Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kup Yamahe XT600, bo jak kupisz słabszego to szybko ci mocy będzie brakowało i znowu będziesz szukał motoru

 

6setę polecasz na pierwsze moto ? Odważnie :biggrin:

ERKE też kupiłeś pierwszą ?

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xt600 to raczej do turystyki niż terenu. Kupno takiego motocykla tylko na teren to głupota. Trzeba szukać coś lekkiego.

Nie myl z xtz660, xt600 to terenówka.

 

To może sprecyzuje. Moja rada była skierowana do "Wasiak44", mówi że jeździł już, ma 110kg, prawie 2m wzrostu, taki facet na 125 będzie wyglądał jak na motorze syna, trzeba też wziąć pod uwagę wytrzymałość zawieszenia, ramy i hamulców, a nie tylko pojemność silnika, tym bardziej z tego co człowiek pisze wynika że motor będzie używał tylko w trudnym terenie i pewnie nie będzie go oszczędzał :) Mimo że to 600 ma mocy ok.40km, waży trochę ponad 150kg, Dla porównania ja warze 90kg, mam 180cm i ten motocykl wymiękał momentami w trudnym terenie, ale przynajmniej nie gotował się jak 350 kumpli i sprzęgło nie siadało po jednym Sezonie. Bezpieczeństwo podczas jazdy wg. mnie zależy od tego ile kierowca ma oleju w głowie, nie tylko w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

125 to może rzeczywiście być za mało na takie gabaryty ale podtrzymuje, że xt600 jest ciężki bo 150kg to bardzo dużo w terenowym świecie. Ja bym szukał czegoś bliżej wyczynu np. nieodblokowana wr450 ew. nieszczęsna drz 400e. Z dwupaków natomiast np. kdx 200, ewentulanie jak się czuje na siłach a tereny łatwe to 300ccm w dwupaku (spokojniejsze od ćwiary).

 

A jeśli jest kasa na utrzymanie to jak najbardziej można zastanawiać na modelami najbardziej "hard".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xt 600 z lat 80 w teren tak , jamnik 3TB -porażka , za ciężka , za słaba , męczarnia nie jazda chyba że teren to szuter , suchy i płaski........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, osobiście myślałem nad Katem 200/250 2t. Potrzebuje enduro żeby sobie polatac po lesie/polu, pózniej jak dojdę do wprawy będę ze znajomymi jeździł ostrzej. Ale niestety nie mam prawka jak na razie i muszę sobie trochę poczekać zanim je zrobie i z tego co sie orientowalalem to muszę szukać enduro bez prawa do rejestracji. Dobrze mowię?

Edytowane przez Wasiak44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto ci broni mieć papiery jak nie masz prawka ?? bez sensu myślenie...........zawsze zapłacisz niższy mandat w razie jak już cię złapią, a jak wpadasz w teren zagrożony to blachę ściągasz i tyle.....minus to oc ale na motocykl to 150 zł idzie przeżyć...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie 200 przy wadze 70 kg + opancerzenie woziła bardzo dobrze. Jak w siodło siadał ktoś ok 100 kg miny zadowolonej nie miał. Nie narzekał na MOC ale szału nie robiło. W ogóle 200 szału mocowo nie robi ale jest zajebiasza w teren. Dla mnie nie miała braku ani nadmiaru mocy, nie męczyła, lekka zwinna. Niestety na dojazdówkach jest męczarnia zwłaszcza że reszta śmigała na większych pojemnościach w 4T. Do ciężkiego terenu dla amatora 200 jest idealna, jak więcej płaszczyzn to szkoda tego małego silniczka lepiej szukać 250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Siemanko Witam. :) a więc... mam zamiar zakupić swój pierwszy motor i nie mogę zdecydować sie co wybrac a wieć mam 15lat 175 cm wzrostu 72 kg wagi do wydania mam 4 tysiące zł zależy mi na full cross. Nie wiem co będzie dla mnie lepsze cross o pojemnosci 85 czy 125 ? osobiście wolałbym 85 ale nie wiem czy nie będe na niego juz troche za duży a 125 chyba cięzko będzie znaleść za 4k a więc.. jaki motor mi polecacie ? Dziękuje czekam na odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Siemanko Witam. :) a więc... mam zamiar zakupić swój pierwszy motor i nie mogę zdecydować sie co wybrac a wieć mam 15lat 175 cm wzrostu 72 kg wagi do wydania mam 4 tysiące zł zależy mi na full cross. Nie wiem co będzie dla mnie lepsze cross o pojemnosci 85 czy 125 ? osobiście wolałbym 85 ale nie wiem czy nie będe na niego juz troche za duży a 125 chyba cięzko będzie znaleść za 4k a więc.. jaki motor mi polecacie ? Dziękuje czekam na odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4 tysiące nie da rady kupić zdrowego full crossa, chyba, że z wielkim szczęściem.

Weź sobie Yamahe Dt 125, mocy nie braknie i Ci starczy na trochę.

85 nie bierz, później będziesz musiał od razu zmieniać bo Ci braknie mocy.

Edytowane przez arkes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...