność tych sprejów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nikt normalny nie wierzy w sparay itp g***na? Rownie dobrze mozna ze 3 zdrowaski odmowic czy przysiasc przed wyjsciem.

Dwa tyg temu zrobilem sobie wycieczke na granice w dwie strony 420km. Po drodze naliczylem chyba z 5 blyskow ( glownie toto stoi w wioskach 100m przed tablica koniec terenu zabudowanego). Oczywiscie zadna fotka nie przyszla. Problem jest jak masz fotke od tylu, ale za nieczytelna tablice jest 100zl i zero pkt karnych a za przekroczenie... Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli często latasz tą samą traską i błyska, to uważaj, bo mogą w końcu rozkminić, że to ten sam motocykl(ista) i wystawić przenośny co błyśnie z tyłu albo się przejechać z kamerką.

 

Ja mam jeden stały fotoradar na trasie praca-dom i zawsze zwalniam na wszelki wypadek. Poza tym miejsce jest rzeczywiście niebezpieczne (skrzyżowanie w małej miejscowości na górce z przystankiem pks ekstra).

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje tak wziąć coś lepkiego jakiś olej czy słaby klej posmarowac nim tablice i mocno okurzyć żeby kurz się poprzyczepiał i nie będzie widac nr rej :):)a jak Cie złapią to możesz sie tłumaczyc że sie pobudziła a jak zagniesz to raczej tłumaczenie nie ma :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdza się to zwłaszcza przy enduro. Jak masz chopperka to nie powiesz: "Panie po polach jeździłem" :).

 

W Polsce dziwnym trafem są znaki i radary tak usytuowane, np droga gdzieś za Jaworznem. Lekko pod górkę, dwa pasy, zero domów i taki odcinek przez jakiś kilometr... Tylko, że jest to nadal teren zabudowany i miśki się tam już na poboczach zadomowiły z suszarkami i tego typu sprzętem.

Albo fotoradar ustawiony zaraz za znakiem ograniczenie do 40. Tak, że nie zdążysz wyhamować prędkości a tu już Ci pizdnie po oczach lampą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na drodze jednopasmowej, radary robią fotki pojazdom z obu kierunków. (wiem z autopsji).

Wszelkiego rodzaju spraye to bzdura, to nie działa.

Zawsze można jeździć z uświnioną tablicą, ale nie zawsze można taki kit pocisnąć niebieskim.

Ogólnie uważam, że stawianie fotoradarów nie poprawia bezpieczeństwa na naszych drogach, robienie fotek z ukrycia na 60tce - totalny bezsens.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na drodze jednopasmowej, radary robią fotki pojazdom z obu kierunków. (wiem z autopsji).

Wszelkiego rodzaju spraye to bzdura, to nie działa.

Zawsze można jeździć z uświnioną tablicą, ale nie zawsze można taki kit pocisnąć niebieskim.

Ogólnie uważam, że stawianie fotoradarów nie poprawia bezpieczeństwa na naszych drogach, robienie fotek z ukrycia na 60tce - totalny bezsens.

pozdrawiam

 

 

To nie jest do końca prawda, to czy radar zrobi nam fotę na tzw. "odjazd" zależy od jego typu (nie wszystkie robią tego typu pomiary i zdjęcia, choć niestety jest ich coraz więcej :) ). Czasami uprzykrza się nam życie poprzez ustawienie dwóch radarów tak by robiły fotkę z przodu i z tyłu, ale nie dotyczy to radarów ustawionych dla jadących w różnych kierunkach, a chyba o to Ci wyżej chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami uprzykrza się nam życie poprzez ustawienie dwóch radarów tak by robiły fotkę z przodu i z tyłu, ale nie dotyczy to radarów ustawionych dla jadących w różnych kierunkach, a chyba o to Ci wyżej chodziło.

 

Chodzi mi, że nie ma się czego bać, jeśli radar jest ustawiony na pasie zieleni oddzielającym pasy ruchu. Istnieje wtedy możliwość zrobienia fotki tylko z przodu, więc dla NAS rybka.

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez mausser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...