Skocz do zawartości

Jaki motorek dla kobietki? (pierwszy motocykl dla kobiety)


Rekomendowane odpowiedzi

Podobno Romet K-125 jest niezły.

Nieładnie, Yeuop, przyganial kocioł garnkowi....

A wracając do tematu, to myślę, że yamaha xj600, czyli mała dywersja z ostatniego wypustu. Prosta w budowie, malo wymagająca, tania w zakupie i częściach, przyjazna dla początkującego kierowcy. Dużo egzemplarzy na rynku wtornym. Łatwo znależć przyzwoity egzemplarz.

Chyba, że ma być coś znacznie młodszego i bardziej nowoczesnego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XJta nie będzie lekka.

Pani Koleżanka przede wszystkim się nie określiła, co się jej podoba i ile chce wydać... o skorzystaniu z szukajki nie wpomnę nawet, bo wyszedłbym na plebs i buraka ;).

 

A dlaczego szejstea? To jakiś wyznacznik? Rozumiem, że jesteś lekka i wzrostu drobniutkiego... nie lepiej zaczynać od mniejszych pojemności? Kumpela którą namówiliśmy swojego czasu na najmniejszą nindżę jest nam za to bardzo wdzięczna i jeździ teraz po kilku latach szejsetą i jeździ lepiej od większości ludzików z jej doświadczeniem czasowym ;).

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieładnie, Yeuop, przyganial kocioł garnkowi....

A wracając do tematu, to myślę, że yamaha xj600, czyli mała dywersja z ostatniego wypustu. Prosta w budowie, malo wymagająca, tania w zakupie i częściach, przyjazna dla początkującego kierowcy. Dużo egzemplarzy na rynku wtornym. Łatwo znależć przyzwoity egzemplarz.

Chyba, że ma być coś znacznie młodszego i bardziej nowoczesnego. :)

Przy wzroście 165 cm, dywersja może być trochę za wysoka. Można co prawda obniżyć (tak zrobiliśmy mojej żonie), ale zmienia się wówczas sposób prowadzenia. Moto zaczyna się trochę walić w zakrętach.

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że należało by coś więcej powiedzieć np. jakie masz doświadczenie w jeździe motocyklami i do czego ten motocykl ma służyć ? Dla jednych fajny będzie endurak do pohulania po szutrach dla drugich stylowy Cafe Racer do wieczornego lansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że należało by coś więcej powiedzieć np. jakie masz doświadczenie w jeździe motocyklami i do czego ten motocykl ma służyć ? Dla jednych fajny będzie endurak do pohulania po szutrach dla drugich stylowy Cafe Racer do wieczornego lansu.

Dokładnie.

Gladius jest trochę specyficzny. Ma fantastyczny silnik - ta V-ałka ciągnie praktycznie od samego dołu ale to jest też dla niedoświadczonych pułapka. Do tego praktyka pokazuje że niskie osoby miewają z nim na początku problemy.

Edytowane przez Wertyder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie merytoryczne wypowiedzi. To ma być mój pierwszy motocykl - zdałam prawko na A, ale wcześniej nie jeździłam sama motocyklem. Jedynie wielokrotnie jako "plecak" na Suzuki GSR i Yamaha XJ6. Motocykl miałby mi służyć do jeżdżenia w trasy 200-300 km (na początek). Podobają mi się takie motocykle jak

Suzuki GSX 650F

Kawasaki ER6F

Honda CBR 500

 

Ale z uwagi na to, że nie mam doświadczenia to chciałabym zapytać kogoś mądrzejszego w tym temacie - nad czym warto się zastanowić i wydać jakieś max 15 tysięcy...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiej jesteś budowy :) Drobnej? A może dużo ćwiczysz na siłowni i waga motocykla nie ma takiego znaczenia. XJ'tkę 600 (ale tą starszą, nie XJ6 :P) polecam początkującym. Sam miałem i wiem co mówię :) Do silnych osób nie należę, raczej słabiak ze mnie a jakoś sobie dałem radę, choć przy małych prędkościach na początku było ciężko. Przymierzałem się też do Suzuki GS 500 i on był lżejszy i poręczniejszy i chyba nawet miał niższą kanapę. Warto się rozejrzeć za tym modelem. Jestem pewien, że z GS 500 nie miałabyś żadnego problemu z opanowaniem maszyny. Urodziwy ten motocykl nie jest, ale widziałem wersję z owiewką i z daleka całkiem nieźle się prezentuje... Nawiązuje wyglądem do gixów ;)

 

Ja kupiłbym GS 500, wprawił się i po sezonie go sprzedał i kupił coś lepszego ;) Ale Twój wybór :)

Z nowych są teraz fajne 300-tki, np. YAMAHA R3. Też fajny sprzęt na początek jak ktoś ma dużo hajsu ;P

P.S. Na początku nikt nie wie czego chce :P Ja chciałem wprawić się i kupić coś sportowego, a zakochałem się w nakedach / streetfighterach ;)

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mnie zlinczować, ale moim zdaniem pierwszy motocykl klasy 500-650ccm to jakiś zart.

W większości przypadkow nie nauczy się na nim jezdzic, ale raczej po prostu nauczy się nie wywalać.

Fajnie by było, gdyby kolezanka przejezdzila z 10-20 tys. km na czyms malym, a potem siadla na jakas 500tke czy cos większego.

To będzie niemożliwe do udowodnienia, ale na pewno będzie wówczas lepiej jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możecie mnie zlinczować, ale moim zdaniem pierwszy motocykl klasy 500-650ccm to jakiś zart.

 

a tam żart , R1 a nie 600 po co się rozdrabniać ?

 

xj600 też uważam że mocna jest , ja 7 lat napitalam i nie potrafię gs500 push it to the limit :D

 

cbr 250 albo ninja 250 były w sam raz , jeszcze dla małej laski

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Chciałabym zapytać co polecacie kupić jako pierwsze moto dla kobiety (165 cm wzrostu)? Myślę o jakimś fajnym, lekkim motocyklu, najchętniej 600... Słyszałam, że warto kupić Gladiusa, ale nie jestem do niego przekonana.

Hej moj ziomalu :), a moze skuter np typu Yamaha 400 Majesty, wygodny, szybki i ladny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk jak wspomnialas Yamaha R3 bezdie napewno fajna, J 6 bedzie najprawdopodobniej troche ciezsza do stawiania pierwszych krokow ale posluzy Ci znacznie dluzej niz R czy jakas jej pochodna. W KTM'a bym sie nie bawil za duze koszta uzytkowania.

P.S. Kolega Yeoup szuka partnerki do przejscia przez zycie, jak bedziesz miala ochote to napisz mu jakies PW bo on strasznie niesmialy podobno jest.

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej 250 tki, moja kupiła na pierwsze moto gs500f i uważam że jest dobry jako pierwszy sprzęt, ma go od końcówki zeszłego sezonu i powoli zaczyna jej brakowac mocy ale co do prowadzenia, wagi jak dla mnie bomba - no i trafił się model całkowicie bezawaryjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...