Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chlopaki możecie mi powiedzieć jak stwierdzić z którego roku jest Yamaha YZ? Któraś cyfra z VIN'u o tym mówi?

 

To samo jeśli chodzi o KTM EXC, jest to 10 cyfra VIN'u?

 

Chce jechać kilka obejrzeć a wiem że z crossami w szczególności na tym kantują. Prosze o pomoc :)

żadnego modelu raczej nie produkowali przez więcej niż 3 lata, więc na oko poznasz po wyglądzie (plastiki, kolor ramy, detale typu jak w exc kolektor wydechowy) mnóstwo rzeczy, chyba że rzeźba :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego modelu raczej nie produkowali przez więcej niż 3 lata, więc na oko poznasz po wyglądzie (plastiki, kolor ramy, detale typu jak w exc kolektor wydechowy) mnóstwo rzeczy, chyba że rzeźba :icon_biggrin:

 

 

z vinem i serwisem okej ale w Polsce kazdy kto sprzedaje nowe yamaha jest mi to w stanie sprawdzić?

Czytałem ze w Yamaha to nie tak łatwo stwierdzić.

 

PS. kiedyś ktoś podawał www z dana bazy motocykli gdzie każdy model rok po roku zdjęciami był okraszony, moge prosić o link bo tam YZ oglądełem własnie a teraz odnaleźć nie umiem

Edytowane przez ReD-GreeN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z vinem jak dzwonisz do serwisu nie ma żadnego problemu,w przypadku yamahy polecam yamaha moto-kom z płocka, miła pani zawsze mi pomagała jak sprawdzałem moto :)

 

a co do strony to pewnie chodzi Ci o tę >> klik , tutaj też macie stronke z rozkodowanymi nr vin ktm-a , yamahy, suzuki, kawy i hondy, co prawda same krosówki ale może komuś się przydać

Edytowane przez bananek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z vinem jak dzwonisz do serwisu nie ma żadnego problemu,w przypadku yamahy polecam yamaha moto-kom z płocka, miła pani zawsze mi pomagała jak sprawdzałem moto :)

 

a co do strony to pewnie chodzi Ci o tę >> klik , tutaj też macie stronke z rozkodowanymi nr vin ktm-a , yamahy, suzuki, kawy i hondy, co prawda same krosówki ale może komuś się przydać

 

 

Bardzo dziękuje :)

właściwie to pytanie z VINEM było w Twoją strone bo na Yamaha latasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę was o poradę. Chce coś kupić w teren. Przesiatka będzie z Hondy CB500S i chce kupić jakieś Enduro najlepiej w 4T. Te enduro miało by zadaniem robieniem wycieczek w las pola czasami jakieś miasto. Także prosze o waszą pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę was o poradę. Chce coś kupić w teren. Przesiatka będzie z Hondy CB500S i chce kupić jakieś Enduro najlepiej w 4T. Te enduro miało by zadaniem robieniem wycieczek w las pola czasami jakieś miasto. Także prosze o waszą pomoc, pozdrawiam.

 

Jak zawsze zapytam o budżet, doświadczenie w terenie i wagę oraz wzrost. No i czy jazda to będzie również okazyjnie po torze crossowym czy enduro.

Mogą być sprzęty od XT 600 do bardziej hard enduro jak EXC, DRZ itd. Napisz coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrMSC czyli szukasz duala ? jak tak to masz do wyboru LC4 640 , XR 600 / 650L , TTR . KTM i XR 650L maja rozrusznik.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kasa to tak mniej więcej do 10tys. Doświadczenia w terenie nie mam aby na szosie. Tory narazie odpadają to mają byc noralne wycieczki w teren. Dobrze celujesz, mam myśli XT 600 lub TTR 600 tylko nie wiem czy dobrze myśle.

 

przede wszystkim daj se siana z czymkolwiek kopanym typu ttr 600 czy xr600 szkoda wypruwania flaków na rąbanie w kopniak, jak za tą kasę mozna mieć ładny sprzęt z elektrycznym rozrusznikiem.....jak sie człowiek uczy to wyp***ala sie co 5min wiem z autopsji jak po każdym razie będziesz sie 30min okopywał, to po 2 miesiącach porzucisz offroad albo zaczniesz siłownie :D

 

do listy duali masz jeszcze drz400S oprócz beznadziejnej masakrującej 4 litery kanapy w zasadzie nie ma wad, najrzadszy serwis, najniższe spalanie, bardzo przyzwoite osiągi..............nie chce mi sie klepać zalet bo zostane ostrzelany ogniem zaporowym przez zagorzałych przeciwników tego motocykla ale poczytaj sobie o nim......

 

drz400E jest raczej 90% w teren, seryjnie do miasta sie nie nadaje chyba że z kitem homologacyjnym, pozatym na 14/47 realna prędkość przelotowa to 70-80km/h więc trochę mało na trasę, nie ma bagąznika, blokady kierownicy i innych dupereli co przy normalnej eksploatacji sie przydają....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Najlepiej by było ale cieżko to spełnić, żeby te enduro posiadło kierunkowskazy, światła oczywiste, było zarejstrowany, lusterka, podłóżki dla pasażera, liczniki itp. A co do TTR to już te nowsze mają elektryczny starter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do TTR to już te nowsze mają elektryczny starter.

 

z tego co ja sie orientuje to są 2 wersje

TTR ma kopany starter ale przyzwoity zawias

TTE/TTRE która owszem ma elektryczny rozrusznik ale nie wiem czemu yamaha strzeliła sobie samobója i TTRE ma beznadziejny zawias rodem zerżnięty z dt, żadnej regulacji, mały skok i strasznie miękkie.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka:)

Mam prośbę:) Mam 15 lat i chciałbym kupić sobie crossa, byłby to mój pierwszy motor oczywiście na skuterze wcześniej jeździłem ale bez biegów xD Mam około 184cm wzrostu i 70kg.Czy mógłby mi ktoś doradzić jakiego crossa na poczatek wybrać na pewno jeździł bym nim z 3 lata ,w okolicach do 4 tysiecy ,żeby się wyrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim daj se siana z czymkolwiek kopanym

zgadza się, to najważniejsze, może byc zakatowany trup, ze słabym zawiasem, ważący 180kg, ale jak ma rozrusznik to kupuj w ciemno, klikaj 'kup teraz' bez oglądania i przelewaj zaliczkę, takie sprzęty są niezwykle poszukiwane, bo jak nie ma rozrusznika to się nie da jezdzić, poważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, to najważniejsze, może byc zakatowany trup, ze słabym zawiasem, ważący 180kg, ale jak ma rozrusznik to kupuj w ciemno, klikaj 'kup teraz' bez oglądania i przelewaj zaliczkę, takie sprzęty są niezwykle poszukiwane, bo jak nie ma rozrusznika to się nie da jezdzić, poważnie

 

drogi jjanku :D

mamy 21 wiek a nie lata 80 i każda szanująca się firma dostrzegła że rozrusznik elektryczny w enduro sie przydaje....do tego stopnia że KTM zakłada rozrusznik elektryczny w crossówkach(przynajmniej sx450 na 100% ma sx 520 też )...

 

ja rozumiem ktoś ma 3 tys zł, brzydzi sie dwusuwem i wtedy faktycznie jest problem bo w tej kasie rozrusznik elektryczny ma tylko klr 650 i xt600 które faktycznie są gorsze w ofrołdzie niż kopana xt600 czy kopana xl600.....

 

natomiast kolega PotrMSC ma na wydanie 10 tys zł i w tej kasie rozrusznika nie ma jedynie TTR i xr650r.........cała seria EXC ma rozruszniki, drz ma rozrusznik, klx ma rozrusznik(650) to chyba daje do myślenia ??

 

xr650r zbiera masakryczne joby za brak rozrusznika, na jakiejś amerykańskiej stronie była chyba nawet petycja do hondy o modyfikację :D a kit dall'ara z e-startem mimo zaporowej ceny ok 600 czy 1000 dolców sprzedaje sie rewelacyjnie i ciężko go kupić...

 

nie chce mi sie znowu bić piany na temat wyższości rozrusznika.......powiedzmy że masz racje że odpala sie lekko prosto i przyjemnie po spadaniu z 20m zbocza zapala za 1 kopem, ale wiesz ile jest sytuacji że nie ma jak kopnać ?? w wodzie, na zboczu podjazdu......i wtedy nawet 125 2T jest ciężko odpalić......

 

KTM lider hard enduro montuje rozrusznik elektryczny nawet do dwusuwowych maszyn, które teoretycznie lekko palą więc ja sam nie wiem ale może ty mi powiesz :D globalny spisek mający na celu skomplikowanie motocykla, opróżnienie magazynów rozruszników, i zabicie kopanych moto czy jednak ma to jakiś sens ??

 

nawet honda która najdłużej sie broniła przed e-starterem w crf450x zamontowała rozrusznik :D

 

rozrusznik ma swoje kaprysy ale np exc i lc4 mają i rozrusznik i kopniak.....niby jest obiegowa opinia że kto lubi błoto to z rozrusznikiem elektrycznym będzie miał problemy, ja tam ostatnio moją drztą wjechałem do rzeki prawie po filtr powietrza i do tego mi zgasł, potem było 3 min rozkminy co dalej, wciskam guzik i kręcił jak wsciekły mimo że rozrusznik był pod wodą z kablami :D zapalił wyjechał(no plus ja pchałem, kolega ciągnął za przednie koło :D )...głebiej już sie nie dało wjechać bo by woda do filtra powietrza poleciała czyli było to maksymalne zanurzenie i problemów zero..na samym początku miałem problemy przez to że do aku zamiast klem, kable były ,,przywiązane'' i motocykl raz palił raz nie, skasowałem tą druciarnie, przetarłem klemy z śniedzi i do dziś zero problemów...nie wiem jaką żywotność ma aku w enduraku, ja w chińskim kiblu mam aku firmy fbndfbdnjbndkb od 2 lat raz go ładowałem a z racji że sporo jeżdże po mieście to odpalam i gasze co chwila, i zimą też jeździłem i zero kłopotów....

 

jak się ma 4-5 tys to można sie męczyć ale jak sie ma 10 tys to po co ??

 

Siemka:)

Mam prośbę:) Mam 15 lat i chciałbym kupić sobie crossa, byłby to mój pierwszy motor oczywiście na skuterze wcześniej jeździłem ale bez biegów xD Mam około 184cm wzrostu i 70kg.Czy mógłby mi ktoś doradzić jakiego crossa na poczatek wybrać na pewno jeździł bym nim z 3 lata ,w okolicach do 4 tysiecy ,żeby się wyrobić??

 

dt80, tylko nie wiem czy w 3 lata ci sie nie znudzi, kwestia ambicji i jak szybko będzie ci skill rósł :D

crossa w stanie do jazdy za 4 tys nie kupisz....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...