Skocz do zawartości

Elektryczny zapłon...


clover
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
a moglbys to bardziej to rowinac ?? Bo jak narazie to szczerze powiedziawszy nie widze zadnej roznicy :oops:

spokojnie...spokojnie. Chłopak się uczy, to i pyta "uczenie". Nie kazdy rodzi się z motorkiem w d... chciałem powiedzieć: w rozumie.

No więc po pierwsze= między elektrycznym jest taka sama różnica jak między krzesłem a krzesłem elektrycznym.Podkreślam=rożnica, bo podobieństwa nie ma żadnego /nawet służą do czego innego/.

Po drugie=czyli co do czego. Elektryczny od najczarniejszej roboty.

A elektroniczny to jest jakiś aparacik-inteligencik /jest nim np. komputer: prawda że inny niż żelazko?/ precyzujący do bólu dawkowanie czegoś istotnego. W tym przypadku chodzi o to, że elektronika

czyli tranzystory i scalaki/ zastąpiły prymitywny, niestabilny w pracy =chamski p r z e r y w a c z regulujący pojawienie się iskry.

A jak nie wiesz... to pytaj i nie zwracaj uwagi na takie komentarze do dupy nie podobne. 3m sie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak zrobić takie cudo w jawce. Tylko że by prądnicy nie było :D . Poprostu, z prądnicy zrobic silnik elektryczny, czyli, usunąć z koła magnesowego magnesy i zrobić na nim uzwojenie. A zamiast cewek dac jakies magnesy i do nich kable. Powiedziałem to tylko tak żeby wiedzieć mniej więcej o co lata. Ale zabawy było by z tym tyle że już lepiej tego nierobić, w końcu nie trzeba dużo siły żeby ruszyc kopniakiem, ale jednak chciało by się mieć elektryczny rozrusznik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moj gust silnik musialby byc maly, silny ( komprecha jest :) ) i na 6V, ale to jest mozliwe do zrobienia. podstawowa sprawa to dorobic jakes sprzeglo, zeby nie krecil sie on w czasie normalnej jazdy. Tylko komu sie chce :) ja mam dosyc roboty z optyka przy swoim sprzecie, silnik zostawiam jeszcze na co najmniej miesiac.

niech ktos znajdzie maly, mocny silniczek na 6V umocuje jawke i silnik i sprobuje nim zakrecic - albo jakimkolwiek innym silniczkiem.

nastepna kwestia - czym przeniesc naped ( założenie - silnik nad silnikiem) do rozruchu i w ktore miejsce ? od strony magneto czy sprzęgła ?

pomyslmy panowie chociaz teoretycznie :) to nic nie kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...