Skocz do zawartości

Nadmorskie miejscowosci a wszedobylska rdza


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z chemii zawsze bylem noga, ale moze ktos z Was w przystepny sposob wyjasni mi, na czym polega ten fenomen, ze nad morzem wszystko rdzewieje w oczach? I czy da sie temu zapobiegac, np. stosujac jakies antykorozyjne mazidla, przecierajac metalowe elementy szmatka nasaczona coca cola itp.? Czy w ogole jest sens z tym walczyc? :notworthy:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje od lat starą moja zasadę, nieco kłopotliwa, ale skuteczna.

Jak mialem armatury, to tym bardziej, a dla innych sprzetów, tez dobrze działa:

 

-po umyciu i wysuszeniu(wytarciu) wszystkie metalowe elementy nacieram

lekko płynami typu WD40 (czyli lekkie oliwki usuwające wodę i wilgoć).

Efekt jest taki, że mocnej kurzy się sprzęt, ale nigdy nie mam nigdzie rdzy.

Stosuję to od wielu lat do moto i 4oo. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba normalnew, koles w atlantyku( albo morze norweskie) lowil ryby i nowa blacha po 1 dniu byla zerdzewiala , a sa doc dobrze zabezpeioczone przed korozja ...

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no można z tym walczyc :icon_twisted::) stosując odpowiednielakiery na korozje :icon_mrgreen: A motorom nad morzem szkodzi klimat :P

 

Nie "motorom" tylko motocyklom.

 

A z tymi lakierami to o co Ci chodzi? Że jak wyprowadzam się na morze to kładę nowy lakier, czy jak już wyłazi rdza to maluję moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...