Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam

być może w najbliżym czasie stanę się (jakże) szczęśliwym posiadaczem hondy XLV1000

i z tego co zdążyłem się zorientować, wrażenia z jazdy są niezapomnianym przeżyciem.

Moje pytanie brzmi: ile to moto pali, bo jeśli dobrze kojarzę to roczniki 99-03' miały silniki

gaźnikowe, a później tj.03- zaczęto montować układy wtrysku paliwa co miało rzekomo obniżyć spalanie

Proszę o wypowiedzi.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

być może w najbliżym czasie stanę się (jakże) szczęśliwym posiadaczem hondy XLV1000

i z tego co zdążyłem się zorientować, wrażenia z jazdy są niezapomnianym przeżyciem.

Moje pytanie brzmi: ile to moto pali, bo jeśli dobrze kojarzę to roczniki 99-03' miały silniki

gaźnikowe, a później tj.03- zaczęto montować układy wtrysku paliwa co miało rzekomo obniżyć spalanie

Proszę o wypowiedzi.

pozdrawiam.

 

Stań się, stań - polecam.

Własnie od tego roku ćwiczę takie bydlę. Mam "kubeł" z 2000r. Od razu mówię - wielki i ciężki, ciężko manewrować. Ja mam 194 cm wzrostu i dla mnie jest ok.

Co do spalania. Po 3 tys przejechanych km wyszło, od 4,4 do 6,6 L/100km, średnio 5,5 L/100km.

Prędkości od 90 do 140 km/h.

Teraz w sobotę jechałem do Tych, cały czas 120 km/h pod silny, porywisty wiatr. Silnik wessał 6,3L/100km. wszystko przez to że viadro ma dużą szybę z przodu. Ale przez to jedzie się jak w fotelu przed telewizorem.

Roczniki 1999-2002 miały gaźniki i 5 biegów, od 2003 mają wtrysk paliwa i 6 biegów. Ten 6-y bieg to niby na autostradę, ale na polskich drogach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania. Po 3 tys przejechanych km wyszło, od 4,4 do 6,6 L/100km, średnio 5,5 L/100km.

Prędkości od 90 do 140 km/h.

:biggrin:

Ja w moim Viadrze z 2000 roku nigdy nie zszedlem ponizej 7l/100km, w miescie i przy podrozowaniu w granicach 200km/h pozeral nawet 10l.

W przypadku Varadero takie spalanie ma sens - moto jest bardzo szybkie i odwdzieczy sie "łojeniem" plastikow na dziurawym asfalciem i ostrych winklach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bigrazz:

Ja w moim Viadrze z 2000 roku nigdy nie zszedlem ponizej 7l/100km, w miescie i przy podrozowaniu w granicach 200km/h pozeral nawet 10l.

W przypadku Varadero takie spalanie ma sens - moto jest bardzo szybkie i odwdzieczy sie "łojeniem" plastikow na dziurawym asfalciem i ostrych winklach.

 

Sam nie wierzyłem w te 4,4L. Ale więcej do baku wleźć nie chciało. Jazda była bardzo spokojna i powolna z racji koleżanki która zdobywała pierwsze ostrogi na XJ600 i trzeba ją było widzieć cały czas w prawym lusterku. Zresztą co będę sie tłumaczył :biggrin:

Istotny fakt: żaden mechanik nie dotykał gaźnika- nastawy są fabryczne i z tego co znalazłem w różnych forach i opiniach użytkowników to nic nie należy tam ruszać. Zmieniać tylko terminowo filtr powietrza i paliwa.

Edytowane przez Hun996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wierzyłem w te 4,4L. Ale więcej do baku wleźć nie chciało. Jazda była bardzo spokojna i powolna z racji koleżanki która zdobywała pierwsze ostrogi na XJ600 i trzeba ją było widzieć cały czas w prawym lusterku. Zresztą co będę sie tłumaczył :bigrazz:

Nie ma się z czego tłumaczyć. Ci co tankowali z tobą na stacji, widzieli wynik :wink: . Zresztą twoje Viadro Hun jest jakieś dziwne... ma litr pojemności a potrafi łyknąć 5-6 litrów :wink: :biggrin: .

Edytowane przez Vlaad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt podobno gazniki w varadero sa tak nastawione ze mozna zrobic na nich ponad 100 tys bez wogole dotykania czegokolwiek,

zaraz sie ten zalogant nie wiem jak mu bylo odezwie, ze to niemozliwe ze motor moze zrobic wiecej niz 100tys no ale jak ktos jezdzi na komarze...

co do spalania to wszystko zalezy od sposobu jazdy iiiiiii od drogi jaka pokonujemy :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Prosze o opinie na temat tych motocykli, moze ktos z was wie o nich cos wiecej?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M430475

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M448990

http://www.allegro.pl/item201509399_honda_...mi_kuframi.html

 

Dzieki za wszelkie informacje :biggrin:

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Patrząc na zdjęcia:

nr 1: GA1414, brak centralnej podstawki - cholerny kłopot ze smarowaniem łańcucha. Opona przód do wymiany. Dobrze wyposażony w akcesoria, szyba regulowana :banghead:

nr 2 - ogłoszenie martwe.

nr 3: opony szosowe, nie ma podgrzewanych manetek, za duże kufry boczne - wg mnie

 

Rocznik 2002 i 2000 to takie same modele. Żaden nie ma podanego przebiegu a to praktycznie stanowi w przypadku zakupu viadra, bo motocykl "nie do zarżnięcia". No i przeszłość glebowo- szlifowo -podzwonna...

W porównamiu z moim "Varanem" to brakuje im jeszcze kilku rzeczy ale to zależy pod jakim kątem właściciel wyposaża swój sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejaki Staszek_s równiez ujeżdża Varadero i równiez jest z Gdańska. Więc jakbyś z nim zagadał na priv, to pewnie coś więcej by Ci powiedział o Viadrze, a może by i w wolnej chwili mógł podjechac i obejrzeć to moto w gdańskim salonie.

 

http://forum.motocyklistow.pl/Staszek-s-m5748.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...